Benefietsroute: smakelijk fietsen voor het goede doel 9 Zoet Goed Taarten opent nieuw atelier Koffie en nog meer bij Robuust X EVENEMENTEN PROEF EN BELEEF DE STREE STREEKPRODUCTEN \WOT7" 7J ■k. i www.lekker-zeeland.nl I door Stefanie van der Maas- Op zaterdag 29 augustus verzorgt Lions Club Middel burg voor de vierde keer De Benefietsroute. Een culinai re fietstocht kriskras door Walcheren voor het goede doel. "Een speciale commis sie "Binnen Lions Club Mid delburg bepaalt welk goede doel dit jaar ondersteuning krijgt," vertelt Jeroen van Ooijen, lid van de Middel burgse serviceclub en be trokken als projectleider bij De Benefietsroute. "Dit jaar gaat de opbrengst van het evenement naar Stichting Vrienden van het ZRTI." Het ZRTI is een hoogwaardig ra diotherapeutisch instituut in Vlissingen dat een be langrijke bijdrage levert aan de behandeling van kanker patiënten. Stichting Vrien den van het ZRTI onder steunt de patiëntenzorg om te zorgen dat het behande lingsproces zo aangenaam mogelijk verloopt. De fietstocht die is uitgezet leidt je langs vijftien deel nemende bedrijven, de culi- points. Hier stop je om een kijkje te nemen en natuurlijk voor een culinaire verras sing. Meedoen is eenvoudig. Kies het culipoint uit waar je je tocht start. Daar koopt je een kaart voor 15 euro. Voor dit geld proef je bij acht verschillende ondernemers iets lekkers. Het leuke is dat je zelf je route bepaalt. Op de kaart die je koopt staan alle fietsknooppunten van Wal cheren zodat je je eigen fiets tocht zo hebt uitgestippeld. Bij het Zeeuws Ministerie van Chocolade Culinaire Zaken in Middelburg wacht er een heuse Lions bonbon op je. De biologische boer derij Bioduin in Koudekerke verkoopt groente van eigen land. Zij hebben dan ook een groenteverrassing voor je in petto. Bij Imkerij Pop- pendamme proef je heerlijk honingijs. Bij Landgoed 't Vierendeel in Vrouwenpol der eet je in een kop soep met groente van eigen land. Neem ook direct een kijkje in de wijngaard en in de landschapstuin. Haaien en mosselen YERSEKE - Vrijdag 28 augus tus is het Zeeuwse avond bij Resto VanHarte Yerseke. Er staan voor die avond mosselen op het menu en Gerard van der Bliek houdt een presentatie over haaien. Alle bewoners van Yerseke en omstreken zijn welkom bij Resto VanHarte voor een lekkere, gezonde maaltijd voor weinig geld. De vorige avonden in Yerseke waren heel goed bezocht, dus re serveer op tijd. Gerard van der Bliek, hoofd dieren van Delta Park Neel- tje Jans, vertelt over zijn bij zondere werk met haaien en laat daar beelden van zien. In het Blue Reef Aquarium op Deltapark Neeltje Jans worden haaiensoorten ge houden, waaronder soor ten die voorkomen in de Zeeuwse wateren. In het grote Aquarium zwemmen ook tropische haaien, die je zelfs als bezoeker kunt voe ren vanuit een kooi. Gerard vertelt daarover. Iedereen is welkom en voor wie niet van mosselen houdt is er na tuurlijk een vegetarische va riant. Jong en oud zijn wel kom in het Resto in Yerseke op iedere laatste vrijdag van de maand. In 2015 zijn we open op: 28 augustus, 25 september, 30 oktober en 27 november. Resto VanHarte is te gast in Moerzicht, een locatie van Zorggroep Ter Weel op Moerplein 73. Het Resto is open vanaf 17:30 uur en de maaltijd start om 18:00 uur. Wil je erbij zijn, reserveer dan vooraf via www.restovanharte.nl of bel 0900 900 3030 op maan dag t/m vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur (10 ct/min). De prijs voor een driegangen- maaltijd is 7 euro. Wie dit aantoonbaar niet kan op brengen, betaalt 4 euro. Walnotenproject in najaar 2015 'S HEER ABTSKERKE - Velt, de Vlaams-Nederlandse Ver eniging voor ecologisch Le ven en Tuinieren, houdt dit najaar een walnotenproject bij de familie De Nooijer te 's Heer Abtskerke. De familie biedt Velt de noten aan van 24 bomen. In een goed jaar kan een boom wel 20 kilo noten leveren. Zowel leden r als niet-leden mogen deze noten rapen: maximaal vijftien kilo per persoon; de kosten voor Velt-leden bedragen 30,00 euro voor niet-leden betalen 35,00 euro. Aanmelding kan via de website www.veltzeeuw- seeilanden.nl of bij Gerrit Prins gerprins@zeelandnet. nl, of 0118-465687. VLISSINGEN - Marloes van Belzen verhuist met haar bedrijf naar Dok41. "Na enkele jaren vanuit huis te hebben gewerkt, pasten mijn werkwijze en pro ducten en het verlangen om meer uit mijn bedrijf te halen niet meer bij de hui dige werksituatie. Dok41 biedt precies waar ik naar op zoek ben: een mooie werkruimte, mogelijkhe den voor ontwikkeling en collega's om kennis en er varing mee te delen. Zoet Goed Taarten is toe aan een nieuwe fase", aldus Marloes. Toen ze zelf enkele jaren geleden deelnam aan een workshop taartjes maken was ze meteen verkocht! Wat begon als een leuke hobby voor vrienden en kennissen, groeide al snel uit in betaalde opdrachten. Binnen enkele maanden zette zij de stap naar de Kamer van Koophandel en startte Zoet Goed Taar ten. In haar atelier heeft Marloes voldoende ruimte om workshops te geven-. Daarnaast blijft zij work shops op locatie verzorgen. Na verloop van tijd legde Marloes zich meer en meer toe op het maken van bruidsgebak. Aanstaande bruidsparen maken bij haar eerst eeq ontwerp- afspraak. Vervolgens gaat Marloes aan de slag met ie dere keer weer een unieke bruidstaart als resultaat. "Nu kan ik ze in mijn ate lier ontvangen", aldus de Vlissingse ondernemer. Het nieuwe atelier is vanaf nu open en kan op afspraak bezocht worden aan de Voltaweg 11G 4382 NG Vlissingen. info@zoetgoed- taarten.nl 06-30404491/ Begin juli opende opende Robuust zijn deuren in een monumentaal pand vol oude details midden op de Markt in Middelburg. Het interieur is stoer en industrieel. Een grote tafel gemaakt van een paneeldeur valt direct op. Robuust wordt gerund door het jonge stel Steffen Brinkhuis en Milou Kuijper. MIDDELBURG - De dag goed beginnen met een sterke es presso aan de bar, net zoals in Italië. Of een cappuccino aan het raam, gemaakt met biologische melk. Voor 5 euro eet je bij Robuust een goed ontbijt. Twee belegde boterhammen, een verse jus en natuurlijk een koffie naar keuze. Voor een kleine meerprijs maak je je ontbijt compleet met een eitje en een croissant. Neus ook even in het hoekje met vinylpla- ten. Kom je een mooie plaat tegen? De platenspeler staat op de bar, dus je zet hem zelf op. Terwijl je geniet van een belegde boterham met hum- mus en gegrilde groente luister je naar je favoriete muziek. "Ik had altijd al het idee om iets voor mezelf te beginnen en dan iets wat ik heel leuk vind," vertelt Steffen. "Kof fie, lunch en muziek. Dat is de kracht van het combine ren." Je kan zelf een plaatje draaien maar in samen werking met De Spot en De Cultuurwerk biedt Robuust ook regelmatig een podium voor singer songwriters en bandjes. Er is meer. "Het viel mij op dat we in Zeeland geen goede barbier hebben, maar daar is wel behoefte aan." Hier spelen Steffen en Milou mooi op in. Elke donderdag is barbier Djivi Jakhari in de zaak. Hij zorgt ervoor dat nog net voor het weekend de baarden en kapsels van de heren er op hun best uit zien. Alleen voor mannen. Natuurlijk zijn vrouwen ook meer dan welkom. Tijdens het wachten een flat white drinken met een punt wor teltaart ernaast is echt geen straf. Vind je dat je stoel wel erg lekker zit? Of ben je verliefd geworden op één van de r stoere lampen?Dan neem je hem direct mee naar huis, want alles is te koop, De kleine tafels,' stoelen en gro te lampen komen allemaal van Indistrieel aan de Dam in Middelburg. c|-F VA./ k,Xj Met de benefietsroute kan er komende zaterdag letterlijk 'lekker' over Walcheren gefietst worden voor het goede doel. Foto: Benefietsroute O www.debenefietsroute. nl voor alle culipoints en fietsroutes. O www.zoetgoedtaarten.nl O www.robuustmiddelburg. nl mm

de Faam | 2015 | | pagina 25