Zeeuws dorsfeest biedt veel vermaak KORT NIEUWS TRADITIE Cambridge cursus VLISSINGEN - HZ University of Applied Sciences verzorgt vanaf september weer Cam bridge cursussen Engels op drie niveaus. Cursisten wor den voorbereid op de Cam bridge English for Speakers of Other Languages Exams in juni 2016. Deze examens staan onder supervisie van de University of Cambridge en worden wereldwijd er kend. Op woensdag 26 au gustus is er van 19.00 tot 20.30 uur een informatie avond over de cursussen op de HZ aan de Edisonweg 4 in Vlissingen. Geïnteres seerden kunnen zich voor de informatie-avond aan melden via: Mindfulness GAPINGE - Meditatie Zee land in Gapinge begint 31 augustus een Mindfulness- training. Deze training kan iedereen helpen om de kwa liteit van zijn of haar leven te vergroten, door meer rust en aandacht in het leven te brengen. Het is aangetoond dat Mindfulnesstraining vooral helend kan zijn voor mensen die last hebben van piekeren, van stress, van (chronische) pijn of van een (dreigende) burnout. De trainingen worden weke lijks gehouden op maandag avond tot 19 oktober. Wandeling door een oeroud fort RITTHEM - Fort Rammekens dateert uit 1547 èn is daar mee het oudste zeefort van West-Europa. Het fort be schermde ooit de scheep vaartverbinding naar de VOC-haven van Middel burg. Ook de troepen van Napoleon en Duitse bunker bouwers hebben er nadruk kelijk hun sporen achterge laten. Het is mogelijk om het fort te bezoeken onder lei ding van een gids op zondag 23 en 30 augustus om 14.00 uur en op dinsdag 25 augus tus om 19.30 uur. De gids neemt de bezoeker mee op een tocht door vijf eeuwen Zeeuws verleden. Daarnaast is er een wandeling door de oorlogshandelingen van 1944 ontstane bos- en kre- kengebied van Rammekens- hoek. De wandeling begint aan de poort van het Fort aan de Rammekensweg te Ritthem. Kosten 5 euro per persoon en 2,50 euro per kind. Wandeling door een oeroud fort Avond4daagse in Westkapelle WESTKAPELLE - De avond vierdaagse van Westkapelle wordt dit jaar gehouden van dinsdag 25 tot en met vrijdag 28 augustus. Iedere avond vertrekken de wandelaars Zomerconcert op Veerse beiaard VEERE - Op zaterdag 22 au gustus brengt Richard de Waardt, Stadsbeiaardier van Rotterdam, samen met Dina Verheyden in Veere een mu zikaal sprookje voor jong en oud. Ze nemen het publiek mee op reis door het bijzon dere verhaal van Peer Gynt, dat op eigenzinnige manier door Verheyden is herschre ven. Edvard Grieg schreef de prachtige muziek bij dit Noorse verhaal. De Waardt bespeelt het carillon, daar naast worden ook accor deon en klarinet gespeeld. Muziek en tekst komen samen in een voorstelling van ongeveer een uur. Om dit sprookje te beleven is de tuin van Kaai 43 vanaf 18.30 uur gratis toegankelijk. om 18.15 uur vanuit kantine De Stormloop, sportpark De Prelaat in Westkapelle. De routes zijn uitgezet over .de zeedijk, duin, strand, langs de Kreek en het buitenge bied. Er kan iedere avond een route van vijf of tien kilometer gelopen worden. De eerste loopavond worden de wandelaars weggescho ten door wethouder Chris Maas. Tijdens de slotavond worden de deelnemers in gehaald door het looporkest van brassband OKK. De voorinschrijving is op don derdag 20 augustus in kanti ne De Stormloop, sportpark De Prelaat in Westkapelle. Bij voorinschrijving zijn de kosten 3 euro voor vier loop avonden. Er kan ook steeds per avond ingeschreven worden. De laatste avond wordt afgesloten met een spetterend optreden van de band Woodworks. Stuur voor meer informatie een mailtje naar: Midzomerfeest in Molukse wijk OOST-SOUBURG - Het Mid zomerfeest in de Molukse wijk in Oost-Souburg is van donderdag 20 tot en met za terdagavond 22 augustus. Het thema 'Mari Bersatu' (kom allen samen) is de rode draad van het feest. Donderdag begint het feest met diverse spelletjes en een echte 'Mae-Uku Got Talent'. En wat is een Moluks feest zonder lekker eten? Daarom zal er dit jaar niet alleen za terdag maar ook vrijdag een Pasar Maluku zijn, waar be zoekers zich te goed kunnen doen aan allerlei Molukse hapjes. Zaterdag treden allerlei mu zikanten op bij de Band'sta- fette. Op pad met 'Aan de kust dag' WESTKAPELLE - Voor liefheb bers van de kust is er de 'aan de kust dag- op woensdag 26 augustus op en rond de dijk en bij de zee in Westkapelle. Om 9.00 uur is het strand jutten op het strand aan de Joossesweg. Om 10.00 uur start een wandeling met een gids langs de kust en om 10.30 uur vertrekt er vanuit het Polderhuis een gids van het IVN voor een natuur wandeling langs 't Vroon, deelname gratis. Van 11.00 tot 16.30 uur is er een vlie gerfestijn. sende glazen. En natuurlijk het Walcherse kogelboontje dat in zakjes verkocht wordt in het kader van herinvoe ring van oude rassen. De organisatie die hier mede verantwoordelijk voor sinds 2009 is de Stichting Op Goede Gronden. Voorzit ter is Arndjan van Wijk die beroepsmatig verbonden is geweest aan de universiteit Wageningen. Door exper- UNIEK DORSFEEST IN HET MOOIE HISTORISCHE STADJE VEERE tise en ervaringen uit voor gaande jaren, met name vo rig jaar maken dat er dit jaar exstra goed opgelet wordt bij het drooghouden van het gewas' door middel van een zeildoek. Bij Zanddijk is er geoogst en op 22 augus tus worden de schoven met paard en wagen gereden naar het bastion in Veere. Het hoogtepunt is het dor sen van de Zeeuwse Witte. De Zeeuwse Witte is een oud tarweras. Het graan wordt gedorst met een 'oude borger dorskast van Lein Brasser uit Sint Laurens. Kortom, een prachtige dag VEERE - Zo is er een boe- renmarkt waarbij kle ding demonstraties wor den verzorgd door het Walchers Costuum. Ook is er een paardencarrousel, een draaimolen voortgedre ven door een paard voor de kinderen. Daarnaast staan er oldtimertractoren en an dere landbouwvoertuigen. Ook is er een demonstratie van de vlegelgroep. Verder er voor de gelegenheid een speciaal bier dat verkocht wordt genaamd 'De Veerse Witte' met uiteraard bijpas- vol afwisseling voor elke bezoeker, toerist en iedereen die het Zeeuwse land en de Zeeuwse traditie een warm hart toedraagt. Het dorsfeest is de gelegen heid om een waar Zeeuws volks festijn mee te maken. De ambiance van Veere als mede de inzet van de vele vrijwilligers maken dit tot een dorsfeest wat eigenlijk niet gemist mag worden. De brede opzet maakt het uitje geschikt voor het hele gezin. Het dorsfeest is dus een uniek traditioneel Zeeuws eve nement datje eigenlijk niet mag missen. Het dorsfeest wordt georganiseerd door de Stichting Op Goede Gron den, de Stichting Evenementen Veere, Het Werkende Trekpaard Zeeland en het Walchers Costuum en vele vrijwilligers. De toegang is gratis! O www.de-faam.nl O www.hz.nl O www.meditatiezeeland.nl O www.fortrammekens.nl Vanaf donderdag 20 augustus houdt de tweeling Jessica en Chantal Nijpjes een trainingsweekend. Jessica en Chantal hebben hun dressuurstal in Sint Laurens en zij richten zich op het trainen van paarden, les geven en de verkoop van paarden. Tijdens dit weekend kunnen deelnemers drie dagen trainingen volgen op het gebied van houding en zit, mentale wedstrijdvoorbereiding en rijden. Info op www.dressuurstal-nijpjes.nl. Foto: PR De Faam woensdag 19 augustus 2015 15 O info avond4daagse@ kvstormvogels.nl O polderhuiswestkapelle.nl Drooghouden van het gewas Dorsen van Zeeuwse Witte Zin om een traditioneel Zeeuws dorsfeest mee te maken? Dan moetje naar Veere! Op zaterdag 22 augustus is hier van 10.00 tot 16.00 uur het jaarlijkse dorsfeest. In de inspire rende omgeving van het mooie en historische stadje Veere barst het dorsfeest in z'n volle gezelligheid en sfeer los op het bastion. door Stan Ross Het dorsfeest is een mooi Zeeuws evenement voor het hele gezin. Foto: ArndJan Van Wijk

de Faam | 2015 | | pagina 23