oortreffelijk Altijd Iets te doen EL Rijwielhandel Kluijfhout in Dishoek Op stap met de boswachter Ensemble Schönbrunn Workshop Veilig Internetten Aan de kustdag in Westkapelle Storioni Trio Cursus Digitale Fotobewerking hvi'A i T» pIThh ij VEERE - Voor senioren uit de ker nen van de gemeente Veere staat er een workshop Veilig Internet ten in de planning. Bij voldoen de belangstelling zal deze plaats vinden op een donderdagmid dag in september, oktober ol november. Deze workshop be helst één middag en duurt van 13.00 tot 16.00. Kijk voor meer informatie op www. welzij n- veere.nl. Aanmelden kan vja telefoonnummer 0118 - 583687 of info@welzijnveere.nlbussy werden uitgevoerd op histori sche instrumenten. De grootte van het ensemble varieert af hankelijk van het repertoire, van trio tot nonet. Kijk voor meer informatie en het reserveren van kaartjes op www.muziekpodi- umzeeland.nl en platte koeken gebakken en 's middags is er een optreden van 'De Heiploeg'. Iedereen met zeebenen mag meevaren met de reddingsboot en halver wege de middag is er wedstrijd Zandfiguren maken. Als klap op de vuurpijl is het ook nog eens mogelijk om de vuurtoren te beklimmen. Kijk voor het vol ledige programma en alle ach tergrondinformatie op www. polderhuiswestkapelle.nl iï 1*1 J Sam Kluijfhout in Dishoek is rijwielondernemer pur sang. Op zijn dertiende jaar was hij al actief in de fietsenreparatie. En, op zijn negentiende was hij, na de rijwielopleiding in Voorscho ten, volleerd fietsenmaker. Woensdag 19 augustus Ambachtsmarkt- Dorpsplein in Kou- dekerke - van 10.00 tot 16.30 uur. Op zoek naar diertjes en bijzon dere bomen met schepnetjes en loeppotjes, zoekkaarten en allerlei meetapparaten de natuur ontdekken - vertrek vanaf het toi letgebouw van natuurcamping Het Veersche Gat aan de Land- schuurweg in Veere - 10.00 uur - 2,50 euro - meer informatie via 06-10943647. Donderdag 20 augustus Seizoensmarkt - Dorpsstraat in Oostkapelle -10.00 tot 19.00 uur. Toren beklimmen - beklim de to ren van de Dorpskerk aan de Wa terstraat 2 in Oostkapelle voor een prachtig uitzicht. Breng onderweg ook een bezoek aan de Oudheids kamer -19.00 tot 20.00 uur - prijs: 0,50 euro voor kinderen en 1,50 euro voor volwassenen. Vrijdag 21 augustus Bezoekerstuin - de Houtenhand- sche hof aan de Wielemakersbaan 4 in Koudekerke -10.00 tot 17.00 uur. Seizoensmarkt- Markt in Westka pelle -10.00 tot 19.00 uur. Zaterdag 22 augustus Snorkelen en scharrelen - vissen met sleepnet en snorkelen om te kijken wat er onder water leeft - voor kinderen van 8 tot 12 jaar - 9.45 tot 12.00 uur of 14.00 tot 16.15 uur - strandje Neeltje Jans - informatie via 06-20526380 of info@outdoorinspiration.nl Zondag 23 augustus Bezoek Fort Rammekens - be zoek aan het fort onder leiding van een gids en wandeling door het bos- en krekengebied van Rammekenshoek - start aan de poort van het Fort aan de Ram- mekensweg in Ritthem - 14.00 uur - 5 euro per persoon - 2,50 euro voor kinderen - www.fortrammekens.nl Storioni Trio - met werk van Beet hoven, Liszt en Dvorak - Grote Kerk Veere, Oudestraat 26, Veere -15.30 uur - entree: 15 euro - meer informatie en reserveren www.muziekpodiumzeeland.nl Maandag 24 augustus Seizoensmarkt-Weststraat, Markt, Ooststraat en Stationsstraat in Domburg -10.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 25 augustus Avondwandeling door Oranjezon - start om 19.00 uur aan het einde van een doodlopende weg aan de Koningin Emmaweg bij Vrou wenpolder - 3 euro per persoon, kinderen tot 16 jaar 1,50 euro - aanmelden is niet nodig. Woensdag 26 augustus Concert - Windbroke - Keltische muziek met gitaar, bodhran, per cussie, banjo, accordeon, whist- les, low whistles en zang - Catha- rinakerk, Willibrordusplein 2 in Zoutelande - 20.30 uur - 6 euro. Ambachtsmarkt Dorpsplein in Koudekerke - van 10.00 tot 16.30 uur. Aan de kustdag - op en rond de dijk in Westkapelle - 9.00 tot 19.30 uur - www.polderhuiswest- kapelle.nl Donderdag 27 augustus Seizoensmarkt - Dorpsstraat in Oostkapelle -10.00 tot 19.00 uur. Toren beklimmen - beklim de to ren van de Dorpskerk aan de Wa terstraat 2 in Oostkapelle voor een prachtig uitzicht. Breng onderweg ook een bezoek aan de Oudheids kamer -19.00 tot 20.00 uur - prijs: 0,50 euro voor kinderen en 1,50 euro voor volwassenen. Vrijdag 28 augustus Kunstroute Oostkapelle - ex posities op 19 locaties door 35 kunstenaars -10.00 tot 17.30 uur - gratis toegang - www.kunstrou- teoostkapelle.nl Seizoensmarkt - Markt in Westka pelle -10.00 tot 19.00 uur. Zaterdag 29 augustus Antiek en curiosa - centrum Zou telande - 10.00 tot 17.00 uur. Zomerfeest Simnia - ringrijden, rommelmarkt en diverse ver koop- en demonstratiekramen - SVRZ locatie Simnia aan Simnia- pad in Domburg -10.00 tot 17.00 uur. Kunstroute Oostkapelle - exposi ties op 19 locaties door 35 kunste naars -10.00 tot 17.30 uur - gratis toegang - www.kunstrouteoostka- pelle.nl Fietsrommeltocht - fietstocht langs de mensen die klaar zitten met hun spulletjes in de garage, schuur of op hun oprit en ook op diverse campings proberen de gasten hun 'rommel' te verkopen - route vanaf 10.00 uur ophalen bij het Polderhuis museum aan de Zuidstraat 154-156 in Westkapelle - einde dag: 17.00 uur. Zondag 30 augustus Ensemble Schönbrunn - kwintet ten van Boccherini, Rles, Graf en Beethoven - Grote Kerk Veere, Ou destraat 26, Veere -15.30 uur -15 euro - reserveren via www.muziek- podiumzeeland.nl Maandag 31 augustus Seizoensmarkt Weststraat, Markt, Ooststraat en Stations straat in Domburg - 10.00 tot 21.00 uur. VEERE - Met de hulpboswachter op zoek naar diertjes en bij zondere bomen in het Veerse Bos? Met schepnetjes en loep potjes, zoekkaarten en allerlei meetapparaten de natuur ont dekken? Dat kan op woensdag 19 augustus. Wel vroeg uit de veren, want de hulpboswach ter staat om 10.00 uur op je te VEERE - In de Grote Kerk aan de Oudestraat 26 in Veere is op zondag 23 augustus om 15.30 uur een optreden van het Storioni Trio met werk van Beethoven, Liszt en Dvorak. Het Storioni Trio is opgericht in 1995 en dankt zijn naam aan de Laurentius Storioni viool uit Cremona (gebouwd in 1794) die wordt bespeeld door Wouter Vossen. Het trio is één van de belang rijkste kamermuziek-ensem- bles, welke Nederland rijk is. Het Storioni Trio beschikt VEERE - De Stichting Welzijn Veere verzorgt vanaf donder dag 17 september een cursus van negen lessen Digitale Fotobewerking voor senioren uit de gemeente Veere. De cursus start om 10.00 uur en Het begon allemaal aan de Kaapduinseweg, zo'n 27 jaar geleden. Eerst sfartte daar Rijwielhandel Kluijfhout in éen bijbouw van de boerderij. Maar toen het pand van Trans portbedrijf Wielemaker vrij kwam stapte Sam Kluijfhout er meteen op af. De directe aansluiting op het strand-pad bleek de beste stek. En dat is het nog steeds. Van Pasen tot eind september is Rijwielhan del Kluijfhout zes dagen per week van 9.00 uur tot 18.00 uur geopend voor reparaties, verkoop en verhuur van fietsen. En iedereen is bij Rijwielhan del Kluijfhout aan het goede adres. Echte concurrentie van wachten bij het toiletgebouw van camping Het Veersche Gat aan de Landschuurweg in Veere. Vergeet niet je bui tenkleding aan te trekken en misschien is een emmertje ook wel handig. O ja, het kost 2,50 euro. Wil je meer weten, bel dan boswachter Karei Leef- tink: 06-10943647. over een zeer breed reper toire, dat van Haydn en Mo- zart via Beethoven, Schubert, Brahms, Ravel en Sjostako- vitsj leidt naar prikkelende werken van eigentijdse com ponisten. Het trio is regel matig te beluisteren op radio en televisie en heeft ook een indrukwekkende discografie. Hun tours brachten hen tot Camegie Hall (New York) en Wigmore Hall (London), maar ook in het Verre Oos ten en India. Kijk voor meer informatie en het reserveren van kaartjes op www.muziek- podiumzeeland.nl wordt gegeven in het gebouw van SWV, Schoolstraat 4 te Oostkapelle. Kijk voor meer informatieop www.welzijn- veere.nl. Aanmelden via tele foonnummer 0118 - 583687 of info@welzijnveere.nl online fietsverkopers vreest hij niet. "Dat soort verkoopposten biedt geen service", aldus Sam Kluijfbout. "Begrijp me goed, ook de duurste merkfiets komt van de lopende band. Na le vering moet die fiets helemaal worden nagelopen om veilig en naar wens te kunnen gebrui ken. Wij geven daar bovenop nog twee gratis service beurten en controleren de spaken gra tis. Wij hebben veel tevreden klanten". In het assortiment zijn de stadsfiets, de sportfiets met derailleur en de elektri sche fiets de meest gevraagde producten. En, omdat niet ie dereen een hard zadel op prijs stelt ontwikkelde Sam, voor VEERE - Het ensemble Schön brunn geeft op zondag 30 augustus om 15.30 uur een optreden in de Grote Kerk aan de Oudenstraat 26 in Veere. Ze laten kwintetten horen van Boccherini, Ries, Graf en Beethoven. Het ensemble onderscheidt zich door het op een vernieuwende manier pre senteren van bekende mees terwerken. Zoals in de spe ciaal voor het Festival Oude Muziek Utrecht ontwikkelde voorstelling waarin werken van Debussy werden uitge voerd op historische instru menten. De grootte van het ensemble varieert afhankelijk van het repertoire, van trio tot nonet. Kijk voor meer infor matie en het reserveren van kaartjes op www.muziekpodi- umzeeland.nl WESTKAPPELE - Woensdag 26 au gustus is het 'Aan de kustdag' in Westkapelle. Van 9.00 tot 19.30 uur is er van alles te doen op en rond de dijk en bij de zee. De dag begint om 9.00 uur met strand jutten op het strand aan de Joos- sesweg. Een uurtje later kan er een unieke wandeling gemaakt worden langs de kust met een gids. Van 11.00 tot 16.30 uur is er een vliegerfestijn op de dijk, er worden heel de dag smouters 'de perfecte zit' een zadeltest apparaat. Wie een betrouwbare huurfiets dan wel koopfiets met perfect zittend zadel zoekt gaat naar Rijwielhandel Kluijfhout aan de Kaapduinseweg 14a Dishoek of surft naar www. kluijfhout.nl

de Faam | 2015 | | pagina 10