Kermis in Middelburg i Openingstijden Wijkonder- steuningspunten in de zomer i Burgerinitiatief samen energie besparen voor woningen beloond f GEMEENTE MIDDELBURG Vrijdag 7 augustus tot en met donderdag 13 augustus is het kermis in Middelburg. Zeve nendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster Maxxx, Impact en Flying Jump tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt naar Damplein In verband met de jaarlijkse kermis is besloten het Damplein op 8 augustus voor de zaterdagmarkt en op donderdag 13 augustus voor de warenmarkt als locatie voor de,te houden markten aan te wijzen. Deze markten zullen dan ook niet op de Markt, maar op het Damplein worden gehouden. De opstelling van de zaterdagmarkt en de warenmarkt is om die reden en omdat niet iedere standplaats houder zijn standplaats inneemt, dan ook anders dan u gewend bent op andere marktdagen. Niet parkeren op parkeerter rein Oude Veerseweg Op het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg kan niet geparkeerd worden van maandag 3 augustus 7.00 uur tot en met zaterdag 15 augustus 24.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitanten met hun wagens. De wegsleepre- geling is van toepassing. Foto Aart van Belzen Enkele Middelburgse wijkondersteuningspunten zijn vanwege de zomervakantie gesloten of hebben de openingstijden aangepast. Hieronder een overzicht. Arnemuiden: Gesloten in augustus. Dinsdag 1 september weer open van 19.00 uur tot 19.30 uur. Dauwendaele: Gesloten tot en met 2 september. Donderdag 3 septem ber gaat het wijkondersteuningspunt weer open. Zuid: W0P Zuid is gesloten van maandag 3 tot en met vrijdag 14 augus tus. Goed nieuws voor Zeeuwen die samen aan de slag willen om hun huizen mooier, comfortabeler en energiezuiniger te maken. De Energieke Samen leving Zeeland waarin de 13 Zeeuwse gemeenten samenwerken, stimu leert bewoners om samen te werken. Burgers kunnen maximaal 3.000 euro subsidie aanvragen voor de organisatiekosten van een burgerinitiatief om samen de woningen in hun straat, wijk, buurt, dorp en stad energie zuiniger te maken. Leden van een dorpsraad, wijkvereniging, energieco- operatie, vereniging van eigenaren, stichting, vereniging of een groepje buurtbewoners die aan de slag gaan met energiebesparing en duurzame opwekking voor hun woningen, komen in aanmerking. De Zeeuwse gemeenten helpen hen graag op weg en hebben hiervoor de Tijdelijke sub sidieverordening energieke samenleving Zeeland 2015' ontwikkeld. Het aanvraagformulier is te downloaden van de website van iedere Zeeuwse gemeente. Het ingevulde aanvraagformulier kan worden gemaild naar a.dorleijn@goes.nl, die namens alle 13 gemeenten de aanvraag in behandeling neemt. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg BELEIDSREGELS BIJZONDERE BIJSTAND 2015 MIDDELBURG, VEERE EN VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op 14 juli 2015 de "Beleidsregels bijzondere bijstand 2015 Middelburg, Veere en Vlis- singen" hebben vastgesteld. Bijzondere bijstand is een financiële bijdrage voor alle mensen die een laag inkomen hebben (dat kan ook inkomen uit werk ziin) en weinig of geen eigen vermogen bezitten. Volgens deze belei> regels Kunnen inwoners van Walcheren met een laag inkomen geld krijgen voor bijzondere kosten, bijvoorbeela als de wasmachine stuk gaat. De "Beleidsregels bijzondere bijstand 2015 Middelburg, Veere en Vlissingen" liggen voor een ieder ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het verkeersbesluit om het parke ren te verbieden op een aan de Oranje Nassaustraat 46 te Arnemuiden gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendma king van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Al gemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middelburg.nl bestuur en organisatie/ meer/bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcodé van DigiD nodig. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie van Vergunning Verlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middel burg ter inzage. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'STROMENWIJK' Op grond van het bepaalde in artikel 3:8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 13 juli 2015 het bestemmingsplan "Stromen- wijk" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het raadsbesluit en het vastgestelde be stemmingsplan liggen vanaf30 juli 2015 gedurende zes wefcen (tot en met 2 sep tember 2015) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. De stuk ken ziin ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder wo nen en (ver)bouwen bestemmingsplan nen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan te raadplegen via de website www.ruimtelijkeplannen. nl onder de plancode NL.IMRO.0687. BPSTR-VG01 een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Binnendijk 6, Nieuw-en Sintjoos- land: kappen 14 bomen (21-7). Cassinstraat 24: vernieuwen afscheiding/schutting (3-7). Keurhove 46: plaatsen dakkapel voordakvlak woning (16-7). Koningstraat 4-6: samenvoegen/ verbouwen van 2 woningen tot 1 woning (16-7). President Rooseveltlaan: aanpas sen geluidswering (1 Ter Hoogestraat boom (20-7). Van Kleffenslaan 173: bouw garage (22-7). kappen Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebben de die omtrent het ontwerpbestemmings- plan tijdig zijn zienswijze bij de gemeen- id k lóh. hij redelijkerwijs niet in staat is geweest .de g teraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede tge de belanghebbende die aantoont dat om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorzie- bedrijfsgebouw J23-7). ning, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleena (tussen haakjes staat de datum van verzending): Golsteinseweg 6: bouw dagbeste dingsruimte (22-7). Grenadierweq 31: uitbreiding Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als Molenwater 133: vervangen dak pannen en vergroten zolder (21-7). Nachtegaalstraat: aanleggen in-/ uitritten (128816) (23-7). Veerseweg 140: uitbreiding woning (22-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat ver eist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen: Voor: het brandveilig gebruik van een pand voor de opvang van kinderen met een beperking. Locatie: Beneluxlaan 16. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 30 juli 2015 gedurende zes weken, van 30 juli 2015 tot en met 9 september 2015, ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Gedurende ge noemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 32. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden ver weten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. AANVRAAG DRANK- EN HORECAVERGUNNjNG Kantine Biljartvereniging Middel burg, Ravensteijnweg 1 Ter voorbereiding op het nemen van een beslissing tot verlening van een drank- en horecavergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet aan de Biljartvereniging Middelburg voor een horecabedrijf (kantine) gevestigd aan de Ravensteijnweg 1 te Middelburg, ligt de aanvraag, het oestuursreglement en de ontwerp-vergunning zes weken ter inzage. In verband hiermee liggen genoemde stukken vanaf donderdag 30 juli 2015 tot en met woensdag 9 september 2015 zes weken ter inzage bij ae vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schrif telijk of mondeling zijn/haar zienswijze kenbaar maken bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Nederstraat 24 (23-7). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2015 | | pagina 9