Varen in de haven en over de Schelde RONDVAART VRIJE TIJD Kersen plukken in de boomgaard Ons Genoegen verhuist Tuinfair Villa Steenhove Middeleeuws festijn voor kinderen bij Terra Maris Er wordt gevaren langs be kende bedrijven als Zeeland refinery, Kloosterboer, Ver- brugge, Damen, Cobelfret en Heerema. Ook vergane glorie zoals Thermphos en Zalco zijn zichtbaar net als de Sloecentrale. Ook wordt er gevaren langs Fort Ram- mekens, het oudste zeefort van het West-Europese vas teland. En regelmatig kan je grote containerschepen langs zien varen. Aan boord van Denick II, zoals de boot BELEEF DE MARITIEME ROOTS VAN VLISSINGEN Terug in de tijd met QR-code MIDDELBURG - Dagelijks fiet sen honderden mensen over het Jaagpad tussen Middel burg en Vlissingen. Halver wege deze route passeren zij een veerstoepje dat kort na de aanleg van het Kanaal door Walcheren tot na de Tweede Wereldoorlog dienst deed als aanlegplaats voor een veerpont je dat mensen van Groot Abeele naar Nieu we Abeele overbracht. Dit is zomaar een van die verhalen van een locatie in Zeeland, waarachter een geschiede nis schuilgaat. Op het digi tale platform zeeuwsean- kers.nl staan veel verhalen (en video's) die verbonden zijn met een plek, persoon of voorwerp uit de geschiede nis van Zeeland. Inmiddels hangen er op zo'n 75 erf goedlocaties ankerschildjes met een QR-code. Deze kun nen worden gescand met een smartphone, waarna verbinding wordt gemaakt met het betreffende item. www.zeeuwseankers.nl. OOSTKAPELLE - Terra Ma- ris aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle houdt op dinsdag 28 juli, 4, 11 en 18 augustus een middeleeuws festijn. Alle activiteiten vin den plaats rondom de mid deleeuwse verdedigings toren, het Mottekasteel. Het festijn begint om 16.30 uur en duurt tot 19.30 uur. Deelname bedraagt 7,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen. Dit is inclusief een bezoek aan het museum. Het is dus ver standig om iets vroeger te komen zodat er voldoende tijd is om ook het museum te bekijken. De prijs is ex clusief eten en drankjes die in de tuin verkocht worden. Hoogtepunt van dit festijn is de demonstratie schapen drijven van 16.30 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 18.30 uur. Met Bordercollies, van beginner tot volleerd, laten de 'herders' zien hoe hun honden de schapen drijven. Het publiek mag helpen! In een herbergachtige sfeer met muziek, drankjes, een kook pot met pruttelende soep en de geur van vuren, waarop vlees wordt gebraden, is het gezeten op strobalen aan houten tafels goed eten en drinken. Kinderen kunnen hun eigen stokbroodje bak ken boven een vuurtje en zich vermaken met middel eeuwse spelletjes zoals ring steken op pony's, boom schijf lopen, ring werpen, knikkeren, steentjes wer pen, pijl en boog schieten, kegelen en speerwerpen. Om de middeleeuwse sfeer te verhogen worden bezoe kers vermaakt door middel eeuws volk. Ook is te zien hoe in de middeleeuwen zout uit veen werd gewon nen en kunnen kinderen het mottekasteel bestormen. VLISSINGEN - De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen is afgelopen weekend begonnen met de bouw van een eigen accom modatie. Aan de Wildbaan in Vlis singen bouwt de muziek vereniging op de voormalig korfbalvelden van Seolto een repetitieruimte van bijna 400 m2. Het naastgele gen clubhuis van Seolto, dat dankzij de Stichting Vrien den van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen is aangeschaft, wordt ook bij het project betrokken. De start van de nieuwbouw is een nieuw hoogtepunt in het 125-jarig bestaan van de vereniging. VLISSINGEN - Een tocht duurt zo'n twee uur en laat u de maritieme roots van Vlissin gen beleven. De rondvaart brengt u langs het haven gebied van Vlissingen, via de Buitenhaven, de Wester- schelde en de verschillende havens zoals de Kalootha- ven, de Bijleveldhaven en de Quarleshaven. Elke vrij dag zijn er twee afvaarten, één om 12.30 uur en één om 15.30 uur. En elke rondvaart wordt begeleid door een pro fessionele gids van de VVV. Hij geeft commentaar bij de plaatsen waar langs gevaren wordt. En u kunt hem vragen stellen. Ook is er informatie in het Duits beschikbaar. heet, is plaats voor maxi maal 249 personen. Op de boot is catering aanwezig en u wordt bediend door vriendelijk personeel. Er is een keuken, een bar voor een hapje en een drankje en u kunt aan boord zelfs TV kijken. Mocht het on verhoopt gaan regenen, dan kunt u ook binnen zitten. De boot is rolstoeltoegankelijk en uiteraard zijn er toiletten aanwezig. Een kaartje kost 14,50 euro. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar betalen 10 euro. Tot en met 3 jaar is de toegang gratis. Met het toegangsbe- ARNEMUIDEN - Een leuk dagje weg? Ga kersen plukken in de boomgaard. Bij Landwin kel Elenbaas is het mogelijk om verse kersen te plukken op zaterdag 1 augustus van 10.00 tot 16.00 uur. Neem zelf een emmer of tas mee. De kersen hangen laag, dus een ladder is niet nodig. Op het terras kunnen bezoekers genieten van een drankjë. MIDDELBURG - Op 4 augustus is van 10.00 tot 16.00 uur een tuinfair bij villa Steen hove, Koudekerkseweg 173 in Middelburg. Tijdens deze tuinfair zijn diverse artike len te koop zoals sieraden, rommelmarkt, hobbyartike len, Zeeuwse producten en brocante. Tussendoor is er tijd om te genieten van een lekkernij met thee of kof fie. Voor de kinderen is er een trampoline en bij warm weer een zwembad. Voor 5 euro is het mogelijk om zelf een stand te plaatsen. Vooraf aanmelden kan via mirjam04@zonnet.nl.. De toegang is gratis. Wegens be perkte parkeerruimte is het beter op de fiets te komen. wijs heb je dit jaar ook een malig gratis toegang tot het MuZeeum en de Kazemat ten in Vlissingen. Kaarten zijn te koop bij de boot zelf, maar ook bij alle VVV's in Zeeland. E-tickets kunt u bestellen via www.vvvzee- land.nl/rondvaarthaven- vlissingen.nl. Zorg dat u op tijd aanwezig bent bij de sluis tegenover het NS sta tion, want de boot vertrekt op tijd. Tijdens het zomerseizoen zijn er elke vrijdag in de ha ven van Vlissingen rondvaarten. Om 12.30 uur en 15.30 uur kunt u opstappen tegenover het NS station voor een twee uur durende rondvaart langs de havens van Vlis singen en een stukje door de Westerschelde. Kaarten te bestellen bij de VVV Vlissingen of bij de boot. C) www.de-faam.nl q6 faam woensdag 29 juli 2015 8 ledereen kent de haven van Vlissingen en velen zijn er wel eens geweest. Maar wie heeft er wel eens een rondvaart door het haven gebied gemaakt? Gedurende de zomer periode kan dat namelijk elke vrijdag met de rondvaartboot Denick II. door Mark Lobbezoo Kaarten De kersenplukdag bij Landwinkel Elenbaas trekt elk jaar veel bezoekers. Foto: Pr Broodjes bakken boven een vuurtje, een van de activiteiten tijdens het Middeleeuw festijn. Foto: PR O www.denick.nl/denick-ll. Tijdens het zomerseizoen zijn er elke vrijdag rondvaarten langs het havengebied van Vlissingen, via de Buitenhaven, de Westerschelde en de verschillende havens zoals de Kaloothaven, de Bijleveldhaven en de Quarleshaven. Foto: VVVZeeland

de Faam | 2015 | | pagina 8