Grote namen in het Concertgebouw Koop je favoriete krant nu met 20% korting! «u s\« Smile bruna kortingspas A BLAUWGERUI bin ri9n uit want het is weer OPRUIMING! Scan deze kortingspas in de Bruna winkel en ontvang direct je korting K°RTIMq VLISSINGEN - Vanaf 1904 werden er conferenties, beurzen, bokswedstrijden, bruiloften, gymnastiek- uit voeringen, variété- en toneelvoorstellingen gehou den. Vanaf 1920 werd het geëxploiteerd door de fami lie Ots. In de jaren daarna traden grootheden op uit binnen- en buitenland. Ca baretiers en revueartiesten als 'Koos' Speenhoff, Wim Sonneveld, Jean Louis Pi- suisse, Louis Davids, zijn zus Heintje Davids, Louis Bouwmeester, Willy Derby DE GOLDEN EARRINGS BOORDEN HUN BUSJE IN EEN BOOM IN DE WILHELMINASTRAAT naar een concentratiekamp en vonden daar de dood. Ben Ali Libi werd later geëerd met een ontroerend gedicht van Willem Wilmink. Toen in 1960 Jan Loon, bekend als 'Ome Jan', de exploitatie overnam kwam hij op het idee om ook popmuziek- concerten te organiseren. In het begin Zeeuwse bandjes, zoals The Javelins uit Vlis- singen, maar later kwamen alle bekende Nederpop- groepen uit die tijd naar het Concertgebouw. De Golden Earrings speelden er in 1965 en boorden hun spiksplin ternieuwe toerbusje net om de hoek in de Wilhelmina- straat in een boom. Maar het en Lou Bandy stonden er op de planken. Grote namen uit overgrootmoederstijd. Op 6 januari 1940 stond het komi sche jazzduo Johnny Jones op dezelfde affiche met de eveneens legendarische humoristische goochelaar Michel Velleman die onder de artiestennaam Professor Ben Ali Libi optrad. Johnny Jones (Nol van Wesel en i Max Kannewasser) en Ben- Ali werden na het uitbreken van de oorlog gedeporteerd Concertgebouw werd vooral legendarisch door twee spraakmakende optredens van de Britse psychedeli sche popgroep Pink Floyd in februari en juni 1968. Met een voorprogramma van de eveneens legendarische Zeeuwse eendagsvlieg Dra- gonfly. Zanger John Caljouw zei daarover later: "Ik stond te kijken naar Pink Floyd in de coulissen van het Con certgebouw en besefte dat er geschiedenis werd geschre ven." Hij kreeg gelijk. ma. 717439 79096 WOONPLAZA C www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 juli 2015 7 In het Arsenaaltheater spelen nog regelmatig grote namen uit het cabaret en de muziek. Brian May (van Queen), George Kooymans (Golden Earring) en Jan Akkerman kwamen er hun Eddy Christiani-Award ophalen. Maar het gebouw is al meer dan een eeuw een multi cultureel centrum. door Gerard van der Hoeven Iedere week schrijf t verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. Interieur van het Concertgebouw in de jaren dertig. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen Actie geldig t/m zaterdag 29 augustus 2015, exclusief bij Bruna. Op vertoon van deze kortingspas ontvangt u, exclusief bij Bruna, 20% korting op onderstaande kranten.' Deze actie loopt van 22 juni t/m 29 augustus 2015 Het zijn weer opruimingsweken bij Binnenuit Bedden Slapen! Korting dus op prachtige bedden, matrassen, kledingkasten, accessoires en nog veel meer. De flink afgeprijsde showroommodellen toveren gegarandeerd een smile op uw gezicht. Kom snel langs bij Binnenuit Bedden Slapen en vraag onze adviseurs naar de bijzondere acties' Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 23 22 13 binnenuit.ni 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

de Faam | 2015 | | pagina 7