A/leezingen met Oerend Hard Oude rakker zoekt goed thuis De FaanP f K W- Zomer in Zeeland, Vakantie in Vlissingen Opnieuw roze lintje ADRZ fÉÉBB MC de Pekelinge houdt vrijdag 31 juli voor de vijfentwintigste maal de Internationale motorcross in Aagtekerke. Het cicuit is gelegen op de hoek Aagtekerkseweg en Pekelingseweg. AAGTEKERKE - Klassen die aan de start zullen verschij nen zijn 65cc kleine en grote wielen, 85cc kleine en grote wielen, bromfietsen, Pit Bikes, Local Heroes, Vete ranen, Enduro, Mxl-3, Mx2 Tweetakt, Mx2 Viertakt, en de Pre 95 klasse. De Pre 95 klasse is nieuw in .het pro gramma. Deze motoren zijn van voor bouwjaar 1995. De trainingen beginnen om 11.00 uur. De wedstrijden starten om 13.00 uur. Voor de jeugd wordt er om 18.45 uur een fietscross gehouden op de baan. Voor deze fiets cross hoeft niet van te voren worden ingeschreven. Rond de klok van 20.30 uur wordt de Superfinale ver reden, waarbij de coureurs eerst aan het publiek worden voorgesteld. In deze finale komen de beste coureurs uit de Mxl-3, Mx2 Twee en Viertakt, Veteranen, Endu ro, en Pro 95 klasse. Na de 1 superfinale vindt een spet terend optreden plaats van de band Anderkovver. De entree voor dit evenement is 5 euro voor volwassenen en 2 euro voor kinderen. Aan de kassa's worden pols bandjes verstrekt waarmee toeschouwers een volledige dag toegang hebben tot het circuit. Parkeren is gratis en voor eigen risico. Vorig jaar was bijna de hele Zeeuwse motorcrosstop aanwezig wat voor het nodi ge spektakel zorgde. Ook dit jaar zullen weer een groot aantal Zeeuwse toppers aan de start verschijnen. De dag zal worden afgesloten rond de klok van 01.00 uur. Tra ditiegetrouw zullen de be zoekers van dit evenement massaal meezingen met het nummer Oerend Hard van Normaal. LETTY DEMMERS Inmiddels is het zover dat ook in Vlis singen de deuren sluiten. Eindelijk is 'de grote vakantie' begonnen. Ruim 6 weken vrij zijn als je nog de leeftijd hebt om nog naar school te mogen gaan. Ook in het stadhuis is het dan rustiger. De gemeenteraad is met reces. Geen avond vergaderingen meer. Veel collega's die 3 tot 4 weken hun werkplek verruilen voor een campingstoel of gewoon relaxed thuis in de tuin of op het balkon genieten van het vrij zijn. Echter, op de parkeerplaats voor het stadhuis wordt het elke dag drukker. Veel auto's met Belgische en Duitse kenteken platen. Vakantie in Vlissingen is voor de één flaneren over de boulevard, genieten van de mooie kust, een bezoek aan het muZEEum, het Arsenaal, het Gemeen tearchief om de expositie over de Fles te bezoeken, de zomermarkten, de speeltuin, het zwembad en zwemmen in de zee. Voor de ander is het hard werken, omdat veel mensen als gast naar Vlissingen ko men en er juist in de zomerperiode omzet moet worden gemaakt. En voor mij? Ik heb een paar weken va kantie van Vlissingen. Met de caravan op stap, gaan daar waar de auto ons brengt. Niets plannen, geen agenda, minder telefoon, rondkijken, lezen, wandelen met de hond, maar vooral genieten van de omgeving. Vrij zijn. Maar nooit helemaal, want als er echt iets aan de hand is wil ik het wel weten! Ik wens u waarheen u ook gaat of als u thuis blijft, een mooie en zonnige zomer periode toe. Letty Demmers, Burgemeester van Vlissingen VLISSINGEN - Voor het zesde opeenvolgende jaar heeft de Borstkanker Vereniging Nederland (BVN) de borst- kankerzorg van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis gewaardeerd met het felbe geerde Roze lintje. BVN is de patiëntenvereniging voor mensen die te maken heb ben of hebben gehad met borstkanker. De vereniging heeft de criteria in vergelij king met voorgaande jaren verscherpt naar patiënten- wensen. Het ADRZ voldoet aan alle verplichte criteria en aan zes van de acht ove rige. Het ziekenhuis scoort hiermee in de top van de Nederlandse ziekenhuizen. Bij de criteria waaraan ge refereerd wordt gaat het om de samenstelling van het multidisciplinaire behan delteam, de kwaliteit en ervaring van de borstkan- kerchirurgen, maar ook om de snelheid van diagnostiek en behandeling. Bovendien tellen de ervaringen van de patiënten zelf zwaar mee, die via een digitale moni tor borstkankerzorg worden uitgevraagd. Het ADRZ is voortdurend bezig met het stroomlijnen en versnellen van de zorg aan borstkan- kerpatiënten. De operaties vinden overwegend plaats in Vlissingen. Het ADRZ telt vier borstkankerchirurgen die in 2014 samen zo'n 222 operaties uitvoerden. De mammacarëverpleegkun- dige speelt een belangrijke rol bij de begeleiding hier van. Ook zorgverzekeraar CZ heeft de borstkankerzorg van het ADRZ ingedeeld in de hoogst haalbare catego rie: Beste Zorg. VLISSINGEN - Turbo zit in het dierenasiel te wachten op een baasje dat en hem nog een goede oude dag wil be zorgen. Turbo is een rode ka ter uit 2001. Hij heeft liever geen andere dieren om zich heen, zodat hij alle aandacht heeft. De medewerkers van het asiel kunnen hem zelfs stofzuigen omdat hij zo lief en aanhankelijk naar men sen toe is. Turbo gaat graag nog een rondje naar buiten en is actief als je hem uit daagt om te spélen. Deze oude rakker is op zoek naar een goed thuis, dus als er interesse is kunnen mensen binnen de openingstijden kennis maken. Alle volwas sen katten zijn gecastreerd, gechipt, gevaccineerd en gezond verklaard door de dierenarts. Interesse? Neem contact op met Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen, telefoon nummer 0118-613579. www. dierenasielwalcheren.nl. COLOFON weGeNeR Media KORT NIEUWS Wat geluk van Ludo van Well MIDDELBURG - In Gallery Maritime opent de Mid delburgse beel houwer Ludo van Well zondag 2 augustus zijn expositie 'Gelukssymbolen'. Sinds hij enkele maanden ge leden zijn kunstenaars- atelier naar de Gortstaat verplaatste, heeft Ludo van Well zich toegelegd op het creëren van een serie kunstwerken met de schelp. De schelp is een van de acht traditionele geluks symbolen en wordt ook wel gebruikt als schenk- hoorn. Gallery Maritime is zondag 2 augustus van af 13.00 uur geopend en verder iedere dag dat de scheepsboeg aan de gevel hangt. Feest bij de kinderopvang VLISSINGEN Ook in de va kantie is de buitenschool se opvang van Kinderop vang Walcheren geopend. Er is dan extra tijd en ruimte om leuke dingen te doen met de kinderen. De activiteiten zijn inge deeld naar de BSOup an kers; Kunst Cultuur, Na tuur, Techniek en Sport Spel. Het overkoepelende thema deze zomer is 'dro men'. Iedere locatie maakt een droomboom. Met het anker Kunst Cultuur gaan de kinderen aan de slag met het koken van een droommenu. Bij het anker Natuur gaan kin deren speuren in de na tuur met de boswachter. Met het anker Techniek gaan de kinderen op on derzoek. Het anker Sport Spel bevat deze keer diverse workshops, zoals kickboksen, judo en tui melen en Zumba. Vakantierit bij de Witte Raaf ARNEMUIDEN - Autoclub de Zeeuwen houdt op 30 juli in samenwerking met camping de Witte Raaf een puzzelrit voor het hele gezin, waar iedereen aan mee kan doen met de auto of motor. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur bij camping de Witte Raaf, aan de Muidenweg 3 te Arnemuiden (bij de jacht haven). Deze puzzelrit wordt ook weer uitgezet voor de be ginnende rijders, met ge makkelijke opdrachten en oriëntatiepunten die onderweg gezocht moe ten worden. Na afloop van de rit is er een bingo met mooie prijzen. Iedere deelnemer gaat met een leuke prijs naar huis. Z) www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 juli 2015 5 Superfinale De organisatie verwacht dat er ook dit jaar weer een groot aantal Zeeuwse toppers aan de start van de Internationale Motorcross Aagtekerke zullen verschijnen. Foto: MXZeeland O www.mcdepekelinge.nl 1 I hK 1 1'wÊÊ: Turbo zit in het dierenasiel te wachten op een baasje dat en hem nog een goede oude dag wil bezorgen. Foto: dierenasiel Walcheren Advertentieverkoop en media-advies Kees van Zalinge E adverteren.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-22 518176 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088)01372 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwiamilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesalesjubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E. 4382 NV Vlissingen Website www.de-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.feam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantn^verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O Kijk voor meer informatie op de website www. gallerymaritime. com O Op de site www. kinderopvangwalcheren. nl staat meer info over tijden en locaties O Kijk voor meer informatie op de webiste www. macdezeeuwen.nl

de Faam | 2015 | | pagina 5