inbraakpreventie Zeeuwse Traditiedag met braderie en oude ambachten Vifaminehoek "De Krasse" j €0.69 €0.69 €0.69 €0.69 1.98 €1.98 €1.98 De lente en zomer zijn favoriete jaargetijden Zomerspelen tegen verveling op straat M6 is/veteer uiap Her padje kw«=t me 3>e puzzetm VAM autocImB "JPE- zeeuwsa-1 Gesneden Andijvie Veldsla Selderij salade Aardappelsalade Opal Pruimen Bosperziken Abrikozen 250 ëram IOOëram IOOëram iOOëram 500 ëram 500 ëram 500 ëram Rapenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 omen", weet ex-inbreker Evert Jansen uit ervaring OoIop Zeeuwse kersenrode bessen, frambozen aardbeien! www.uitaminehoekdekragge.nl Pak de telefoon Een volgende tip van Evert is; "Pak de telefoon als je iets niet vertrouwd. Hoe vaak gebeurt het niet dat mensen na een inbraak tegen elkaar zeggen; 'Er liep hier toch laatst een paar keer iemand door de straat? Ik vond al dat hij vreemd deed, heb jij hem ook gezien?' Waarom heb ben deze mensen dan niet gebeld? Waarom deden ze niets? Of ze hebben gezien dat iemand op klaarlichte dag een ladder tegen het huis van de buren zette. Achteraf zeggen ze dat ze dachten dat het een glazenwasser was of een makelaar. Dat is onzin natuurlijk", meent Jansen, "Luister nu eens naar dat eerste gevoel. Dacht je echt dat het een glazenwasser was? Nee, natuurlijk niet. Je vond het vreemd. Je onder- buikgevoel vertelde je dat er iets aan de hand was. Luis ter daar naar. We wijzen wel naar de politie of naar de ge meente wanneer er iets mis gaat in onze wijk, maar wat doen we zelf? Wij wonen 24 uur per dag in onze wijk, de politierijdt er slechts een enkel keertje doorheen. De politie heeft veel liever dat je tien keer voor niets belt, dan één keer te laat." Kijk ook eens op de website van het Politiekeurmerk Veilig Wonen, daar staan preven tieve maatregelen tegen in sluiping en woninginbraak. Bij een insluiping komt iemand je woning binnen zon der braakschade te maken. Bijvoorbeeld via een open raam. De lente en zomer zijn favoriete jaargetijden voor insluipers. "We zetten alles lekker open, zitten meer in de tuin en dat vergroot het risico op insluiping", weet Lilian Tieman van het Centrum voor Criminaliteits preventie en Veiligheid (CCV) "Even de hond uitlaten, een boodschap doen of je kinderen van school halen. De achterdeur kan wel open blijven, want wat kan er nu helemaal gebeuren in die paar minuten? Maar een insluiping waarbij bijvoorbeeld een telefoon, tablet of laptop uit je huis wordt weggegrist, is in dertig secon den gebeurd", vertelt Tielman. "Insluipers zijn dol op alle dure draagbare digitale apparaten die in huis aan wezig zijn. Daarnaast zijn portemonnees, handtassen en sleutels ook nog steeds populair. Bovendien dekken niét alle verzekeringen de schade als er geen sprake is van braak." Nu 1.19 Nu 10,- Nu 4.25 Nu 1.69 Nu 1.49 Nu €1.59 Nu €1.79 Siujworst Nu 6.95 Torenstraat 4,4365AE Meüskerke 1 T; 0118-566066 - E: iitfo@slagerij-wisse.nl - www.slagerij-wisse.nl WESTKAPELLE - Op woensdag 5 augustus is het Zeeuwse Traditiedag in Westkapelle. Allerlei gebruiken en ge woontes van vroeger wor den gedemonstreerd. Op de Markt is er een kleine braderie met een demon stratie Zeeuws bier brou wen, verkoop van Zeeuwse boeken, een pottenbakker, schilderijen, demonstraties garnalenpellen en netten boeten, een zilversmid en een kraam met Westkappels en Zeeuws borduurwerk. Voor de kinderen is er een loopbaantje voor ringste ken. In de tent op de Markt treden tussen 11.00 en 17.00 uur shantykoren op; Het Bruinisser Visserskoor, de Dekzwabbers en het West kappels koor. Om 17.00 uur start vanaf de Markt het sjezenrijden; met mooi ver sierde sjezen en paarden proberen de deelnemers in de Zeeuwse klederdracht de ringen te steken. De prijsuit reiking is omstreeks 20.00 uur. Parkeren en toegang zijn gratis. In de Zuidstraat en in de tuin van het Polderhuis zijn er oude ambachten te zien. Er is verder een demon stratie van 'de Heiploeg' en er wordt Zeeuwse kleder dracht verkocht. Om 14.00 uur volgt een klederdracht presentatie op de Liberty bridge in de tuin van het Polderhuis museum. Hier tonen de leden van het Wal- cherse Costuum de veran deringen in de klederdracht van de laatste 200 jaar. Voor de kinderen is er een verha lenverteller bij de tank en een kleurplaatwedstrijd. Bezoekers en inwoners van Westkapelle kunnen ook gratis een rit maken met een huifkar, getrokken door Zeeuwse trekpaarden. VLISSINGEN - Deze zomer or ganiseert Stichting ROAT voor het eerst de zomervakantiespe- len, sinds 20 juli tot en met 27 augustus. De zomerspelen bieden een leuk alternatief voor de (ouders en) kinderen die niet op vakantie gaan en tegen verveling op straat; Er wordt een attractief en gratis aanbod van verschillende acti viteiten gedaan voor de jeugd in de verschillende wijken van Vlissingen, waarbij buurtbewo ners uitgenodigd worden om een handje te helpen bij de uit voering hiervan. Voor de kinde ren tot en met 12 jaar wordt er op de betreffende locatie een speelveld ingericht met diverse lucht- en springkussens, leuke (sport)spelletjes en activiteiten. Voor de ouders en buurtbewo ners staat er op het terrein een partytent waar gratis wat koffie, thee of siroop gedronken kan worden. Ouders en buurtbe woners zijn van harte welkom. Meer info op www.facebook. com/StichtingRoat Uoor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en versgesneden groenten. Deze aanbiedingen zün geldig van woensdag 29 juli t/m dinsdag 4 augustus 2015. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 juli 2015 3 die kunnen inbrekers goed gebruiken. Doe de ramen dicht als je weggaat en zorg dat er geen kostbare je woonkamer een etalage voor insluipers. Foto: PR w www.politiekeurmerk. nl/preventietips. Aanbiedingen zijn. geküg van woensdag 29 juli Vm. dinsdag 4 augustes 20 i 5. Prijswijzigingen en denkfouten voorbehouden Braderie Oude ambachten hamentart.com facebook.com/hamentart l&wlty&lterien

de Faam | 2015 | | pagina 3