Ik kan het niet geloven' Oevers van de Hooge Platen ideale plek voor bergeenden HEMAITTfi korting NACHTMARKT Miniconcert in Koorkerk opruiming EEN INBRAAK VOORKOMEN 2 Nancy van de Ven pakt Grand Prix zege VLISSINGEN - Na haar over winning in de eerste man che zat het goed met het vertrouwen voor de tweede manche. Ze pakte een goede start en kwam op een twee de plaats uit de eerste bocht. In de beginfase loerde ze op een gaatje waar ze de kop positie over kon nemen. Deze kwam er na een aantal ronden en met een mooie inhaalmanoeuvre nam Van de Ven de leiding in de wed strijd over. Ze had een goed ritme in handen en was dui delijk sneller dan de tweede dame. Ze slaagde erin om een gat te slaan en dit had als voordeel dat ze in de slotfase geen onnodige risi- MIDDELBURG - Rinus Goed hart (altsaxofoon) en Adri Karman (orgel) spelen don derdag 30 augustus tijdens het wekelijkse miniconcert in de Koorkerk in Mid delburg. Zij brengen een bijzonder programma dat bestaat uit eigen bewerkin gen van delen uit de bundel L'Organiste van de Franse componist César Franck. Franck schreef deze bundel voor drukwindharmonium. Adri Karman bewerkte gedeelten daaruit voor alt saxofoon en orgel. Het mini concert begint om 15.00 uur. De toegang is vrij, er is wel een collecte bij de uitgang. VRIJDAG 31 JULI MIDDELBURG 19.00 - O.OO UUR NIEUWTJES EN FILMPJES co's meer hoefde te nemen. Nancy reed op gecontroleer de wijze naar de finish en wist ook de tweede manche winnend af te sluiten. Met een dubbele manche overwinning won Nancy haar allereerste Grand Prix uit haar carrière. In de eind stand om het wereldkampi oenschap is ze op een mooie derde plaats geëindigd. Nancy van de Ven: "Ik kan het niet geloven. Ik had me dit jaar als doel gesteld om te proberen een keer op het podium te komen. Nu is dit drie keer gelukt en heb ik de laatste wedstrijd weten te winnen. Ik ben erg tevreden over mijn seizoen." KLIK& WIN ACTIE Win de cd 'Mooi was die tijd...' deel 2 Marianne Weber in Meliskerke MELISKERKE - Het wordt van daag (woensdag) groot feest in Meliskerke! Allereerst is er vanaf 12.00 uur de zomer- braderie bestaande uit zes tig standhouders en vijfen zeventig kramen, 's Avonds begint om 20.00 uur de Hol landse muziekfeestavond met gratis toegang. Deze duurt tot ongeveer midder nacht en is georganiseerd door café Boone. Een keur aan artiesten treedt op in een non-stop programma. Daarbij is Ma rianne Weber de hoofdact gevolgd door het Rotterdam se duo de Talento's. Hun komst naar Meliskerke is inmiddels een traditie. Ook tv-persoonlijkheid Driekus Hoekstra, de winnaar van SBS-programma Bloed, Zweet en Tranen, is van de partij. Deze jonge zanger staat gepland aan het begin van de avond. Daarna ko men Har en Bar die met hun Limburgse afkomst mede voor gezelligheid gaan zor gen. Ook het optreden van Jari Esbeukman uit Zuid- Holland zal zeker aan de feestvreugde van de avond bijdragen. De organisatie is goed voorbereid; zo'n 400 stoelen worden klaargezet. Activiteiten voor kinderen MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek/SCOOP organi seert in de zomervakantie verschillende activiteiten voor de jeugd. Zo worden er kinderfilms vertoond op vijf vrijdagmiddagen en kunnen kinderen op vijf woensdag ochtenden terecht in het Fa- bLab Junior, waar ze kennis kunnen maken met digitale fabricage. Elke vrijdag draait er een film. Alle films worden ver toond in de Aula om 14.00 uur. De toegang is slechts 1 euro per persoon. Van alle films wordt de Nederlands gesproken versie vertoond. De eerste film die draait is De Kleine Zeemeermin op vrijdag 31 juli. Een FabLab is een leer- en werkplaats. Iedereen kan er spelenderwijs kennis ma ken met digitale fabricage. FabLab Junior is speciaal voor kinderen vanaf 7 jaar. De kosten om mee te doen zijn 5 euro, inclusief materi aal, een drankje en iets lek kers. De FabLab Junior bij eenkomsten zijn wekelijks op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer infor matie en voor het reserveren van kaartjes of aanmelden voor FabLab Junior, ga naar www.agendaz.nl VLISSINGEN - Grote groepen bergeenden hebben zich op de Hooge Platen in de Wes- terschelde verzameld: de rui is in vplle gang. Rond deze tijd wisselen ze van veren- kleed, en daarbij verliezen ze alle slagpennen tegelijk. Ze kunnen dus in deze pe riode niet of nauwelijks vlie gen en zoeken veiligheid bij elkaar. Deze massale groepen berg eenden tref je maar op een paar plaatsen in Europa. De monding van de Wes- terschelde is zo'n plek waar ruiende bergeenden zijn te vinden. Jarenlang waren dat groepen van enkele honder den tot een paar duizend in dividuen. Maar tegenwoor dig strijken er steeds meer bergeenden neer op de Hoo ge Platen. Aan de noordkant van zandplaat telden mede werkers van Het Zeeuwse Landschap vanaf een boot afgelopen week wel 30.000 tot 35.000 exemplaren. Als het broedseizoen achter de rug is, begint voor berg eenden de ruiperiode. Deze duurt ongeveer een maand m m en de vogels zijn dan erg kwetsbaar. De bergeenden zoeken daarom een rustige plek op, en elkaar: veilig heid door de grote aantallen. Op dit moment bieden de kilometerslange oevers van de Hooge Platen een ideale plek voor vele bergeenden. Op flinke afstand van het scheepvaartverkeer schar relen de ruiende vogels op de voedselrijke slikken naar kleine slakjes en schelpdier tjes. Wanneer het hoog water is, zijn grote groepen berg eenden zwemmend rond de zandplaat te zien. Kleurrijke verschijning Bergeenden zijn groot van stuk; met hun lengte van zo'n 60 cm zitten ze tussen eenden en ganzen in. Zowel de mannetjes als de vrouw tjes hebben bij de bergeen den een bijzonder gekleurd verenkleed; de kop is zwart met daaronder een bruine halsband terwijl de rest van het verenpak wit is met hier en daar zwarte en bruine strepen. De snavels van deze watervogels zijn opval lend rood. tot wel op heel veel artikelen De FaarrP Woensdag 29 juli 2015 J5 www.de-faam.nl Wat kunnen we doen om dieven buiten de deur te houden in deze zomerperiode? Motorcrossster Nancy van de Ven heeft in Loket, Tsjechie haar allereerste Grand Prix zege uit haar carrière weten te pakken. De 17-jarige dame uit Vlissingen won al de eerste manche op zaterdag en voegde hier zondag nóg een klinkende zege aan toe. Op de hoogte blijven van leuke nieuwtjes en filmpjes? Like De Faam op Facebook! www.facebook.com/ defaamwalcheren Klik&WIn c Op deze plaats zou eigenlijk een foto komen van de Domburgse Boerendag van afgelopen zaterdag. Deze ging alleen niet door vanwege de zomerstorm, zoals ook andere evenementen werden afgelast. Zeeland lijkt de zomerstorm goed te hebben doorstaan. Grote incidenten bleven uit. Uit de hele provincie kwamen er wel meldingen van schades door afgerukte takken en omgevallen bomen, ook kon de riolering niet overal de hevige regen aan. Foto: Izaak Verkeste Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Kwetsbaar Op de Hooge Platen in de Westerschelde hebben zich grote groepen bergeenden verzameld. Foto: Het Zeeuwse Landschap 70%

de Faam | 2015 | | pagina 1