Zeeuws Wijnfeest, leuk voor zowel jong als oud tbtr i tN EVENEMENTEN I Beleven tijdens de kersenplukdag r PROEF EN BELEEF DE STREE -r- •n Y* www.lekker-zeeland.nl Fietsen langs lekker fruit tPFDlTU STREEKPRODUGENTCN k" door Stefanie van der Maas - DRE1SCHOR - Het landgoed van Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor wordt op vrijdag 31 juli en zater dag 1 augustils omgetoverd tot één groot wijnfestijn Verdeeld over het hele ter rein is er van alles te zien, te beleven en te proeven tij dens het Zeeuws Wijnfeest. Twee dagen compleet in het teken van heerlijke Zeeuwse wijnen, Zeeuwse zilte zalig heden en een hoop gezellig heid. De eerste dag van het Zeeuws Wijnfeest begint meteen goed. "Gasten wor den vrijdag bij binnenkomt ontvangen met een glas Brut de Zélande. Dit is onze eigen mousserende wijn," vertel Johan van de Velde, eigenaar van De Kleine Schorre. De barbecue gaat aan waarop de lekkerste gerechten uit de streek worden bereid. Ui teraard onder het genot van een glas wijn en fijne live muziek. Dag twee wordt afgetrapt met de kroning van de nieu we Zeeuwse Wijnkoning door de burgemeester van Schouwen-Duiveland en de ambassadeur van De Kleine Schorre, Gerard Rabelink. Er is meer. "Voor iedereen die mee wil verzorgt register vinoloog Nico Pankow een rondleiding door de wijn gaard." Altijd al een kijkje willen nemen in een echte wijnkelder? Tijdens het Zeeuws Wijnfeest kan dat. "Veel Zeeuwse onderne mers staan op het wijn feest. Boot uit Kerkwerve zorgt voor het lekkerste vlees, kaas van boerderijen uit de buurt en een kraam met Zqeuws boerderij ijs. Er worden oesters gestoken en ook ontbreken mosselen niet." Al dit lekkers eet je op aan de lange picknicktafels waar je gezellig bij elkaar aanschuift of in de beachbar waar je op de loungebanken geniet van je goede glas wijn en bordje vol. "De entree is gratis. Vrijdag is het feest vanaf 18 jaar toe gankelijk, maar de zaterdag is een familie-evenement. Er is van alles te doen voor kinderen. Met pony's door de wijngaarden, een spring kussen en een draaimolen." Zet de mossel op de menukaart VLISSINGEN - Het mosselsei zoen is begin juli voortva rend van start gegaan. Om de Zeeuwse mossel nog meer te promoten organiseert Het Nederlands Mosselbureau van 29 augustus tot en met 6 september de Nationale Mosselweek in Nederland. Deze week staat volledig in het teken van het meest ico nische streekproduct van Zeeland: de Zeeuwse mos sel. Tijdens deze week biedt een keur aan restaurants een overheerlijk mosselme nu of -gerecht aan voor een aantrekkelijke prijs. Deze week wordt georga niseerd omdat de Zeeuwse mosselsector Nederland graag wil laten kennis ma ken met hun zilte lekkernij. Horeca die wil deelnemen aan de Nationale Mossel- week kunnen zich aanmel den via mosselweek.nl/ho- reca. Meedoen is aantrekkelijk: het is kosteloos en horeca gelegenheden zijn volledig vrij om te kiezen wat ze op de kaart zetten. Extra koel zomerplezier GOES - Samen, met vrienden of familie nog meer genie ten in je tuin of op het bal kon. Lekkere hapjes, en ook drankjes, blijven veel langer smakelijk en fris. Buiten lekker borrelen is nu nog aantrekkelijker met de nieu we CuliSol. Een zeer fraai vormgegeven dienblad met een buigbare zwanenhals en een mini-parasol, dat op de tuin- of balkontafel gezet kan worden. Hierdoor staan hapjes en drankjes nooit in de zon. En blijven dus veel langer smakelijk en koel. Dus: zelf in de zon, uw hap jes in de schaduw. Dat is dubbel genieten. De CuliSol kost 21,95 euro en is in drie verschillende uitvoeringen via de website www.culisol.nl te koop. Ketchupfabriek online te zien ZIERIKZEE - De Ketchupfa briek is een wel zéér klein schalig bedrijfje dat prima tomatenketchup maakt. Hoe ze dat doen is sinds kort te zien in filmpje dat ze op internet gezet hebben. 19 juni is die film tijdens het Kunsthal Kookt Kweekt festival in Rotterdam en hij is nog tot 6 september te be kijken in de Tomaten fabriek in de Kunsthal en op www.deketchupfabriek.nl/ productie Ze zijn er weer: Zomerkoninkjes De eerste helft van juli valt het altijd nog mee. De ter rassen zijn bij mooi weer goed bezet, maar er is nog plaats. De winkels zijn open, maar van echte drukte is nog geen sprake. Tom ter Horst De zes weken (zegge zes j} weken en meer niet) daarna zijn ze er weer: de toe risten. In grote aantallen bevolken ze onze terrassen, onze winkels, onze restaurants, onze deltawerken, onze stranden - op Noord Beveland ook nog eens het schoonste strand van Nederland-, onze wachtkamer bij de huisarts en tal van andere plekjes. Ik hoor het toch nög wel vaak: klagende mensen die het te druk vinden op de weg, die vinden dat de vakantie ganger te langzaam rijdt, die vinden dat al die mensen ook wel eens een beetje Nederlands zouden mogen spreken, die vinden dat een kuil in het strand lastig is... Toch zou ik iedereen op willen roepen om hun best te doen met zijn allen de toerist met open armen te ont vangen. Ze moeten zich hier als Zomerkoninkjes te rijk voelen. Doe je best en spreek een paar woorden Duits tegen ze om ze te helpen, of misschien zelfs Frans voor die Belgische zomerkoningen en koninginnen die in steeds grotere getale ons mooie Zeeland ontdekken. Zo'n Zomerkoning wil niet slapen in gedateerde vakan tiewoningen, dus die moet een VVV ook niet verhuren. Ze willen een vriendelijke lach van de medewerkers in restaurants en winkels, ze willen overal zo'n schoon strand als bij de Banjaard, ze willen een goed assorti ment in de winkels en verse vis en vlees op hun bord, ze kunnen van hun fiets vallen -maar laat het dan op zijn minst een goede huurfiets zijn- en dan willen ze bij een ongelukje snel naar de dokter. Ik zal zorgen voor goed schuimend Zeeuws bier. Doe er uw voordeel mee: Als we goed voor die zomer koninkjes zorgen kunnen wij hier in Zeeland het hele jaar prinselijk genieten van al die faciliteiten. Ich wün- sche Ihnen schone Sommer Tage. Bij Elenbaas pluk je de echte Zeeuwse Zonnekersen. Deze kersen hebben genoten van de Zeeuwse zon die uitbun diger schijnt dan de zon in KAPELLE - Zaterdag 8 augus tus kan er gefietst worden speciaal door en langs de fruitboomgaarden in de om geving van Kapelle. Een rou te van 35 km is uitgezet langs fruittelers die uitleggen hoe appels, peren en kleinfruit worden gekweekt. Naast de uitleg op het gebied van inplant, pluk, snoei, spuit, sorteer en koeling van het fruit zijn er op de bedrijven volop activiteiten te beleven en kan er van het verse fruit worden geproefd. De Fruit teeltroute start vanaf 9.00 uur tot 12.00 uur vanuit het Fruitteeltmuseum in Ka pelle. Kosten 6,00 euro pp. www.fruitteeltmuseum.nl de rest van Nederland doet. Tel daar de zilte zeelucht bij op en je weet niet wat je proeft. Jaco Elenbaas vertelt: "De Zeeuwse Zonnekers is zoet met een vleugje zuur om de smaak fris te houden, sap pig en vlezig." Elenbaas teelt speciale rassen met een gro te vrucht, "het is een mond vol." De kersen groeien in de Zeeuwse grond onder een overkapping. "Die overkap ping zorgt ervoor dat de kersen niet scheuren door de regen. Ook kunnen ze op deze manier wat langer blij ven hangen. De laatste week groeit een kers wel twintig procent." Het voordeel is dat je een kers vol van smaak hebt. Voor je de boomgaard in gaat krijg je eerst uitgelegd hoe je de kers precies plukt en daarna ga je aan de slag. Zo moet je bijvoorbeeld al tijd een rijpe kers plukken, want een kers rijpt niet meer door zodra hij van de boom af is. "De plukdag is echt een beleving in de vrije na tuur. Een dagje uit voor het hele gezin. Kinderen vinden dit geweldig. Ze leren hoe kersen groeien en hoe je ze plukt. De kinderen kiezen zelf de kersen uit en die gaan mee naar huis." Terwijl je de kersen plukt, steek je er natuurlijk af en toe gewoon één in je mond. Na het plukken geniet je op het terras van een kop kof fie met een lekkere koek of proef je allerlei streekpro ducten die verkocht worden in de Landwinkel. aqi eir tw me ter oe1 Zu t» i' d" F Verdeeld over het hele terrein is er van alles te zien, te beleven en te proeven tijdens het Zeeuws Wijnfeest. Foto: De Kleine Schorre Aanmelden Bedrijfsleider Emelisse» door Stefanie van der Maas Zaterdag 1 augustus ga je op pad met je emmer of grote tas in de hand en stevige schoenen aan je voeten om kersen te plukken. Want de lekkerste kersen pluk je zelf tijdens de kersen plukdag georganiseerd door Elenbaas in Arnemuiden. Fris Langer Uitleg Terras O Meer details over de landwinkel en de kersenplukdagen zijn te vinden op de website http://landwinkelelenbaas. nl/ Op in vai nic WE zei Mi lof doe VEI

de Faam | 2015 | | pagina 18