Mag de voetganger hier lopen? Website Makelpunt Middelburg brengt ruimtevragers en aanbod bij elkaar Burgerinitiatief samen energie besparen voor woningen beloond f 1 M LJffliï Fietspad Openingstijden Wijkonder- steuningspunten in de zomer f Kermis in Middelburg - _A_ GEMEENTE MIDDELBURG Op zaterdag 5 september organiseert Gemeente Middel burg op de Markt een evene ment waarop verkeer centraal staat. Als opmaat hier naartoe kunt u hier alvast uw kennis testen. Weet u bijvoorbeeld of deze voetganger, die over de Schroebrug loopt, van de naastgelegen voetgangers brug (De Loper) gebruik moet maken. Het antwoord is ja omdat een voetpad of trottoir ontbreekt. Omdat de voetgangersbrug separaat van de hoofdbrug is gebouwd, behoort deze niet tot de weg (Schroebrug). Zou de voetgangersbrug aan de hoofd brug vast zitten dan behoorde-hij wel tot die weg en dan zouden de voetgangers over moeten steken naar het voetpad. Voetganger Vergaderruimte, hobbyclub, danszaal, sporthal of zang lokaal: veel bewoners en organisaties zoeken ruimte in Middelburg. Voor eenmalig ge bruik, om langere tijd te huren of zelfs te kopen. Daar tegenover staat dat veel maat schappelijke organisaties beschikken over ruimten, locaties of accommo daties die soms niet volledig benut worden of leeg staan. Met de web site www.makelpunt-middelburg.nl speelt Middelburg in op de vraag vanuit de samenleving naar accom modaties en benut tegelijkertijd de beschikbare locaties beter. Niet-commerciële organisaties die ruimte hebben, kunnen zich gratis aanmelden bij www.makelpunt-middelburg.nl. Na het invullen van het aanvraagfor mulier, neemt de gemeente contact op met de aanbieder van de ruimte. Ruimtezoekers kunnen rechtstreeks op de site het actuele aanbod bekijken. Staat de geschikte ruimte er niet bij, dan kan een zoekprofiel worden aangemaakt. De zoeker krijgt dan bericht als er nieuw passend aanbod beschikbaar is. Huurders en verhuurders maken onderling afspraken over de huur van de ruimte. Op de website zijn nu al ruimtes te bekijken die de gemeente ver huurt. Binnenkort komen daar ook de panden bij die de gemeente wil verkopen. Makelpunt Middelburg is onderdeel van Makelpunt Neder land en is mede mogelijk gemaakt door subsidie van de Provincie Zeeland vanuit "Nieuwe Wegen". tKÊÊÊÊÊKÊÊÊÊKÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊW Goed nieuws voor Zeeuwen die samen aan de slag willen om hun huizen mooier, comfortabeler en energiezuiniger te maken. De Energieke Samenleving Zeeland waarin de 13 Zeeuwse gemeenten samenwerken, stimuleert bewo ners om samen te werken. Burgers kunnen maximaal 3.000 euro subsidie aanvragen voor de organisatiekosten van een burge rinitiatief om samen de woningen in hun straat, wijk, buurt, dorp en stad energiezuiniger te maken. Leden van een dorpsraad, wijk- vereniging, energiecoöperatie, vereniging van eigenaren, stichting, vereniging of een groepje buurtbe woners die aan de slag gaan met energiebesparing en duurzame opwekking voor hun woningen, komen in aanmerking. De Zeeuwse gemeenten helpen hen graag op weg en hebben hiervoor de Tijde- lijke subsidieverordening energieke samenleving Zeeland 2015' ontwik keld. Het aanvraagformulier is te down loaden van de website van iedere Zeeuwse gemeente. Het ingevulde aanvraagformu lier kan worden gemaild naar a.dorleijn@goes.nl, die namens alle 13 gemeenten de aanvraag in behandeling neemt. Enkele Middelburgse wijkondersteuningspunten zijn vanwege de zomervakantie gesloten of hebben de openingstijden aangepast. Hieronder een overzicht. Arnemuiden: Gesloten in augustus. Dinsdag 1 september weer open van 19.00 uur tot 19.30 uur. Dauwendaele: Gesloten tot en met 2 september. Donderdag 3 septem ber gaat het wijkondersteuningspunt weer open. Zuid: WOP Zuid is gesloten van maandag 3 tot en met vrijdag 14 augus tus. Foto Aart van Belzen Vrijdag 7 augustus tot en met donderdag 13 augustus is het ker mis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster Maxxx, Impact en Flying Jump tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebol len, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt naar Damplein In verband met de jaarlijkse kermis is besloten het Damplein op 8 augustus voor de zaterdagmarkt en op donderdag 13 augustus voor de warenmarkt als locatie voor de te houden markten aan te wijzen. Deze markten zullen dan ook niet op de Markt, maar op het Damplein worden gehouden. De opstelling van de zaterdagmarkt en de warenmarkt is om die reden en omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats in neemt, dan ook anders dan u gewend bent op andere marktdagen. Niet parkeren op parkeerterrein Oude Veerseweg Vanwege het intekenen van de standplaatsen voor de woonwagens kermisexploitanten is het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg op maandag 27 juli vanaf 7.00 tot 18.00 uur afgesloten. Verder kan er op het parkeerterrein niet geparkeerd worden van maan dag 3 augustus 7.00 uur tot en met zaterdag 15 augustus 24.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitanten met hun wagens. Wegsleepre- geling is van toepassing. Foto Aart van Belzen INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Damplein 1: slopen tuinmuur (10-7). Gerstakker 25, Arnemuiden: bouw kap op garage (10-7). Noordweg 174: bouw berqinq (15-7). Prins Bernhardstraat 25: plaatsen hekwerk (6-7). Seisstraat 15: plaatsen dakkapel Vrijlandstraat 28: vervangen kozij nen van zorgcomplex (1291/9) (14-7). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Hef is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bodenplaats 1: isoleren dak (10-/). Ramsburgerweg 2-12: verplaatsen en uitbreiden fietsenstalling (15-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. MELDING VAN NEW MOTION Op 18 mei 2015 is een melding in het kader van het Acfiviteitenbesluit ontvan gen van New Motion gelegen aan de Diodeweg 4 te Middelburg. Het betreft een melding voor het uitbrei den van het bedrijf. De melding is geregistreerd onder num mer M-ACT150591 Indien daaraan behoefte bestaat, kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij RUD Zeeland, telefoonnummer (0115) 74 51 94,

de Faam | 2015 | | pagina 9