Veel ideeën invulling bouwput Superduo zoekt nieuwe baas De Faanf Schulden Bso populairder bij meisjes O www.de-faam.nl Vorige week dinsdag presenteerde de gemeente Middelburg de resultaten van een enquête over de invulling van de voormalige bouwput aan de Zuidsingel. MIDDELBURG - De enquête werd gehouden in de peri ode april/mei onder aanwo- nenden en andere belang stellenden. In totaal werden er 149 enquetes ingevuld en de uitkomst is dat er veel verschillende ideeën over de invulling zijn. Na de zomervakantie gaat de klankbordgroep, samen met de Vereniging A tot Z, de gemeente Middelburg en ei genaar Heijmans conclusies trekken uit de uitkomst en de inrichting bespreken. Op de vraag in de enquête of het terrein door een passende inrichting een ontmoetings plek kan worden, antwoordt ruim negentig procent be vestigend. En als er wordt gevraagd voor wie dan, dan is 'voor jong en oud' het meest gegeven antwoord. Ruim 1/3 maakt het niet uit voor welke doelgroepen het terrein wordt ingericht. En daarmee is 'maakt niet uit' het meest gegeven ant woord. Er is wel verdeeld heid-onder de mensen die het wel iets uitmaakt. Van alle ondervraagden zegt na melijk 17 procent het liefst het terrein ingericht te zien voor jongeren en studenten. Maar van de aanwonenden hebben de meeste mensen het liefst dat het terrein in gericht wordt voor volwas senen, 39 procent van de on dervraagden zou het terrein graag ingericht zien als park of plantsoen. Dit antwoord is verreweg het meest gege ven antwoord op deze vraag. Ruim 80 procent van de on dervraagden ziet graag dat er ook activiteiten worden georganiseerd op de voor malige bouwput. Het meest genoemd is een buurtfeest en picknick. Bijna de helft vindt de locatie niet geschikt voor onderhoudsintensieve (groen) elementen. JOHN DE JONGE, WETHOUDER IN VLISSINGEN Op 10 juli 2015 kopte De Volkskrant:. 'Vlissingen is recordhouder in kunstbezuiniging: 66 procent'. Het krantenartikel leidde tot verwarring en vragen. De Volkskrant legt namelijk ten onrechte een direct verband tussen de miljoenenstrop door de aankoop van het Scheldeterrein en de bezuinigingen. Onze schuld van meer dan 11.000 euro per Vlis- sings huishouden, is maar voor ongeveer de helft veroorzaakt door grondaankopen. Dit deel van onze schuld hopen we voor een groot deel af te lossen bij verkoop van die grond. De overige helft heeft een andere oorzaak. We geven als gemeente iedere maand meer uit dan we ontvangen. Zonder forse ingrepen in onze uitgaven blijft dit deel van onze schuld verder oplopen. De huidige situatie in Grieken land geeft aan waar dit uiteindelijk toe kan leiden. Naar aanleiding van het artikel kreeg ik de volgende vraag: "Kunnen we niet minder investeren in vernieuwing van ons rioolstelsel en dit geld in sport en cultuur stoppen?" Tegelijkertijd met onze schuldsanering zijn wij door de Provincie verplicht de achterstand in het onderhoud in ons rioolstelsel in te halen. Deze is de afgelopen decennia ontstaan en moet in 12 jaar worden ingelopen. De investering in de riolering wordt betaald door verdub beling van de rioolheffing. U en ik betalen dit de komende jaren dus uit eigen zak en niet uit de besparing op het cultuur- en sportbudget. Sanering van onze schulden vraagt om lastige keuzes. Maar, als u nog een kaartje kunt bemachtigen voor een optreden van Brigitte Kaandorp of Javier Guzman in het nieuwe niet gesubsidieerde Cine City XL Theater, denk dan nog eens terug aan deze uitspraak van Wim Kan: 'Subsidie is kunstmest'. VLISSINGEN - Meisjes zijn over het algemeen positie ver over de buitenschoolse opvang dan jongens. Vooral het speelgoed, de regels en de activiteiten krijgen een betere waardering van de meisjes. Kinderen zijn het meest enthousiast over de leiding; zeven van de tien kinderen vinden dat ze leu ke begeleiders hebben. Deze uitkomsten zijn afkomstig uit gegevens die de Zeeuwse Jeugdmonitor sinds 2003 verzamelt via enquêtes on der de leerlingen uit groep 6, vooral 9- en 10-jarigen. In het voorjaar van 2014 werd de enquête voor de vierde keer afgenomen. Aan de en quête werd meegedaan door 2026 kinderen van groep 6 in het Zeeuwse basison derwijs, overwegend 9- en 10-jarigen, wat neerkomt op een respons van 46 procent. Eén op de zeven Zeeuwse kinderen in groep zes gaat naar de buitenschoolse op vang. Tussen 2006 en 2010 is het aandeel kinderen dat naar de buitenschoolse op vang gaat in Zeeland toege nomen, hierna is het weer gestabiliseerd. Tussen de Zeeuwse gemeen ten bestaan er aanzienlijke verschillen. Kinderen die in Reimerswaal wonen gaan nauwelijks naar de buiten schoolse opvang. In de ge meente Middelburg gaat één op de zes. Eén van de ver klaringen van de verschil len tussen gemeenten is de invloed van het geloof; in gemeenten waar veel gezin nen wonen van reformato rische gezindte wordt bijna geen gebruik gemaakt van de buitenschoolse opvang. VLISSINGEN - Deze week heb ben we een bijzonder stel in de krant. Indy en Dicko is een leuk energiek duo van negen jaartjes oud. De vori ge eigenaren hadden helaas geen tijd meer voor deze lieve honden. Teefje Indy en reu Dicko vinden het heer lijk om te dollen en actief te zijn maar kunnen ook prima alleen thuis zijn. Katten is geen succes met deze jagers en andere honden is met Indy even aftasten. Dicko is een makkelijke goedzak. Ze zitten inmiddels al bijna een jaar in het asiel en het zou zo fijn zijn als een nieuw thuis zouden krijgen! Indy en Dicko zijn van nature ac tieve honden maar omdat ze Dicko en Indy zoeken een nieuw onderkomen. Ze kunnen prima alleen thuis zijn en zijn makkelijk in de omgang. Foto: PR al wat ouder zijn vinden ze eigenlijk alles prima. Inte resse? Neem dan contact op met Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlis singen, telefoonnummer 0118-613579. www.dieren- asielwalcheren.nl. COLOFON WeGeNeR Media KORT NIEUWS Gezocht voor boek: nazaten van De Smit VLISSINGEN - De Belgische auteur Frans van Driel schrijft momenteel een boek over de nazaten van familie De Smit vanaf het jaar 1700. Vanaf de peri ode 1940-1950 zijn er ech ter geen gegevens te ver krijgen in de archieven. De auteur probeert nu via deze krant nazaten op te sporen van Marie Louise de Smit die is gehuwd met Jan Jagt op 12 december 1906 te Oost- en West Sou burg. Deze nazaten zouden geboorte- en huwelijkdata kunnen geven en wellicht foto's om het boek com pleet te maken. Reacties kunt u sturen naar redac- tie.faam@wegenermedia. nl onder vermelding van 'Nazaten De Smit'. Miniconcert Stefan Knuijt MIDDELBURG - Na een korte onderbreking gaat de serie miniconcerten in de Koor kerk in Middelburg verder op donderdag 23 juli met een optreden van de jonge Zeeuwse musicus Stefan Knuijt. Tijdens dit concert bespeelt hij achtereenvol gens de piano en de tuba, waarbij hij muziek ten ge hore brengt van Schubert, Ginastera, Bach en Von Koch. Het miniconcert begint om 15.00 uur. Thema-avond psychiatrie VLISSINGEN - Het ADRZ houdt vanavond (woens dag) een thema-avond van 19.15 tot 21.15 uur. De bij eenkomst staat deze keer in het teken van de gevol gen en nut en noodzaak van een signaleringsplan. Een signaleringsplan is een methodiek die als doel heeft ervoor te zor gen dat het optreden van een psychische crisis in de toekomst voorkomen wordt. Dingeman Steijn, Sociaal Pedagogisch Hulpverlener, vertelt over het signaleringsplan van uit regulier professioneel perspectief. Belangstel lenden welkom. De zaal is open om 19.00 uur, de avond begint om 19.15 uur en duurt tot 21.15 uur. Film by the Sea door het jaar VLISSINGEN - In CineCity in Vlissingen' is dinsdag 28 juli om 14.00 en 19.30 uur in het kader van Film by the Sea de film 'While we're young' te zien. Josh (Ben Stiller) en zijn vrouw Cornelia (Naomi Watts) leiden een zorgeloos droomleven in New York. Josh werkt vol passie aan zijn nieuwe documentaire en Cornelia heeft een suc cesvolle carrière als film producent. Op een mo ment komt een stel hippe twintigers hun leven bin nengewandeld. door Mark Lobbezoo De gemeente Middelburg heeft een enquête gehouden onder de omwonenden van de bouwput. Foto: Mark Lobbezoo Advertentieverkoop t en media-advies Kees van Zalinge E adverteren.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-22 518176 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T {088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwiamilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV De Faam woensdag 22 juli 2015 5

de Faam | 2015 | | pagina 5