tei ke arm over de weg? Summerschool voor popmuziek Wellness in de Timmerfabriek i GERARDM Brancherichtlijn voor voeren van signalen ^§5 WAuewr «De Fruitkraam Buttinge jedrag. De politie heeft vrijstelling voor veel onderdelen van deze wet. mm die rio- ïeb- sers tald itie- van erk- bij le- ;ent nen l en aan aai- ael- ten iie, ds- ok- rer- 10e i.58 Ka- er ze- rde :ie- ald De politie beperkt zich tot een vrij formele reactie. Vol gens woordvoerder Jeroen Steenmeijer van de politie Zeeland-West-Brabant is het een helaas hardnekkig mis verstand dat de politie altijd zwaailicht en sirene moet gebruiken. "De politie mag de verkeers regels overtreden als dat nodig is voor de uitvoering van haar taken. Politie agenten in functie hebben vrijstelling van de meeste artikelen van het Reglement Verkeersregels en verkeers tekens. Zwaailicht en sirene wordt alleen gebruikt als er grote spoed is, bijvoorbeeld bij zaken van leven en dood of in een situatie waarin we een heterdaad hopen vast te stellen. Voor het voeren van signalen moet een agent altijd vooraf toestemming vragen en krij gen van de meldkamer. De centralist beoordeelt dus of het voeren zwaailicht en si rene wel of niet noodzakelijk is. De procedure in zo'n geval wordt ook vast gelegd", zegt Steenmeijer. "Over indruk ken van burgers kan ik kort zijn. Dat zijn meningen, die ik niet kan beoordelen. Al leen de rechter kan bepalen of een agent zijn bevoegdhe den wel of niet terecht heeft gebruikt en niet een burger, die de context van een mel ding of de werkzaamheden niet kent." In de Brancherichtlijn Verkeer Politie staat hoe politie mensen zich moeten gedragen in het verkeer, wanneer ze de maximumsnelheid mogen overschrijden of met zwaailichten en sirene mogen rijden en welke opleiding ze moeten hebben om zo te mogen handelen. Zwaailichten en sirene zijn voornamelijk bedoeld voor spoedeisende situaties. De politie mag deze uitsluitend voeren met toestemming van de meldkamer. Die toestemming vervalt als bijvoorbeeld een andere hulpdienst al ter plekke is gearriveerd. Zo kan het dus gebeuren dat een politievoertuig met zwaailichten en sirene een kruising oversteekt, om daarna met het nor male verkeer verder te rijden. Soms rijdt de politie met spoed maar zonder signalen, bijvoorbeeld bij gijzelingen, overvallen, inbraken en zelfdodingen. Maar politieagen ten mogenniet roekeloos rijden, of het overige verkeer in gevaar brengen. Uiteraard kun je over roekeloos gedrag van de politie een klacht indienen. Finish Tour de France zo 26 juli -q Musicals, excursies en dagtochten 73,- €35,- €49,~ €35,- €29,- v.a.€96,~ 19 aug, 17 okt le rang matinee v.a. 96,— 35,- €69,- veere - Jongeren die aan de slag willen met popmuziek maken kunnen terecht bij de eerste SummerSchool van Podium-Z op Walcheren. Aanmelden hier voor is vanaf heden mogelijk. TWee dagen in augustus gaan echte beginners en al meer ge vorderden samen aan eigen en bestaande nummers werken. Dat gebeurt onder begeleiding van zes professionele muziek coaches. De Summerschool is op dinsdag 25 en woensdag 26 augustus en bedoeld voor jon geren tussen 10 en 20 jaar. Het evenement van Podium-Z is op een bijzondere locatie in de ge meente Veere. Deelname aan beide dagen, inclusief drank jes en hapjes en het gebruik van instrumenten kost 75 euro. Dag één duurt van 10.00 tot 17.00 uur en dag twee is van 10.00 tot 21.00 uur. Die tweede dag krijgen deelnemers ook een bijzondere workshop aangebo den, namelijk een muzikale kookworkshop. Aanmelden kan via j.damen@welzijnveere.nl. Podium-Z is een project voor jonge, nieuwe Zeeuwse bands. Ze krijgen de kans podiumerva ring op te doen. Sinds twee sei zoenen zijn er ook workshops aan het project gekoppeld waarbij jongeren op een nieu we en vooral speelse manier samen muziek kunnen maken. Daaruit zijn inmiddels enkele nieuwe popacts ontstaan. In de Podium-Z SummerSchool in de laatste vakantieweek in augustus komen verschillende aspecten van samen musiceren en optreden aan bod. VLISSINGEN - Het college van B&W van de gemeente Vlis- singen heeft vorige week besloten een koop-samen werkingsovereenkomst aan te gaan met betrekking tot de verkoop van de Timmer fabriek op het Scheldekwar- tier. De Timmerfabriek B.V. van de heren J. Lokerse en J. Kloosterboer gaat een plan ontwikkelen om de Tim merfabriek om te vormen tot één gelegenheid voor horeca, kantoren, hotelsuites voor lang verblijf en wellness. De verkoop van de Timmer fabriek is daarmee nog niet definitief. In de overeen komst is een aantal voor waarden gesteld, waaraan moet worden voldaan alvo rens de koop definitief ge sloten kan worden. Hierbij valt te denken aan het be houd van het monumentale karakter, een sluitende busi ness case en het verkrijgen van de benodigde vergun ningen. Vanaf nu kunnen de kopers hun plannen rondom de ontwikkeling van de Tim merfabriek nader uit gaan werken. Als aan de voorwaarden is voldaan, kan de herbouw naar verwachting in de tweede helft van 2016 star ten. Middelburgseweg 38a 4364 TC Grijpskerke, T: 06 - 422 99 372 Pinnen? Ja graag! Volg ons ook op Facebook Nectarines 10 stuks1.99 Tomaten per kg0.99 Bospeen 0.98 Eersteling 5 kg2.75 Frieslander 5 kg2.50 Nieuwe oogst witte juun per kg 0.60 Volop aardbeienframbozen, rode bessen en Hollandse kersen Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 - 1B.Ó0 uur Di/wo/do/vn 9.15 -18.00 uur 12a: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl damesmode Shop 54 is gesloten van 5-2i augustus. Scheldestraat 54, Vlissingen 0118-417423 - www.shop54.nl' >15-2 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 juli 2015 3 [ewerkt aa dé Zeeuwse wegen. Vaak met bijbehorende snelheidsbeperkingen. Niet iedereen houdt zich daaraan, wat Foto: Peter Urbanus Misverstanden Vrijstelling V! w f 4 za 22 augustus Braderie de Lille 35,— za/zo 5 en 6 september Het begint in Utrecht maar U Rotterdam het eindigt in Parijs! Je I Qyf Amsterdam Gay Pride za 1 augustus Verrassingsreis! wo 5 aug, wo 2 sept Gouda, de kaasstad do 13 augustus Parijs za 8 en vr 21 augustus Soldaat van Oranje 8, 18 sept Ie rang Maastricht za 12 september Night of the Proms za 14 november Nieuwe opstapplaatsen: Terneuzen, Hulst, Axel, Oostburg Volgende week nieuw wintersport aanbod! \AflAflAf am7 r%l nm -3C1CC1 U reist met een comfortabele AM2 touringcar, WWW.aliIZ.clll "UI I J"J J I I altijd met koffie, thee en een versnapering aan boord. Mëer Informatie en (prijslvoorwaarden vindt u op onze site. Muziekcoaches Zeeuwse bands O Meer informatie op de Facebookpagina: www. facebook. com/podiumz Toekomst Start in 2016 hamentart.com facebook.com/hamentart Aanbiedingen geiden van woensdag t/m dinsdag

de Faam | 2015 | | pagina 3