Actuele thema's in de musical Dogfight King Kaart uit de jaren '90 krijgt nieuw leven LEZERSACTIE BEDRIJVIGHEID Rijwielshop Westkapelle in top 50 beste fietszaken date te noemen? En hoe geef je zo'n avond vorm als je weet dat je morgen naar een oorlogsgebied vertrekt? De cast van Dogfight bestaat uit afstuderende studenten van de verschillende mu ziektheateropleidingen. M- Lab durft te zeggen dat zij de grootste talenten van hun lichting zijn. De hoofdrollen worden gespeeld door Jef- frey Italiaander en Eline de DOGFIGHT SPEELT IN EEN HEEL ANDERE TIJD MAAR HET THEMA IS ACTUEEL Jong. Naast hen zijn ook Stef van Gelder, Iris Oppatja, Rhona Roode, Jorrit de Vries, Ruben van Keer en Silencio Pinas te zien. Regisseur Benno Hoogveld: "Dogfight gaat over een tijd waar deze studenten hele maal niets meer mee hebben en toch zijn de thema's ook voor hen actueel. Dogfight gaat niet over 'soldaatje spe len', maar veel meer over so ciale contacten, normen en waarden, het uitbouwen van vriendschappen en bovenal over volwassen worden. Deze mensen staan op het punt de richting te kiezen voor de rest van hun leven. Die fase, met alle onhandig- MIDDELBURG - Dogfight speelt zich af in het najaar van 1963 als een groep jonge mariniers zich in San Fran- cisco verzamelt op de avond voordat zij vertrekken naar Vietnam om daar in de oor log te vechten. Ze besluiten om hun laatste nacht van de vrijheid te vieren met een wreed spel genaamd de Dogfight. Iedereen zet geld in en degene die het lelijkste meisje weet mee te nemen naar het feest, wint de pot. Na een onheilspellend be gin, proberen marinier Ed- die en idealistische serveer ster Rose toch nog wat van hun avond te maken. Maar liggen hun interesses ge noeg op één lijn om het een heden van dien, is er eentje waar de spelers zich in kun nen herkennen. Het is een thema van alle tijden." Dogfight werd geschreven door Benj Pasek en Justin Paul en is een voorbeeld van een coming-of-agevoorstel- ling zoals er in de jaren '80 ook veel films waren met dat thema. Verhalen waarin mensen volwassen worden. De ko mende jaren zal M-Lab De Faam mag 25 kaarten verloten onder haar lezers! Kijk op onze Facebookpagina hoe je voor vrijkaarten in aanmerking kunt komen, facebook.com/defaamwalche- ren. Kijk voor meer informatie over de voorstelling op www.theaterzeelandia.nl. Makelpunt voor vraag en aanbod MIDDELBURG - Vergader ruimte, hobbyclub, dans zaal, sporthal of zanglokaal: veel bewoners en organi saties zoeken ruimte in Middelburg. Voor eenma lig gebruik, om langere tijd te huren of zelfs te kopen. Daar tegenover staat dat veel maatschappelijke organisa ties beschikken over ruim ten, locaties of accommoda ties die soms niet volledig benut worden of leeg staan. Met de website www.makel- punt-middelburg.nl speelt Middelburg in op de vraag vanuit de samenleving naar accommodaties en benut te gelijkertijd de beschikbare locaties beter. Flinke vracht aan promotie OOSTKAPELLE - De 'Oostkapel- le Promotie Vrachtwagen' is maandag officieel geïntro duceerd. Op het parkeerter rein van Hotel-Restaurant Anno Nu was de presentatie voor pers en genodigden en konden ook overige belang stellenden de wagen bewon deren. Het initiatief komt voort uit samenwerking tus sen Ondernemers Vereni ging Oostkapelle en trans portbedrijf Wondergem, eveneens uit Oostkapelle. De vrachtwagen is uitgerust is het thema Oostkapelle Aan Zee. De kosten van het initiatief worden gedragen door een dertigtal bedrijven uit Oostkapelle. personen of meer) of wordt er 17,50 euro van de reke ning geschrapt (Restaurant Scherp en Restaurantje Nummer 7). Aan deze edi tie nemen deel: Brasserie Panneke, Kaffee 't Hof, Res taurant Scherp, Brasserie 1600, Zwarte Ruiter op 't Witte Paart, Restaurantje Nummer 7, Wijnbar Eet- erij Mrs. Jones en De Mid delburger (Ijssalon Fresco en Rode Rozen Tortilla's catering hebben een eigen actie). Deelnemers kunnen meerdere malen per restau rant de kaart gebruiken. Met de King Kaart hoopt de organisatie het uitgaansle ven, de culinaire diversi teit en de schoonheid van de stad extra te belichten en impuls te geven. Ook organiseert King Kaart op korte termijn diverse sfeer volle en ludieke activiteiten in samenwerking met de deelnemende restaurants. De kaart kost 49 euro en is verkrijgbaar bij de deelne mers, Primera Burger en de webshop (www.kingkaart. nl). Eveneens verschijnen in de nabije toekomst King Kaarten van Goes, Vlissin- gen, Schouwen-Duiveland, West- en Oost-Zeeuws- Vlaanderen. WESTKAPELLE - Om het over fietsen te hebben in deze zo merse maand waarin zich ook nog de tour afspeeld is geen bijzonderheid. Wél een bijzonderheid, is dat het in vakkringen hoog aange schreven blad Fietsmarkt, Rijwielshop Westkapelle in zijn top 50 van beste fietsspeciaalzaken heeft geplaatst. Eigenaar Gerard Janse is er met recht trots op. Janse: "Het komt waar schijnlijk door toewijding, de inrichting van de zaak en de service die wij de klant bieden." Tijdens het gesprek met De Faam wordt dat laat ste overduidelijk in praktijk gebracht. Diverse klanten worden professioneel en vakkundig te woord gestaan. Van verkoop van de kleinste accessoires tot verhuur van een fiets. Waarbij onmidde- lijk andere kwaliteiten naar voEen komen. Klantvrien delijkheid en talenkennis. Dit laatste is op Walcheren een niet te onderschatten element in succesvol zaken doen. In rap Duits geeft Jan se diverse klanten advies. Waarbij het bovenstaande duidelijk maakt dat dit niet alleen De Faam is opgeval len. Gerard Janse: "De top vijftig wordt opgesteld door fabrikanten, leveranciers en andere ter zake doende rela ties uit de branche. Het gaat daarbij voornamelijk om het verschil van niveau tussen de fietsspeciaalzaken onder ling." Het feit dat een klei nere zaak als Rijwielshop Westkapelle daarin voor komt, is een aanwijzing van op de juiste weg zitten en volgens Gerard Janse een groot compliment voor hem. www.rijwielshopwestka- pelle.nl MIDDELBURG - Afgelopen maandag werd in Restau rantje Nummer 7, Rotter- damsekaai 7 te Middelburg, in klein comité het officieel startschot gegeven van de King Kaart dinerbon editie Middelburg. Samen met de acht deelnemende restau rants werd geproost op de vernieuwde dinerbon. Met de King Kaart krijgt de gast het goedkoopste hoofd gerecht cadeau (vanaf twee www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 juli 2015 21 Cast Tijdens het Zeeland Nazomerfestival is het mogelijk om de musical Dogfight te zien in de Schouwburg in Middel burg! Dogfight werd geschreven door Benj Pasek en Justin Paul. Dit jonge duo won al vele prijzen. door Marina Meijers Gratis kaarten Een scène uit de musical Dogfight Ook Restaurant Scherp doet mee aan de King Kaart. Op de foto Mart Scherp in de keuken. Foto: PR Extra impuls O Meer informatie op www.kingkaart.nl Door Stan Ross Wie op de juiste weg wil zitten en vakkundig geholpen wil worden, kan terecht bij Gerard Janse. Foto: Stan Ross Misschien heeft u al eens gehoord van de King Kaart. In de jaren '90 was de dinerbon een groot succes in Zeeland. Nu, jaren later, heeft een nieuw team met de expertise van toen de King Kaart nieuw leven ingeblazen. En nu al met succes! Maar liefst acht restaurants doen met veel enthousiasme mee. door Marina Meijers Gerecht cadeau

de Faam | 2015 | | pagina 21