f Verkeer en parkeren bij ring- en sjezenrijden f f fll m i Maak uw kind (alcohol) wijs f Verkeersmaatregelen City of Dance en Go Dutch Festival WOP Dauwendaele gesloten Controle toeristenbelasting op Walcheren Kermis in Middelburg w lil GEMEENTE MIDDELBURG Komend weekend zijn er twee grote evenementen in Middelburg. Op za terdag 18 juli City of Dance op het Hof van Tange en in het centrum en op zondag 19 juli kunt u op het Hof van Tange het Go Dutch Festival bezoe ken. Tijdens beide evenementen zijn er verkeersmaatregelen van kracht. Op het Hof van Tange is op woensdag 15 juli beperkt parkeren moge lijk. Er wordt al een klein gedeelte afgezet in verband met de opbouw; Het Hof van Tange en een gedeelte van het bolwerk is afgesloten vanaf donderdag 16 juli 18.00 uur tot en met maandag 20 juli 13.00 uur; Op zaterdag 18 juli en zondag 19 juli tot 22.30 uur geldt er een snelheidsbeperking van 30 km/per uur op de Looierssingel /Walensin- gel ter hoogte van het Hof van Tange. Ook is er op dit gedeelte een rijbaanversmalling; Het fiets/voetpad tussen de Langevielebuitenbrug en Achter de Hout- tuinen/Baanstraat is geheel afgesloten van vrijdag 17 juli 9.00 uur tot en met maandag 20 juli 13.00 uur; Plein 1940 is in verband met de opbouw afgesloten vanaf vrijdag 17 juli 8.00 uur. Op zondag 19 juli is Plein 1940 weer beschikbaar voor fietsparkeren. De omwonenden zijn door de organisatie over de evenementen geïnfor meerd. Kijk voor meer informatie op www.cityofdancefestival.nl en www.godutchfestival.nl. Tijdens de schoolvakantie is het wijkondersteuningspunt Dauwendaele van donderdag 16 juli tot en met 2 september gesloten. Donderdag 3 september gaat het wijkondersteuningspunt weer open. Overnachten er mensen op uw bedrijf, in uw woning of op uw terrein en betalen ze voor die overnachting? Dan bent u verplicht om daar toeris tenbelasting over af te dragen aan uw gemeente als deze mensen van buiten de gemeente komen. De komende maanden wordt in de gemeen ten Vlissingen, Veere en Middelburg gecontroleerd op de overnachtingen en de toeristenbelasting. De controles zijn dit jaar intensiever dan dat u in de afgelopen jaren van de gemeenten gewend bent. Samenwerking Belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland heeft het bureau Kondar opdracht gegeven deze controles uit te voeren. Wilt u meer weten over toeristenbelasting, aangifte doen of het nachtregister downloaden, kijkt u dan op www.middelburg.nl/lnwoners/Belastingen/ Toeristenbelasting. Bellen kan ook, tel. (0118) 67 50 00. Vrijdag 7 augustus tot en met donderdag 13 augustus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefheb bers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, za terdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Het ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de le Fol kloristische Dag op en rond het Abdijplein wordt dit jaar gehouden op donderdag 16 juli. Het evenement heeft ge volgen voor het verkeer en het parkeren. Verkeer De paarden met sjezen volgen de route Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein wordt op één ringrijbaan zonder sjees de ring gestoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 16 juli gestremd is: Balans Bo- gardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor eenrichtingsver keer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezenroute vanaf woensdag 15 juli 18.00 uur tot donderdag 16 juli 19.00 uur. Op het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 16 juli tot 19.00 uur. De activiteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commis sie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De 2e Folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molenwa ter, is dit jaar op donderdag 20 augustus. Foto: Aart van Belzen De zomervakantie staat weer voor de deur. Een periode waarin veel jongeren (voor het eerst) alleen op vakantie gaan, feestjes hebben en in aanraking komen met alco hol. Tijdens de vakantie is de sfeer losser en is de verleiding groter om onder druk van vrienden eens een drankje te proberen. Daarom is het be langrijk om van te voren met uw kind te praten over alcohol. Alcoholgebruik kan leiden tot het overschrijden van (seksuele) gren zen, agressief gedrag of gevaarlijk gedrag in het verkeer. Daarnaast is alcohol ronduit schadelijk voor jonge hersenen die nog in ontwik keling zijn. De hersenen ontwikke len zich nog tot het 23e jaar. Praat er samen over U kunt het beste met uw kind praten vóórdat de vakantie begint en vóór het moment dat uw kind naar een feestje gaat. Luister naar uw kind en toon interesse. Probeer in het gesprek uit te vinden hoe uw kind over alcohol denkt. U kunt veel te weten komen door vragen te stellen zoals "Wat vind jij van alcohol?", "Wat verwacht jij ervan?" U kunt uitleggen wat de effecten en risico's zijn van alcohol. Als uw kind begrijpt waarom, zal hij/zij zich eerder aan de afspraken houden. Maak afspraken Uit onderzoek blijkt dat jongeren die regels mee krijgen later begin nen met drinken en ook minder drinken. Regels stellen helpt echt. Bespreek ook de consequenties bij het niet naleven van de afspra ken. Zelfvertrouwen en 'nee zeggen' Het is belangrijk dat uw kind voor zichzelf kan opkomen en zelfver trouwen ontwikkelt. Dit maakt het makkelijker om een drankje te weigeren onder druk van vrien den. 'Nee zeggen' helpt uw kind. Probeer samen met uw kind te bespreken hoe je dat kunt doen en te oefenen. Geef het goede voorbeeld Tenslotte kunt u met andere ouders praten. Ouders die samen afspraken maken over het alco holgebruik van hun kinderen staan sterker. De kans dat kinderen met vrienden gaan drinken wordt klei ner. En geef het goede voorbeeld! Dit heeft een positief effect op het gedrag van kinderen. Meer tips en informatie over alcohol en opvoeding vindt u op: www.hoepakjijdataan.nl/vakantie www.uwkindenalcohol.nl www.jmouders.nl Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur V

de Faam | 2015 | | pagina 9