Website Makelpunt Middelburg brengt ruimtevragers en aanbod bij elkaar r Mag de voetganger hier oversteken? i it Inloopavond Essenvelt Sluit uw ramen en deuren goed, voorkom woninginbraak Vergaderruimte, hobbyclub, danszaal, sporthal of zang lokaal: veel bewoners en organisaties zoeken ruimte in Middelburg. Voor eenmalig ge bruik, om langere tijd te huren of zelfs te kopen. Daar tegen over staat dat veel maatschap pelijke organisaties beschik ken over ruimten, locaties of accommodaties die soms niet volledig benut worden of leeg staan. Met de website www.makelpunt-middelburg.nl speelt Middelburg in op de vraag vanuit de samenleving naar accommodaties en benut tegelijkertijd de beschikbare locaties beter. Wethouder Saskia Szarafinski (Ac commodaties): "De website is zeer welkom in Middelburg. Vraag en aanbod komen hier samen. Lokale partijen kunnen hun beschikbare ruimten aanmelden; verenigingen, organisaties en particulieren kun nen hier ruimte zoeken. Zo krijgen we een hogere bezettingsgraad van panden en leveren de nieuwe activiteiten een bijdrage aan de leefbaarheid in de stad." Ruimte beschikbaar of gezocht? Niet-commerciële organisaties die ruimte hebben, kunnen zich gratis aanmelden bij www.makelpunt- middelburg.nl. Na het invullen van het aanvraagformulier, neemt de gemeente contact op met de aanbieder van de ruimte. Ruimte zoekers kunnen rechtstreeks op de site het actuele aanbod bekijken. Staat de geschikte ruimte er niet bij, dan kan een zoekprofiel worden aangemaakt. De zoeker krijgt dan bericht als er nieuw passend aanbod beschikbaar is. Huurders en verhuurders maken onderling af spraken over de huur van de ruimte. Op de website zijn nu al ruimtes te bekijken die de gemeente ver huurd. Binnenkort komen daar ook de panden bij die de gemeente wil verkopen. Makelpunt Middelburg is ook te bereiken via de banner op www.middelburg.nl. Provincie Makelpunt Middelburg is onder deel van Makelpunt Nederland en is mede mogelijk gemaakt door subsidie van de Provincie Zee land vanuit "Nieuwe Wegen". De Provincie Zeeland speelt hiermee in op de wensen en behoeften van de Zeeuwse samenleving, die sterk aan het veranderen is. Om Zeeland ook in de toekomst leefbaar te houden, moeten we uitgaan van eigen kracht en meer samenwerken. Alleen dan kunnen we voorzieningen op peil houden. Op donderdag 16 juli organiseert gemeente Middelburg een in loopavond over Essenvelt. Tijdens de avond wordt door verschil lende betrokkenen toelichting gegeven op het stedenbouwkundig plan. Er worden nog géén woningen en woningplattegronden ge presenteerd. De avond vindt plaats in het Palet aan de Johan van Reigersbergstraat 2. U bent welkom tussen 19.30 en 21.30 uur. Door een stagnatie op de woningmarkt is destijds door de Walcherse gemeenten besloten om niet te veel woningbouwlocaties tegelijkertijd in voorbereiding te nemen. Dit was voor Middelburg aanleiding om het accent op Rittenburg en Hazenburg te leggen. Vandaar dat de laatst gepresenteerde plannen voor Essenvelt uit 2011 dateren. Omdat het animo voor de andere nieuwe wijken boven verwachting is is besloten de plannen voor Essenvelt verder te ontwikkelen. Een aantal weken geleden is de klankbordgroep bijgepraat. Op zaterdag 5 september organiseert gemeente Middel burg op de Markt een evene ment waarop verkeer centraal staat. Als opmaat hier naar naartoe kunt u hier alvast uw kennis testen. Weet u bijvoor beeld of de voetganger op de foto daar mag oversteken? De voetganger wil de weg over steken op 5 meter afstand van het zebrapad. Mag dat of is de voet ganger verplicht van het zebrapad gebruik te maken? Ja dat mag. In de jaren '90 is in Nederland de verkeers- wetgeving vereenvoudigd. Sinds die tijd hoefje niet meer op een zebrapad over te steken. Je bent ook niet meer verplicht om haaks over te steken, schuin mag nu ook. Het wordt allemaal meer aan het verkeersinzicht van de verkeersdeelnemers overgelaten. Deze situ atie is gefotografeerd op de Nassaulaan nabij de rotonde Veerseweg - Krooneveld- weg. Foto: Aart van Belzen Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen daarom op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen en leg geen kostbare spullen in het zicht. Gaat u op vakantie dan kunt u de burenkaart gebruiken die u vorige week bij de Faam heeft ontvangen. Met deze kaart zet u de buren in om de kans op woninginbraak te verkleinen. Uw buren kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk ge ven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Daarnaast is het ook belangrijk om alert te zijn. Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG fp 3 COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUITINGSUUR HORECABEDRIJ VEN BINNENSTAD MIDDELBURG VOOR CITY OF DANCE De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij in verband met het houden van de City of Dance op grond van artikel 2.22, lid 3 onder a van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 2015 heeft besloten voor de nacht van zaterdag 1 8 juli op zondag 19 juli 2015 voor alle horecabedrijven in de binnenstad (binnen de vesten) van Middelburg een collectieve ontheffing van het sluitingsuur te verlenen tot 04.00 uur. Deze ontheffing geldt niet voor de paracommerciële horecabedrijven (sport kantines, dorpshuizen, sociaal-culturele instellingen e.d.). Ter verduidelijking willen wij u erop wijzen dat de geluidsnormen deze i normaal van kracht blijven. nacht AANPASSING "OVERZICHT MAN DAAT, VERTEGENWOORDIGING EN ONDERTEKENING" Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 16 juni 2015 een nieuw 'Overzicht Mandaat, Verte genwoordiging en Ondertekening" hebben vastgesteld. De burgemeester van Middelburg heeft eveneens op die datum - voor zover dit zijn bevoegdheid betreft - dit nieuwe overzicht vastgesteld. In dit overzicht zijn de bevoegdheden opgenomen die gemandateerd zijn aan de ambtelijke medewerkers van de gemeente Middelburg, it nieuwe mandaatoverzicht treedt inwerking op 16 juli 2015. Het overzicht ligt voor een ieder ter inzage bij de informatiehoek van het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. KENNISGEVING ONTWERP BESCHIKKINGEN MET PROJECT- BESLUIT ZONNEWEIDE TORENWEG Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (WaBo) voornemens zijn een omgevingsvergunning met project- besluit (artikel 2.1lid 1 sub a en c en artikel 2.12, eerste lid, sub a, onderdeel 3 Wabo) te verlenen: Voor: het realiseren van een zonneweide Locatie: Torenweg In samenhang met het bovenstaande heeft de gemeenteraad op 8 juni 2015 besloten om conform artikel 6.5 van het Besluit omgevingsrecht een verklaring van geen bedenkingen voor deze zon neweide af te geven. De aanvraag, beide ontwerpbeschik kingen en de bijbehorende stukken zijn raadpleegbaar via www.middelburg.nl (onder inwoners wonen en verbouwen bestemmingsplannen plannen in procedure) en liggen gedurende zes we- bestemmingsplannen plannen in procedure) en liggen gedurende zes „v, ken, van 16 juli tot en met 27 augustus 2015, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent beide ontwerpbe sluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnum mer (0118) 67 55 10. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bii de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. AANVRAGEN OMGEVINGSVER GUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Griffioenpad, perceel 135A: plaatsen tuinhuisje (2-7). Nachtegaalstraat: realiseren in- en uitritten (3-7). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haaKjes staat de datum van verzending): Park Veldzigt 1 (groenstrook)^ tijdelijk plaatsen bouw-/reclamebord (127628) (6-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburq, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarscnrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings recht (Wabo) heb ben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: uitbreiden woning Locatie: Rijnstraat 6 Nieuwe uiterste beslisdatum: 8 septem ber 2015 KENNISGEVING OPGRAVING OVERLEDENE BEGRAAFPLAATS WESTELIJKE OUDE HAVENDIJK De burgemeester van Middelburg maakt Bekend dat hij op 9 juli 2015 op grond van artikel 29 van de Wet op ae lijkbezorging toestemming heeft gegeven voor het laten opgraven van de overledene Ferdinand Adriaanse, die in het algemene araf met nummer E 607, tezamen met de overledene Jozias Pieter de Lanae, graf met nummer E 609 en de overledene Charles Johannes Bouwens, is begraven. Bij dit besluit kunnen belangen van der den betrokken zijn. (Derden) belangheb benden kunnen binnen zes weken na 15 juli 2015 een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. r

de Faam | 2015 | | pagina 8