jdprk basisschool af Fietsende Bromsnor uit de tijd Vervelen kan niet deze zomer 8 LET OP! GOUDPRIJS MET 10% GESTEGEN gratis blinqz.nl Afspreken via de app om te gaan zwemmen goudinkooppunt.nl usical emolkamp, maar is ook een afscheid van een belangrijke periode tie zijn jonnen ;en. De end en "ibuten ran pa- heuse elopen chtste- •uitge- m van ag- en en ou- comen ïg me de zo- 1 deze ieuwe ïou, ik el zin straks erk en i vrije bang noten is het basis- kheel i sluit 1 naar een nieuwe school, maar ik zou het liefst willen dat heel de klas bij elkaar bleef." Marit heeft er aan de ene kant wel zin in, maar aan de andere kant ziet ze er ook wel een beetje tegenop. "De basisschool is wel lekker chili", lacht ze, "straks heb je ieder uur iemand anders voor de klas en moet je heel veel huiswerk maken. Nu zijn we nog de oudste van de school en straks zijn we plotseling weer de jongste. Je hebt een heel groot deel van je leven op de basis school gezeten, dat vergeet je niet zomaar." Nicholas is wel blij dat hij al gewend is om op een redelijk grote school te zitten. "Er zijn ook scholen waar je maar met zijn zevenen in een klas zit. Als je dan straks plotseling met dertig anderen in de klas zit, kom je wel even in een shockerende modus", zegt hij ernstig. "Ik ga elke dag verdwalen", verzucht Sophie. Anne heeft er wel een klein beetje zin in, maar ook haar gevoel is dubbel. "Je laat straks wel alles ach ter." De kinderen hebben alle maal al kennis gemaakt met hun nieuwe klasgenoten en de eerste contacten zijn al gelegd. Gelukkig is er social media. "Ik heb nu al een groepsapp van de nieuwe klas en die wordt elke dag helemaal volgespamd", lacht Nicky. "Nu hebben we er één die regelmatig in reguliere ta ken wordt getrokken, maar men is goed op weg. De ver deling is aangepast op basis van zorg. In oktober gaan we evalueren of de doelen gehaald zijn", vertelt fractie secretaris Sjaak Vermeulen van de Partij Souburg-Rit- them. Zeeland heeft 54 wijkagen ten, ongeveer één per ze venduizend inwoners. Bin nenkort worden nog vier vacatures ingevuld en dan is het team op volle sterkte. "De inzet per gebied is niet in beton gegoten, dat is een continue proces, wanneer thema's of situaties veran deren spelen we daarop in", vertelt Weydema. Naast de 'reguliere' wijk agent zijn er expert wijkagen ten die achter de schermen het grotere plaatje analy seren. Zo zijn er experts in inbraken, overvallen en straatroven, of in recreatie, evenementen en toerisme. Ook heeft Zeeland acht ex pert wijkagenten jeugdhulp. De wijkagent is terug van weggeweest. Het beeld van een altijd door de wijk fietsende variant op Bromsnor is echter nogal achterhaald. De moderne wijkagent heeft een belang rijke schakelfunctie en is ook onzichtbaar actief voor de wijk. VLISSINGEN - Deze zomer or ganiseert Stichting ROAT voor het eerst de zomerva- kantiespelen. Van 20 juli tot en met 27 augustus kunnen kinderen in Vlissingen zich vermaken bij de zomerspe len. De zomerspelen bieden een leuk alternatief voor de (ouders en) kinderen die niet op vakantie gaan en tegen verveling op straat. Er wordt een attractief en gratis aanbod van verschil lende activiteiten gedaan voor de jeugd in de verschil lende wijken van Vlissin gen, waarbij buurtbewoners uitgenodigd worden om een handje te helpen bij de uitvoering hiervan. Voor de kinderen tot en met 12 jaar wordt er op de betref fende locatie een speelveld ingericht met diverse lucht en springkussens, leuke (sport)spelletjes en activitei ten zoals schminken, knut selen enzovoorts. Voor de ouders en buurtbewoners staat er op het terrein een partytent waar gratis kof fie, thee of siroop gedron ken kan worden. Ouders en buurtbewoners zijn van har te welkom om gezellig deel te nemen, wat te drinken op het terras of om vrijwillig een handje te helpen. Stichting ROAT is een brede welzijnsorganisatie met een eigen aanpak, inzetbaar op vele terreinen. ROAT onder scheidt zich met name van andere welzijnsorganisaties door een geheel eigen aan pak van hardnekkige over last door risicojongeren; de jongeren en jong volwasse nen worden gestimuleerd in hun ontwikkelingskansen. Mie OA£e tosreM BLuve mjb PIT JASfc IKJ 3*5 lëUU-RT^. INKOOP VERKOOP JÜ 2015 2 ;L 1 www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 juli 2015 3 acht van de imene Basisschool in Middelburg nemen vrijdag, net als alle andere kinderen die in het laatste jaar van de heid van hulool. Foto: Rachel van Westen Groepsapp Vrijdag begint de zomervakantie. Alle kinderen uit groep acht van de Algemene Basisschool in Middelburg gaan op vakantie. De één gaat een week in Nederland kamperen en de ander gaat een maand naar Mallorca. Natuurlijk blijft er voor iedereen ook nog een periode over waarin ze thuis zijn en zichzelf moeten vermaken. "Ik verveel me wel eens hoor", geeft één van de kinde ren toe en al snel sluiten zijn klasgenoten zich bij hem aan. Een enkeling heeft wel zin om non-stop te gaan gamen en ongelimiteerd snoepjes te eten, maar bij de meesten steken de ouders daar wel een stokje voor. "Ik ga met mijn vriendinnen picknicken in het park", roept Sophie. Een ander vindt het leuk om filmpjes te kijken of lekker buiten te spelen in de vakantie en een volgen de gaat graag een potje kaarten met haar oma. Via de groepsapp van de klas worden er nu al volop afspraken gemaakt om te gaan zwemmen in het zwembad, naar het strand te gaan of om gewoon lekker te chillen. Vervolg van de voorpagina O www.facebook.com/ StichtingRoat hamentart.com facebook.com/hamentart JUWELEN Uw (oude) gouden en zilveren sieraden zijn dit jaar weer flink meer waard geworden. Kom nu langs en ontvang een GRATIS waardebepaling en profiteer van de hoge goudprijs! Met maar liefst 45 jaar ervaring als juwelier zijn wij dè inkoop specialist van goud en zilver in Middelburg. Wat wij kopen zijn o.a. nieuw en gebruikte gouden en zilveren sieraden, gouden en zilveren munten, gouden kronen, zilveren bestek, tafelzilver en gouden en zilveren horloges. Wat veel mensen niet weten, is dat de goudprijs 10% hoger is dan vorig jaar! t.o.v. tien jaar geleden is het zelfs een stijging van 130%! Hier kun je bijna geen voorstelling van maken. Om u toch een beeld te geven, ziet u hiernaast enkele voorbeelden. Gouden armband leverde klant 220,- op! H Pluk sloopgoud leverde klarrt 605,- op! Goud Zilver 2e hands sieraden Korte Geere 9 Middelburg Tel. 0118-616 404 ma t/m za 10.00 tot 17.00 uur geopend Online shop

de Faam | 2015 | | pagina 3