'Hoe cliché ook: er gaat niks boven muziek maken met je beste vrienden7 INTERVIEW Laurens Troost groeide op in Zeeland en is nu toetsenist en zanger van de band Destine Mijn moeder gaf vroeger thuis pianoles en ik ging al jong op accordeonles, bij Harry Schroevers. Hij en mijn muziekleraar Rieks Veenker, op de CSW in Mid delburg, waren belangrijk voor me. Op een gegeven moment concentreerde ik me op de drums. In de pau zes op de middelbare school maakte ik muziek, samen met mijn goede vriend San- jeet op piano. Buckle Trunk was een van je eerste bandjes, in 1998, met Lennart Verkaart, Tom Boogerd en Willem Bakker. Jij drumde. Hoe kijkje daarop terug? Buckle Trunk was het begin van de rock 'n' roll, al wisten we dat toen nog niet echt. We waren 'wereldberoemd op Schouwen-Duiveland' en zetten voorzichtige stap pen buiten het eiland. Toen Hubrecht Eversdijk zich bij de band voegde, als tweede gitarist, merkten we dat we over veel hetzelfde dachten en sindsdien speelden we ook samen in andere band jes. Tom ontwikkelde zich in grafische vormgeving en heeft nu een succesvolle studio in Den Haag, Wil lem schrijft muziek voor de grootste DJ's in de we reld en Lennart werkt met gehandicapten in Goes. Ie dereen heeft zijn eigen- weg gevonden en we hebben nog steeds contact. Als je iets met passie doet, maakt het eigenlijk niet eens zoveel uit wat dat precies is, zo lang het je gelukkig maakt. Het was goed om na zes jaar non-stop met de band, tijd te hebben voor andere dingen en zo hoefden we niet gefor ceerd te schrijven aan ons derde album. Ik stortte me op het maken van video's; ik werk een aantal dagen in de week als video editor bij Ha- zazah in Amsterdam, een productiebedrijf voor films en commercials. We begon nen The Dirty Daddies, in eerste instantie om de Des tine crew aan het werk te kunnen houden. Dat ging zó goed dat The Dirty Daddies uitgroeide uit tot een goed lopende machine, waarmee we elk festival en feesttent op z'n kop zetten. Doe alles met volle overga ve, alles op 110%, niemand werkt zo hard voor de band als jijzelf. Wij kregen destijds raad van oi^der andere Danny Vera. Het is goed voor begin nende bands om tips en feed back te krijgen van ervaren muzikanten, maar het is wel belangrijk is om je eigen pad te kiezen en te bewandelen. Danny gaf ons tips die ik nog steeds in de praktijk breng. 'Alles wat je op het podium doet wordt uitvergroot, zorg dat alles piekfijn in orde is, dan zit je safe.' Ik kan me oprecht geen beter leven wensen dan dat ik nu leef. Dromen van internatio nale tours, grote festivals, tv- en radio optredens hebben we verwezenlijkt en daar ben ik iedere dag dankbaar voor. We hebben met The Dirty Daddies een team bestaande uit goede vrienden, waar mee we feesttent na festival bestormen/Ik ben dankbaar voor elke avond die ik met de boys op pad ben en hoe cliché het ook klinkt: er gaat niks boven muziek maken met je beste vrienden. Vorig jaar liet ik Luctor et Emergo op mijn voeten ta toeëren. Schouwen is een prachtig eiland en ik kom 'HET BEGINT BIJ MENSEN DIE DICHT BIJ JE STAAN EN DIE JE NIET IN DE STEEK LATEN' Destine is een Nederlandse rockband uit Tilburg, met leadzanger/gitarist Robin van Loenen, bassist/zanger Tom Vorstius Kruijff gitarist/zanger Hubrecht Eversdijk, toetsenist/zanger Laurens Troost en drummer fordy Datema. Destine bracht drie albums uit; Lightspeed, Illuminate en op 8 mei 2015Forevermore. The Dirty Daddies is een coverband waarmee Hubrecht Eversdijk en Laurens Troost op diverse grote festivals spelen. er graag, maar veel te wei nig. Opgroeien in zo'n om geving van strand, bos en duinen is fantastisch. In de winter is er misschien niet zo gek veel te beleven, maar daardoor kun je je storten op dingen als muziek maken. Schouwen heeft Brogum en Anywave als pijlers en er wordt in lokale kroegen als de Stulp en de Biet ook steeds meer live muziek aangeboden. Door het succes van Des tine zijn we in landen als China, Japan, Indonesië, vrijwel heel Europa en Amerika geweest. Het is na tuurlijk te gek dat je dat mag meemaken. Ik begon in de schuur bij Ad Bakker op de Roterij en sta uiteindelijk op Pinkpop en Lowlands voor duizenden mensen onze muziek te spelen. Het is las tig niet te glimlachen, als ik daar aan terugdenk. soort blamages. Als ik haar nu in het publiek zie staan, ben ik trots en denk ik terug aan die momenten. Figuren als Dave Grohl en Freddie Mercury zijn overtuigende frontmannen waar ik me aan probeer te spiegelen, maar het begint bij menspn die dicht bij je staan en die je nooit in de steek laten. kun je jezelf altijd trouw blijven en jezelf recht in de ogen blijven aankijken. Sücces is pas belangrijk wanneer je je eigen doe len uit het oog verliest. Als je altijd blijft doen wat je leuk vindt, ongeacht of dat nu succes oplevert of niet, Noten lezen was nooit mijn sterke kant, en mijn moeder behoedde mij altijd voor dit O www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 juli 2015 25 Een maand geleden stonden ze voor het eerst weer op het podium, op Klomppop; Destine. Laurens Troost, toetsenist en zanger, groeide op in Burgh-Haamstede. Anneke Flikweert sprak met hem. door Anneke Flikweert Merkte je al vroeg datje muzikaal was? In de afgelopen twee jaar hield Destine een pauze. Hoe was dat? Laurens Troost op vakantie in Las Vegas. Foto: Rogier van der Zouwen W/j. 'v/''"-''. Wat is je advies aan be ginnende bandjes? Wat is je droom, je doel? Cover band The Dirty Daddies op het Reuring festival. Boven: Laurens Troost in zijn Jonge jaren op de accordeon. Hoe belangrijk is Zeeland voor jou? Foto: Hinne Winterwerp Foto:Jikke Troost Hoe is het om zo door te breken als met Destine rond 2011 het geval was? Is succes belangrijk? Heb je 'muzikale helden'?

de Faam | 2015 | | pagina 25