oortr Z0S Zonweringen Serooskerke Circus Renz in subtropische tuin Advertorial i Van Loon Hardzeildag Samen zingen op Walcheren Wandelingen rond Westhove Ria Lievense stopt bij Minderhoud In het spoor van het Scottish Diaspora Tapestry Zaterdagavond concerten carillon Bemoediging samenkomst Leefbaarheids- bijdrage geeft laatste zetje Vakantie Bijbel Club Concert Schotse folkzanger Brian McNeill VEERE - Op zaterdag 18 juli is de Van Loon Hardzeildag op het Veerse Meer. Tussen 9.00 en 17.00 uur staat het stadje in het teken van deze traditie en zullen zoin veertig historische platbodems de strijd met elkaar aangaan. MELISKERKE - Omnis Cantare houdt tijdens de drukste vakan tieweken weer zomerzangavon- den. Deze avonden beginnen om 20.00 uur en duren 1,5 uur. Het koor zingt Psalmen, geeste lijke en vaderlandse liederen uit een samengestelde bundel. De volgende avonden staan op het programma: woensdag 15 juli Odulphuskerk Meliskerke; zaterdag 18 juli Dorpskerk Aagtekerke; zaterdag 1 augustus Dorpskerk Aagtekerke en woensdag 5 augustus Odulphus kerk Meliskerke. De zomerzan- gavonden worden afgesloten op zaterdag 29 augustus in de Moriakerk te Westkapelle. De - entree is gratis. OOSTKAPELLE - Voor deze maand zijn er extra avondwandelingen gepland vanaf kasteel Westhove in Oostkapelle. De wandelingen starten altijd om 20.30 uur vanaf de parkeerplaats, rond 22.00 is het gezelschap hier weer terug. Tijdens deze wandeling is er de kans om wild te spotten. Tevens is er ook een licht meditatief gedeelte. Aanmelden kan via ikloopmetjemee@gmail.com. De kosten zijn 4 euro per per soon. De data zijn: 16,2123,29 en 30 juli. WESTKAPELLE - Na twintig jaar heeft Ria Lievense afscheid genomen van Minderhoud Wonen. Aangezien Ria ook een begenadigd kunstenares is, hangt er de komende weken werk van haar bij Minderhoud Wonen. Tijdens de Van Loon Hardzeilda- gen in Veere is zij ter plaatste aan het werk op de kunstmarkt. Deze kunstmarkt is zondag 19 juli van 11.00 tot 15.00 uur op het weitje bij de ingang naar het Kanaal door Walcheren in Veere. VEERE - Op uitnodiging van Stichting Veere-Schotland en Museum Veere brengt Brian McNeill zaterdag 18 juli een speciaal diasporaconcerL In de Kleine Kerk, Kapellestraat 27 in Veere, speelt hij zijn Schotse folkmuziekrepertoire dat hij is zijn 45-jarige carriëre heeft opgebouwd. Zijn muziek sluit aan bij de verhalen van het Scottisch Diaspora Tapestry. Dit geborduurde wandtapijt van 164 meter laat, van Antarctica tot de Oostzee en van Australië tot Canada, zien waar de Schot ten in de loop der eeuwen zijn neergestreken en welke sporen ze daar hebben achtergelaten. Het tapijt is nog tot en met 26 juli in Museum Veere te zien. Kaar ten voor het concert van Brian McNeill zijn nu te reserveren via evenementen@museumveere. nl. Meer informatie op www. museumveere.nl. VEERE - Deze zomer verzorgen verschillende beiaardiers een zaterdagavondconcert op het carillon van het oude Stadhuis van Veere. De concerten zijn 25 juli en 22 en 29 augustus en beginnen steeds om 19.00 uur. De concerten zijn overal in de stad te horen. Op 25 juli zingt zangeres Mirthe Bron mee in de tuin naast het stadhuis (Markt 7) en op 22 augustus speelt Diana Verheyden mee in de tuin van Kaai 43. Voor beide optredens wordt een luistertuin ingericht waar het hele concert goed is te beleven. De tuinen zijn vanaf 18.30 open. Na afloop van de concerten is er gelegenheid om de musici te ontmoeten. Op 25 juli en 29 augustus is er tevens de mogelijkheid om om 20.00 uur in het stadhuis een korte tour met uitleg over de geschiedenis en de werking van carillon te krijgen. GRIJPSKERKE - Zondagmid dag 19 juli houdt Christenen voor Zeeland om 14.30 uur een bemoedigingsamenkomst in de Opstandingskerk, Jacob Cats- straat 7 in Grijpskerke. Spreker is Bart Ridderhof. Het thema waar hij over spreekt, is: ëGod verschijnti. Meer info op www. christenen voorzeeland, info. VEERE - Wie een goed plan heeft om het wonen en leven in de gemeente Veere nog beter te maken, komt wellicht in aanmer king voor een financiële bijdrage van de gemeente. In totaal is 800.000,- beschikbaar voor ini tiatieven uit de samenleving. De initiatiefnemers moeten zelf ook een financiële bijdrage leveren OOSTKAPELLE - De jaarlijkse Vakantie Bijbel Club is van maandag 27 juli tot en met don derdag 30 juli in Oostkapelle. Er is een gratis programma vol met mooie verhalen, vrolijke liedjes, spelletjes, sportactiviteiten, en uitdagende knutsels. De toegang is gratis. De club is van maandag tot en met woensdag van 9.30 tot 12.15 uur en donderdag van 9.30 tot 14.30. Op donderdagmiddag VEERE - De Schotse musicus Brian McNeill geeft zater dag 18 juli om 20.00 uur een concert in de Kleine Kerk in Veere. McNeill zingt en bespeelt verschillende bijzondere instru menten. Het concert in Veere is een unieke kans om deze zanger en muzikant live te zien en te horen. Zijn folkmuziek is geliefd bij een groot publiek en sluit aan bij de geschiedenis van de Schotse diaspora. Kaarten zijn te verkrijgbaar aan de zaal en nu al te reserveren via evenementen@ museumveere.nl. Genieten van de zon vraagt soms om aanpassingen. Een win kelier wil dat zijn klanten ongehinderd de etalage kunnen inkijken en verkiest een zonnescherm met bedrijfsnaam erop. Terwijl een horeca ondernemer met een buitenterras dat zowel in de zomer als in de winter geopend is, weer andere oplossin gen nodig heeft. Door Dimp Nelemans SEROOSKERKE - ZOS Zonwe ringen Serooskerke heeft het passende antwoord: "We leve ren zonwering, raamdecoratie, carports, horren, parasols-en garagedeuren. En, we hebben het liefst direct contact met onze klanten." Door klein te blijven, zijn de lijnen kort. Adri Dalebout en Sam Kluijf- hout bedienen hun clientèle via de balie, per telefoon of per e-mail vanuit de ontvangst ruimte in Serooskerke. "Doel van ZOS Zonweringen is pro ducten leveren voor een goede prijs met een betrouwbare ser vice. We zijn offcial dealer van Dickson Zonweringen en leve ren producten van BBS Zon weringen, Harol, Rainbowsol en Somfy. Onze leveranties dragen het kwaliteitslabel van lange levensduur. Op onze producten zit twee jaar volle dige garantie. Wij bieden ook de mogelijkheid om doeken te wisselen. Dat is voor zonwe rend productgebruik interes sant. De originele constructie VROUWENPOLDER - Circus Franz Renz International presenteert deze week in Vrouwenpolder zijn traditierijke circusshow met acrobaten, jongleurs, trapeze werkers, clownerie en dieren. Publiek kan genieten van in drukwekkende vrijheidsdressuur van prachtige paarden begeleid door Franz Renz junior. Verder is er een unieke groep exoten be staande uit kamelen en Watussie koeien en een hondenshow. De circustent deze volgende week aan de Fort den Haakweg bij de suptropische tuin. De voorstel lingen zijn woensdag 15 juli tot en met zaterdag 18 juli om 19.00 uur. Op zaterdag 18 juli is er ook een voorstelling om 15.00 uur en op zondag 19 om 14.00 uur. Meer info over de kaartverkoop op www.renzintemational.nl aan het project. De gemeente wil het laatste zetje geven dat nodig is om plannen te realiseren. Bo vendien moeten de plannen een bijdrage leveren aan de oplossing van een maatschappelijk vraag stuk in de omgeving. Bijvoor beeld door een onderdeel van het dorpsplan te realiseren. Denk aan initiatieven op het gebied van zorg en ondersteuning of samen werkende verenigingen die taken van de gemeente overnemen. De ëLeefbaarheidsbijdragei helpt mee om plannen te realiseren. De verantwoordelijkheid blijft bij de initiatiefnemers. Initiatiefne mers moeten in hun plannen niet alleen nadenken over de opstart van een project, maar ook over het in stand houden ervan. Meer informatie vindt u op www. veere.nl/leefbaarheidsbijdrage. wordt de week afgesloten met een pannenkoekenfeest. Ook de ouders mogen dan mee komen eten. De Vakantie Bijbel Club wordt gehouden in de Eben- Haëzerschool in Oostkapelle, Vlaamse Gaai 2. blijft gehandhaafd en alleen het doek wordt vernieuwd. Het scheelt in arbeidskosten en levert zo een besparing op van wel 50 procent. Wij leveren aan bedrijven, gemeentes en wooncorporaties. En, aan huis eigenaren die hun woning met een bijzondere en tegelijkertijd beschermende decoratie een bijzondere uitstraling willen geven. Wanneer een woning van alle licht- en dus ook zon- doorlatende voorzieningen is voorzien met op maat gemaak te markiezen, is dat een fraai zicht. Wij zijn er trots op om voor elke vraag een passend antwoord te kunnen bieden." Meer informatie op www.zoszonwering.com

de Faam | 2015 | | pagina 12