15/07/15 Vult u de vragenlijst over mobiel netwerk ook in? Nieuw college van Gedeputeerde Staten aan de slag Feestelijk onthaal mariniers Dutch Marine Rowing Challenge ZEELAND MARIM I Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? de Provir Zeeland Kijk da opwww.zeeland.nl Nieuwe OV-bussen en nieuwe dienstregeling Wat is er te doen in en om de Abdij deze zomer? Zomerreces Provincie werk Vanaf 15 juli 2015 kunt u via www.zeeland.nl/mobieledekking de vragenlijst invullen met vragen over het mobiele netwerk in Zeeland. U wordt opgeroepen uw ervaringen en knelpunten met het mobiele netwerk te delen via deze enquête. Op 6 september kunt u de mariniers hartelijk welkom heten met een feestelijk onthaal onderaan de dijk bij het Arsenaal in Vlissingen vanaf 11.30 uur tot 16.00 uur. Om 11.30 uur komen de sloepen van de DMRC en de volgboten daar aan. Om 12.30 uur vindt de ceremonie plaats bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. Om 14.00 uur is er een officieel welkom van de mariniers bij het Arsenaal met een toost en de uitnodiging om kennis met elkaar te maken. Tussen 14.00 uur en 16.00 uur is er van alles te doen voor jong en oud. De Provincie Zeeland maakt de roeitocht mede mogelijk. Meer informatie: www.marinierskazernevlissingen.nl Afgelopen week presenteerde Connexxion de nieuwe OV-bussen aan het provinciebestuur. Het gaat om totaal 161 voertuigen met de nieuwe huisstijl DoorZeeland vanuit Connexxion. Op de bus sen staan typische Zeeuwse elementen. Elke bus is uitgerust met gratis wifi en alle nieuwe bussen hebben een usb-aansluiting. In elk voertuig is een ophaalautomaat voor chipkaartproducten aanwezig. Nieuwe dienstregeling vanaf 30 augustus Vanaf 30 augustus 2015 rijden de Connexxion-bus- sen in Zeeland volgens een nieuwe dienstregeling. Deze dienstregeling is vanaf half juli te lezen op connexxion.nl. De belangrijkste wijzigingen leest u nu al op www.zeeland.nl/ov De Provincie Zeeland is verantwoordelijk voor het openbaar busvervoer in de provincie. Connexxion is de veryoerder. Op 6 september 2015 komt de Dutch Marine Rowing Challenge (DMRC) naar Vlissingen. De 120 mariniers roeien van Rotterdam op 5 september via Vlissingen op 6 september en gaan vervolgens richting Londen. Ze sloeproeien 350 kilometer om geld in te zamelen voor collega's in problemen of familie van omgekomen collega's. Sinds de komst van Willem van Oranje in 1574 zetelt het Zeeuws provinciebestuur in de Abdij gebouwen. Gedeputeerden Staten vergaderen wekelijks in de Admiraliteitszaal in het hoofdge bouw. Provinciale Staten vergaderen maandelijks in de Statenzaal. Medebewoners zijn het Roosevelt Study Center en het Zeeuws Museum. De Abdij is een ontmoetingsplek voor jong en oud. Zo bezoeken duizenden mensen jaarlijks de kruiden tuin van de Abdij. In juli 2015 bestaat deze tuin twintig jaar. Een groep betrokken vrijwilligers onderhoudt de tuin. In de periode maart tot en met oktober (met uitzondering van het weekend) is de kruidentuin gratis toegankelijk voor iedereen. U vindt de tuin via de ingang naar de Kloostergangen aan het Abdijptein. Elke donderdag tot en met 24 september 2015 is er een rondleiding met een gids door het Abdij complex. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij het Zeeuws Museum. U bent van harte welkom. Vrijdag 10 juli 2015 beëdigde Han Polman het nieuwe college van Gedeputeerde Staten (GS). Het college bestaat uit Jo-Annes de Bat (CDA), Carla Schönknecht (WD), Harry van der Maas (SGP) en Ben de Reu (PvdA). Deze vier partijen vertegenwoordigen 22 van de 39 zetels in Provinciale Staten. Het nieuwe provinciebestuur wil vooral krachten bundelen om Zeeuwse opgaven en kansen aan te pakken. Een goede kwaliteit van leven en een aantrekkelijk vestigingsklimaat is een speerpunt, waar allerlei onderwerpen aan bijdragen zoals onderwijs, innovatie, wonen, cultuur, natuur en landschap, bereikbaarheid. vitaal platteland, stedelijke aantrekkings kracht en een aantrekkelijke kust. De komende vier jaar worden allerlei acties op deze terreinen uitgevoerd. Ook wordt alles op alles gezet om financieel evenwicht te bereiken. 'Krachten bundelen, Perspectief voor Zeeland, coalitieakkoord 2015-2019' kunt u downloaden via www.zeeland.nl Hier bekijkt u ook het filmpje met een samenvatting van het coalitieakkoord. Benieuwd naar de portefeuilleverdeling? Ga dan naar: www.zeeland.nl/gedeputeerde-staten Mobiele (of: GSM) dekking in Zeeland wordt de laatste twee jaar op diverse locaties als slecht ervaren. In gesprekken met de providers is de problematiek besproken. De drie providers erkennen de problemen en alle drie hebben in hun Zeeuwse netwerk geïnvesteerd in de perio de oktober 2014 tot maart 2015. De uitrol van het 4G netwerk is hierbij leidend geweest. Met uw antwoorden wil de Provincie samen met de providers te weten komen of de investeringen ook écht tot verbeteringen hebben geleid voor Zeeuwse ondernemers en inwoners. De enquête treft u aan op: www.zeeland.nl/mobieledekking en kunt u tot half september 2015 invullen. Vanwege het zomerreces van Gedeputeerde Staten van maandag 27 juli tot en met vrijdag 28 augustus 2015 verschijnt de eerstvolgende Provinciewerk op woensdag 9 september 2015 in uw huïs-aan-huiskrant. De Provincie Zeeland is me www.zeeland.nl oo* j - www.facebook.com/ provinciezeeland @provzeeland Heeft u een vraag, opmerking of suggestie: deel het met ons via Facebook en Twitter! COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Felice Buonadonna voor beeldbank www.laatzeelandzien.nl (kruidentuin). Maarten van der Voorde-fotografie (mariniers), Mechteld Jansen (GS-college). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? ^BlDIlIl Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, PrOVjndeZeeland Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 9 september 2015. Provinciewerk leest u ook via http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk ZZZZZZ^

de Faam | 2015 | | pagina 11