Geen palmen maar duindennen Mooie Pinky zoekt een thuis De Faanf m' La tête haute Diplomafeest voorlezen Zijn plannen voor palmbomen op de Vlissingse boulevard moest hij laten varen. Wind en regen bleken funest voor de tropische bomen. VLISSINGEN - Maar onderne mer Flemming Bleijenberg blijft er bij om de Vlissingse boulevard te verfraaien en wil over de hele promenade duindennen plaatsen. Op zijn terras van Hotel Café Restaurant 'Solskin' staan er nu vijf, maar dat moeten er veel meer worden. Op 844 adressen van Boulevardbe woners, horecaondernemers en mede-Vlissingers viel onlangs een brief in de bus waarin Bleijenberg mensen oproept om een duinden te adopteren of te doneren. Bleijenberg: "Duindennen blijken uitermate geschikt om langs de boulevard te plaatsen. Met kwekerij Van Luijten heb ik een overeen komst afgesloten." De sfeer volle boompjes worden in een bak geleverd. Half april 2016 moeten er 120 of meer staan over de hele boule vard. Flemming schat dat de kosten voor plaatsing en onderhoud jaarlijks zo'n 25.000 euro bedragen. Met de gemeente wil hij nog in gesprek over de watervoor ziening van het project. Ble ijenberg is positief gestemd over het plan: "De eerste 1000 euro is binnen, dank zij ondernemers." De eerste lobby voor het duindennen- plan was verrassend, vol gens Bleijenberg. "Onderne mers en boulevardbewoners reageerden enthousiast. Crowdfunding is momen teel populair. Het doneren of adopteren van een boom is een mooi initiatief om onze boulevard nog mooier te maken." Ondanks dat de boompjes bestand zijn tegen zand, zout water, wind en re gen kunnen ze niet een heel jaar buiten staan. "Met de Kerstdagen kunnen ze met verlichting nog extra sfeer geven. Tijdens de winterda gen moeten ze even binnen staan", aldus Bleijenberg. WETHOUDER ALBERT VADER De openingsfilm van het filmfestival van Cannes - La tête haute - was bij 'Film by the sea door het Jaar' vorige week te zien in Cine City in Vlissingen. In de film volgen we jeugddelinquent Malony (Rod Paradot), kinderrechter Florence (Catherine Deneuve) en hulpverlener Yann (Benoït Magimel). Deze laatste twee doen verwoede pogingen om Malony op het rechte pad te krijgen. Dat gaat niet zonder slag of stoot, want Malony vervalt steeds in oude gewoonten: auto's stelen en het zich niet aan de spelregels houden. Alle klassieke ingrediënten zijn aanwezig. Een jonge moeder die zelf hulp nodig heeft, het opgroeien in een gebroken gezin, Malony die zijn driften niet onder controle heeft en uiteindelijk jong vader wordt. Toch blij ven de kinderrechter en de hulpverlener energie steken in deze knul. Dat is ook wat ik in Vlissingen zie. Sinds jeugdhulp de verantwoordelijkheid is van de gemeenten, zie ik vergelijkbare taferelen. De film is een hommage aan de jeugdhulpverlening. En terecht. Ik zie de inspanningen, de werk druk, de teleurstellingen, maar de voldoe ning wanneer jeugdhulpverleners succes boeken. In de film, die zich in Frankrijk afspeelt, zie je de worsteling van een puber die zijn weg moet vinden naar volwassen heid. Ook zie je de strijd die de rechter en de hulpverlener met zichzelf voeren. Doe ik het goed, neem ik de juiste beslissingen? Toch blijven ze al die tijd (ruim tien jaar!) in Malony geloven. Bij het zien van deze film dringt de vergelijking met Vlissingen zich aan me op: niet altijd braaf, recalci trant, onder toezicht... Maar uiteindelijk komt het goed met Malony (oei, nu verklap ik de clou), net zoals dat uiteindelijk het geval zal zijn met Vlissingen: La tête haute, met opgeheven hoofd! VLISSINGEN - Vandaag (woens dag 8 juli) is de feestêlijke afsluiting van het voorlees- seizoen 2014/2015 van de VoorleesExpress Walche ren. Kinderen ontvangen een leesdiploma uit handen van wethouder Sem Stroos- nijder. Afgelopen schooljaar is er bij 35 Walcherse gezin nen thuis voorgelezen door studenten en vrijwilligers. Het gaat om gezinnen waar van de kinderen een taal achterstand hebben. Door thuis voor te lezen, vergroot de woordenschat van het kind en verrijkt de taalom geving van het gezin. Voor het gros van de voorlezers was het hun eerste ervaring met voorlezen aan kinderen met een taalachterstand. Daarnaast kregen ze te ma ken met een gezin uit een ander land met een andere cultuur en andere gewoon ten. Njonkie Pattinama van VoorleesExpress Walcheren: "Het is leerzaam voor beide groepen. De voorlezers zijn enthousiast want ze merken de vooruitgang bij de kinde ren. Velen hebben met kind en gezin in de loop der we ken een band opgebouwd." Voor het nieuwe voorlees- seizoen dat start in het nieuwe schooljaar, zijn nog vrijwilligers nodig. Twintig weken lang krijgt het ge zin wekelijks een voorlezer thuis op bezoek. In dit uur introduceert de vrijwilliger het voorleesritueel. Ook krij gen de ouders handvatten om het voorlezen zelf over te nemen en op andere manie ren de taalontwikkeling van de kinderen te stimuleren, www.bibliotheekvlissin- gen.nl/voorleesexpress VLISSINGEN - Pinky is geboren in 2013 en is in Dierenasiel Walcheren gekomen wegens ziekte van zijn baas. Pinky zou waarschijnlijk met an dere katten in huis kunnen wonen, maar als hij kan kiezen heeft hij liever het huis voor zich alleen. Het is niet bekend wat Pinky van honden vindt. Deze mooie zwarte kat vindt het heerlijk om op schoot te liggen maar kan zichzelf ook uitstekend vermaken. En... als Pinky iets niet zint durft hij uit te halen. Daarom plaatst het asiel hem niet bij kleine kin deren. Maar als Pinky een klik met iemand heeft, vindt hij het heerlijk om geaaid te worden en lekker bij de baas op schoot te liggen. Interesse in Pinky? Neem dan contact op met Dierenasiel Walche ren aan de Maanweg 5 in Vlissingen, telefoonnum mer 0118-613579. COLOFON WGGGNGR Media KORT NIEUWS Orgelconcerten in de Oostkerk middelburg - Ook deze zo mer zijn er weer orgelcon certen rond het middag uur in de monumentale Oostkerk in Middelburg. Het historische en unieke De Rijckere-orgel uit 1782 wordt op de donderdagen van 12.30 tot 13.00 uur bespeeld door diverse organisten. Het is gelukt om, naast een aantal Mid delburgse organisten, ook enkele bekende mu sici van buiten Zeeland te programmeren. Op 9 juli speelt Mathieu Meijs en op 16 juli Wouter van der Wilt. Kijk voor een over zicht tot en met 27 augus tus op www.orgelmuziek- middelburg.com. In huispak naar Roy Donders het langverwachte de buutalbum 'Ik Wil Jou' is Roy Donders op zaterdag 11 juli om 13.00 uur aan wezig bij Media Markt Middelburg. Hij zingt een aantal nummers van zijn nieuwe cd en zal deze hierna signeren. En hier blijft het niet bij; de eer ste 25 fans die in een Roy Donders Huispak komen krijgen het album 'Ik Wil Jou' van de Media Markt cadeau. Conferenties in de Abdij MIDDELBURG - Het Roose- velt Study Center houdt in juli twee conferenties en ontvangt hiermee ruim 150 deelnemers uit bin nen- en buitenland in de Abdij van Middelburg. Van woensdag 6 juli tot en met 8 juli komt de Transatlantic Studies As- sociation (TSA) bij elkaar voor de jaarlijkse confe rentie. De TSA is de aca demische vereniging, die elk jaar een groot aantal wetenschappers vanuit verschillende disciplines (geschiedenis, internatio nale betrekkingen, cul tuur/literatuur) samen brengt. Op 15 juli nemen dertig wetenschappers uit Europa en de Verenigde Staten deel aan de confe rentie Return to Sender: American Evangelical Missions in Europe, 1830 - 2010. Deelname is gratis. Aan melden kan via rsc@zee- land.nl. Expositie werk Hans Bommeljé MIDDELBURG - De Vlissing se schilder Hans Bom meljé (1957) exposeert in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg gedurende de maanden juli, augustus en september. Zijn schil derijen zijn elke donder dagmiddag te bezichtigen van 13.45 tot 15.30 uur. Kerk en expositie zijn vrij te bezichtigen en er wordt ook gemusiceerd. •ms www.uc-iaaiii.in De Faam woensdag 8 juli 2015 5 door Gerard van der Hoeven Bij Café Restaurant Solskin staan nu vijf duindennen. Als het aan Flemming Bleijenberg ligt, worden dat er snel meer. Meedoen aan het duindennenproject? Flemming6i(3)icloud.com. Foto: MEDIA58 In het dierenasiel zijn, naast Pinky, volop andere katten in afwachting van een baasje. Foto: Dierenasiel Walcheren O dierenasielwalcheren.nl. Advertentieverkoop en media-advies Pieter Karman E adverteren.zeeland(a> wegenermedia.nl T 06-54 26 7116 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesaies.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals adverterrtietaneven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV MIDDELBURG - Ter ere van

de Faam | 2015 | | pagina 7