ol heeft positief effect Zoektocht naar stadswapen Watersnoodramp als attractie Smile mm Meer zelfvertrouwen dankzij de hond Indy want het is weer OPRUIMING! Z www.de-faam.nl schooi I in Zeeland waar een viervoeter wordt ingezet als begeleiding SSSS BL.£? /an be- )nd we nee ien :he aar zetten de hond dus ook in als beloning voor alle kin deren." Hoewel Tibbe nog maar een paar keer op school is geweest, merken de leer krachten nu' al dat zijn aanwezigheid een positief effect heeft. "Sommige kinderen kruipen in hun schulp als er iets aan de hand is", vertelt Guy. "Hoe goed jouw band ook is met zo'n kind, het lukt niet al tijd om te achterhalen waar hij of zij mee zit. Als Tibbe ernaartoe gaat, zie je iets met zo'n kind gebeuren. Je ziet die oogjes oplichten. Het is echt heel bijzonder om te zien." De kinderen vinden het stuk voor stuk geweldig. "Als je verdrietig bent op school omdat je ru zie met iemand hebt of als je boos bent, dan is het zo fijn om even met Tibbe te knuffelen", vertelt leerlinge Ayla. Haar schoolgenootje Brandon kan zich zelfs beter concentreren met de hond in de klas. "Als wij aan het werk zijn, ligt Tib be op een kleedje en als ik dan naar hem kijk voel ik me rustig worden en kan ik me beter concentreren. Soms ben ik een beetje ver legen en het helpt echt als Tibbe dan even met zijn kopje langs mijn been gaat. Het is echt een gelukshond. Iedere school zou een hond moeten hebben", vindt hij. Dit is het verhaal van Indy en Max. Indy is hulphond op een school in Enschede en Max is een 16-jarige jongen. Max praatte altijd zacht en ook zijn houding straalde weinig zelfvertrouwen uit. Hij vertelde zelden iets over zichzelf en wanneer hij wel iets vertelde, leken zijn klasgenoten weinig interesse te hebben. Tijdens de oe feningen met Indy werd al snel duidelijk dat Max moest leren om zijn stem en lichaamshouding anders te gaan gebruiken. Indy luisterde namelijk niet wanneer hij een commando onduidelijk en zacht gaf. De begeleidster kon de link leggen naar zijn klasgenoten, die luisteren ook niet als je niet heel duidelijk zegt wat je van ze wilt. Na een aantal keren oefenen ging Indy steeds vaker doen wat Max 'm vroeg en je zag Max groeien. Dit soort dingen werden regelmatig geoefend en uiteindelijk ging Max ook steeds meer verhalen vertellen in de klas. En zijn klasgenoten luisterden! Bron: www.indyhelpt.nl VLISSINGEN - In het gemeen tearchief van Vlissingen is tot 29 oktober de tentoon stelling De fles, een zoek tocht naar het stadswapen van Vlissingen, te zien. De oudste afbeelding van het stadswapen van Vlissingen dateert uit 1367. Het stadsar chief van Antwerpen heeft namelijk een brief (charter) van het stadsbestuur van Vlissingen uit die tijd be waard. Onder aan die brief hangt het zegel met het stadswapen van Vlissin gen: een fles, zelfs een pel- grimsfles. Waarschijnlijk is het stadswapen kort na het verkrijgen van stadsrechten in 1315 in gebruik genomen. De fles, het stadswapen van Vlissingen kom je overal tegen: op gebouwen, op de burgemeestersketting, op het wagenpark van de ge meente Vlissingen, als ge velsteen en als huisnaam. Bij het op zoek gaan naar de fles in deze tentoonstelling, dwaalt de bezoeker dan ook door heel de stad. Bij de ten toonstelling hoort een cata logus. De expositie is onder verdeeld in 7 onderwerpen: gemeentebestuur en perso neel, gebouwen, objecten, evenementen, verenigings leven, plattegronden en prentbriefkaarten. Het ge meentearchief aan de Helle- bardierstraat is geopend van maandag tot en met donder dag van 9.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Zeeuwse Deltapark Neeltje Jans heeft deze week de edu catieve miljoenenattractie Delta Experience geopend, die gaat over de watersnood ramp van 1953. De attractie is de enige in zijn soort en laat de bezoeker door mid del van de modernste ani matietechnieken de grootste stormvloed uit de Neder landse geschiedenis van dichtbij beleven. De Delta Experience is gecreëerd door experts die eerder publieks trekkers voor Eye, Nemo en het Mauritshuis hebben ont worpen. De art director van de attractie werkte daar naast mee aan diverse film producties, waaronder die van Michiel de Ruyter. "Een experience als deze is wat we nodig hebben om aan de jeugd uit te leggen wat de impact van een stormvloed is en hoe belangrijk de delta werken zijn", aldus Bert van de Hoef, directeur Deltapark Neeltje Jans. "Een tekstbord je alleen werkt niet meer." In de Delta Experience staat de bezoeker in het midden van een 270 graden projec tiescherm van 5 meter hoog waarbij hij met de modern ste projectietechnieken en speciale effecten de ramp beleeft. Alles wat in het panorama voorkomt is ge baseerd op ooggetuigenver slagen en archiefbeelden. De studio heeft beelden ge kregen van Rijkswaterstaat, de Neeltje Jans en lokale archieven. "Er zijn verschil lende educatieve attracties in Nederland, maar niet zoals de Delta Experience", aldus art director Todd van Hulzen. ik saiPcgMe aa^ \jp& ie. ts -hlad -h^t KWlGT" AAA Het zijn weer opruimingsweken bij Binnenuit-Meubelen!'Korting dus op prachtige fauteuils, bankstellen, tafels, kasten, zitkamers, accessoires en nog veel meer. De flink afgeprijsde showroommodellen léveren gegarandeerd een smite op uw gezicht. Kom snel langs bij Binnenuit Meubelen en vraag onze adviseurs naar de bijzondere acties! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 32 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies WOONPLAZA 5-2 De Faam woensdag 8 juli 2015 3 iool Burcht leerkracht - Rietheim in Oost-Souburg willen maar al te graag op de foto met hun nieuwe kameraadje Tibbe. In het op de basisschool en de eigenaar van Tibbe. Foto: Rachel van Westen Positief effect VROUWENPOLDER - Het Ooggetuigenverslagen hamentart.com facebook.com/hamentart

de Faam | 2015 | | pagina 5