City of Dance al vijftien jaar succesvol zeezwerrrtoclit'^ Vlissingse videoclip van Peetman FESTIVAL LOKAAL Flexibele opvang bij Maneblussertjes Zeeuws fokker MËÉifl Kli MIDDELBURG - Het begon al lemaal als de Street Parade, wagens die door het centrum van Middelburg reden met mensen die extravagant ge kleed waren. Daarbij knalde de muziek prominent uit de speakers. In 2004 werd de naam veranderd in Dance Parade en sinds 2009 is City of Dance de naam geworden en is het festival jaarlijks op het Hof van Tange. Beide festivals worden georgani seerd door Martin Priem en zijn vrouw Elina van www. You-Dance.nl. In het dagelijks leven zijn zij uitbaters van Zanzi-bar op de Markt in het historische centrum van Middelburg, maar Martin heeft een ver leden als dj en ze zijn nog steeds goed ingevoerd in het wereldje. Die contacten komen goed van pas, want City of Dance is uitgegroeid tot één van de grootste mu ziekfestivals van Zeeland. En als het aan Priem ligt, ge beurt dat ook met Go Dutch. Priem en zijn vrouw storten CITY OF DANCE IS UITGEGROEID TOT ÉÉN VAN DE GROOTSTE FESTIVALS zich, als de festivals zijn af gelopen, direct op de editie van volgend jaar, want ze zijn er een jaar mee bezig om alles te regelen. City of Dance is jaarlijks met zo'n 3.500 bezoekers com pleet uitverkocht. En veel meer bezoekers kunnen er ook niet in, simpelweg om dat de locatie op het Hof van Tange nu eenmaal niet groter is. De verwachting is dat City of Dance ook dit jaar weer veel publiek trekt. En de bezoekers komen niet alleen uit Zeeland, maar uit heel Nederland. Diverse landelijke radio- en televi siezenders maken reclame voor City of Dance, waaron- der SLAM FM. City of Dance is in die vijftien jaar uitge groeid tot grootste in zijn soort. Naast de swingende beats van bekende DJ's uit binnen- en buitenland, is er nog veel meer. Zo is er live muziek, zijn er cross-overs, theater, workshops, straat- acrobatiek en spectaculaire shows op stagecreaties. In totaal zijn er op vijf verschil lende podia diverse optre dens en er is een VIP deck. www.cityofdancefestival.nl en www.godutchfestival.nl. Kaarten kosten 23,50 euro, wees er snel bij want op is op. VIP tickets kosten 49 euro. Je krijgt dan toegang tot het VIP deck en een gratis cocktail en fingerfood. De Faam mag tien vrijkaarten voor City of Dance en één VIP-arrangement voor twee personen. Hoe? Ga snel naar www.facebook.com/defaamwalcheren. VLISSINGEN - Triatleten Remi Vasseur en Lindy van An- rooij, Scheldebeker 2014- winnaar Wietse Beerens en Z@pp eco-professor Daniël Poolen staan zondag 12 juli in Vlissingen aan de start van City2Beach. Dit fun- sportevenement in het teken van Vlissingen 700 bestaat uit een minitriatlon, een duo funrun, een zeezwemtocht en een kinderstrandjutwan- deling. 's Avonds worden de plannen voor de Scheldebe ker 2019 gepresenteerd. De Zeeuwse triatlontoppers Remi en Lindy dagen de deelnemers uit van de ach- tenhalve kilometer lange minitriatlon van de Tweede Binnenhaven tot aan de ge zamenlijke finish bij strand paviljoen Piet Hein. Open- waterzwemmer Wietse Beerens gaat voor een kop positie in de kleine vier ki lometer lange zeezwemtocht vanaf de Gevangentoren en deelnemende duo's aan de funrun starten hun zeven kilometer lange parcours met ludieke hindernissen bij het Dokje van Perry. Daniël Poolen, bekend van Z@pp, neemt de jeugd mee op een strandjutwandeling vanaf het Nollehoofd en laat zien hoe zij kunnen bijdragen aan schonere wereldzeeën. VLISSINGEN - Zanger Peetman heeft afgelopen weekend op de social mediakanalen de nieuwe single Sad Country Song gelanceerd. De single komt, samen met vier an dere nummers, op een EP te staan die in oktober uit komt. Bij het nummer is ook een videoclip gemaakt, deze is ontstaan door een samen werking met de Vlissingse kunstenaars Marieke van der Perk en Marijn Kluijf- hout. De videoclip is te zien op YpuTube en de single is te beluisteren en gratis binnen te halen via Soundcloud. De videoclip behorende bij het nummer heeft een Vlis- sings tintje omdat deze is geschoten in de Lasloods, de verlaten werkplaats van de Schelde. MIDDELBURG - Het vijfjarig ju bileum bij kinderopvang de Maneblussertjes wordt ge bruikt als aftrap om nieuwe opvangvormen te introduce ren in Middelburg. De Ma neblussertjes wil flexibeler opvang gaan bieden, waarbij de openingstijden verruimd worden van 7.00 tot 19.00 uur en ontbijt en avondeten mogelijk is. Flexibele op vang wordt al aangeboden in dagdelen, maar wanneer een kindje om 16.00 uur op gehaald wordt, moet nu nog betaald worden tot 18.00 uur. Vanaf oktober 2015 kunnen klanten flexibele opvang in tijdblokken afne men, waardoor ze uitslui tend betalen voor hetgeen ze afnemen. Naast de peu- teropvang (voormalig peu terspeelzaal) zullen er vanaf september themaochtenden voor peuters aangeboden worden waarbij natuur, taal, kunst en cultuur centraal staan. Kinderopvang de Maneblussertjes is in 2010 gestart aan het Damplein in Middelburg als kinderdag verblijf. Inmiddels bieden zij opvang in een huiselijk kinderdagverblijf, op twee BSO locaties, Tussenschool- se opvang op de Acaciahof en op de peuteropvang aan het Damplein. AAGTEKERKE - Een bijzonder grote verrassing vormde de huldiging 'Zeeuws fokker van het jaar 2015' voor Sam Moens tijdens de Centrale Keuring in Zeeland op za terdag 4 juli. Sam heeft als penningmees ter al jarenlang een enorme bijdrage geleverd aan de fok kerij in Zeeland, maar voor al zijn succesvolle fokkerij vormt de aanleiding voor deze erkenning. Hij leverde meerdere kampioenen. Ambachten bij de Scheepswerf ARNEMUIDEN - Op de open dag op 11 juli bij de histo rische scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden zijn diverse maritieme am bachten te bewonderen. Zo zijn er demonstraties sme den, breeuwen, touwslaan, kuiperij en scheepsmodel- bouw. Daarnaast is er een palingroker, wordt er vis ge bakken en Zeeuwse vissoep gemaakt. De Historische Scheepswerf is van 10.00 tot 17.00 uur gratis geopend voor publiek. Conservator Jelle Joosse houdt een voor dracht over de werfhistorie. Ook 'Museum Arnemui den' opent haar deuren; in het museum is een ten toonstelling over de 250- jarige geschiedenis van de scheepswerf C.A.Meerman ingericht. Middelburg om in te kleuren MIDDELBURG - Boekhandel de Drvkkery heeft in eigen beheer een kleurboek over Middelburg uitgebracht. Sinds vrijdag 3 juli is 'Mid delburg, om in te kleuren' te koop in de Drvkkery en 't Spui voor 7,50 euro. Het kleurboek, vormgegeven en geïllustreerd door Karelien van Ijsseldijk van de Drvk kery, bevat 34 kleurplaten van de mooiste plekjes in de stad. w www.de-faam.nl De Faam woensdag 8 juli 2015 21 In het weekend van 18 en 19 juli staat Middelburg weer in het teken van de muziek. Dat weekend zijn op het Hof van Tange de festivals City of Dance en Go Dutch. Go Dutch is een festival dat vorigjaar voor het eerst werd georganiseerd en gelijk een groot succes werd. City of Dance beleeft dit jaar zijn vijftiende editie. door Mark Lobbezoo Het Zeeuwse festival City of Dance mag zich na vijftien jaar inmiddels verheugen op landelijke bekendheid. Foto: PR Gratis kaarten voor City of Dance Minitriatlon O www.city2beach.nl. O www.maneblussertjes.nl De clip is een samenwerkingsexperiment waarbij Kluijfhout en Van der Perk de fotografie en het grafische werk voor hun rekening namen. Foto: Marijn Kluijfhout

de Faam | 2015 | | pagina 23