Somber toekomstbeeld centrum Middelburg ?haeïSuoor Stroskerksedag was groot succes WINKELSTAD BEDRIJVIGHEID Meer bedrijven zeeiandPas \/eel interesse crowdfunding Kinderen halen diploma in de golven met 'C in Zee' 4S- MIDDELBURG - Als tegen wicht voor de economische recessie besloot de gemeen teraad tot een binnenstad actieplan en legde dat 30 juni 2015 voor aan de bin nenstadondernemers. B&W kende 50.000 euro toe waar mee een soort stuurgroep het stadhuis gaat verlichten. Onderzoeker Mare Majolée van Inretail schetste de hui dige status van de binnen stad: "Van alle bezoekers loopt slechts 27 procent een winkel in." De binnensta- dondernemers reageerden verschrikt. Majolée advi seerde de gemeente. "Ga met elkaar om tafel. Zoek instroomwinkeliers, spreek Vastgoed aan over te hoge huurprijzen. Verplaatsing van een verkooppunt naar een betere locatie kan hel pen." Ook mr. Folkert Hiem stra spoorde aan tot proac tief beleid: "Een of twee lege panden in een winkelstraat is neg te overzien. Als dat er vier of vijf worden geeft dat een unheimisch gevoel." De gemeente ziet dat anders: "Leegstand is het probleem van winkeliers en verhuur ders die teveel huur vragen. Terugloop van bezoekers? Op sommige dagen kunnen toeristen vanwege drukte moeilijk een parkeerplek vinden." Binnenstadonder nemer Etienne van der Sloot: "De gemeente moet een pro actieve rol spelen. Een on afhankelijke intermediair binnenhalen die actief op zoek gaat naar nieuwe win kelformules en ondernemers met verhuurders in contact brengt én economisch haal bare concepten realiseert. Het slinkend VOM leden aantal is zorgelijk. Bestuur ders die gebruik maken van social media hebben we no dig. We moeten een solide relatie opbouwen met jonge Middelburgse bezoekers, dat is de aankomende win kelgeneratie." Groepstherapie Fibromyalgie MIDDELBURG In samen werking met het Ambulant Reumacentrum van de Sint Maartenskliniek start OCA Revalidatie met PMC in Balans in Middelburg een nieuwe groepsbehandeling voor mensen met fibromy algie. Fibromyalgie is een chro nisch pijnsyndroom. Men sen met fibromyalgie heb ben pijn op verschillende plekken in het lichaam en hebben andere klachten als vermoeidheid en/of som berheid. De klachten lijken sterk op die van een reuma- tologische aandoeningen, maar er is echter geen spra ke van schade aan spieren, pezen, gewrichten of ander weefsel. Het antwoord op de vraag hoe fibromyalgie ont staat is ingewikkeld, omdat verschillende factoren van invloed zijn, Meestal gaat de aandoe ning niet vanzelf over en de klachten kunnen men sen ernstig belemmeren bij hun dagelijkse activiteiten. Wanneer dit het geval is kan het volgen van een revalida- tieprogramma zinvol zijn. OCA biedt specialistische kennis en faciliteiten om mensen met fibromyalgie te helpen. VLISSINGEN - Na een geslaag de pilot gaat binnenkort in Vlissingen een uniek pro gramma van start, om kin deren een variant op het zwemdiploma C te laten ha len in zee. Het project heeft de toepasselijke naam 'C in Zee' en wordt ondersteund door de reddingsbrigades. De lessen worden gegeven op het Westduinstrand tus sen Vlissingen en Dishoek. Het initiatief komt van Jo- landa van Belzen van Privé Zwemschool Westduin. Jolanda Van Belzen ontwik kelde samen met de red dingsbrigades het lespro gramma C in Zee. "Zelfs een kind met een A, B en C-diploma is niet klaar om in zee te zwemmen. Met zo een diploma leer je goed in het zwembad te zwemmen, maar het is niet te vergelij- ken met vaardigheden die nodig zijn in open water." Leo Wolterman, voorzitter van de Van Dixhoornbriga- de, ondersteunt dat. "Zwem les geven in zee is risicovol ler dan zwemmen in een zwembad. Je hebt te maken met weersomstandigheden, stroming en troebel water. Om de lessen veilig te la ten verlopen dragen kin deren een wetsuit. Zo gaan ze onderkoeling tegen. Ook krijgen alle kandidaten een zogeheten swimming safety device: een drijvend object om hun zichtbaarheid te verbeteren. Het oefengebied wordt bovendien afgezet en ook zijn er reddingsmate rialen aanwezig zoals een rescue board; een speciale surfplank om gemakkelijk mensen mee te kunnen red den." www.bewegingspleinwest- duin.nl/www.cinzee.nl Zantboer Partners sluit aan bij DRV MIDDELBURG - Tien jaar na haar oprichting sluit Zant boer Partners zich aan bij DRV Accountants Advi seurs. Zantboer Partners, dat is gespecialiseerd in fiscale en financiële advise ring van vermogende onder nemers en families, wordt een deelneming van DRV. Voor naamgever Christan Zantboer is deze stap van belang voor de verdere ont wikkeling van het gerenom meerde kantoor: "Wij wer ken al geruime tijd intensief samen met DRV, bijvoor beeld voor administratieve ondersteuning en het verzor gen van jaarrekeningen. Wij behouden onze focus op het gebied waar onze expertise het grootst is: hoogwaardige fiscale en financiële advise ring van vermogende onder nemers en families." DRV Accountants Advi seurs telt 450 medewerkers, werkzaam vanuit 11 vesti gingen in Zuidwest-Neder land. Verreweg de meeste diensten worden onder de paraplu van DRV aange boden: DRV Corporate Fi- nance, DRV Performance Improvers, DRV Personeel en DRV Subsidie Advies. De accountants- en adviesor ganisatie heeft een deelne ming in Your Trust Nether- lands B.V. en per 1 juli 2015 in Zantboer Partners B.V. Meer informatie op www. drv.nl en www.zantboer.nl. VLISSINGEN - De ZeelandPas is de afgelopen maanden uitgebreid met nog meer bedrijven en restaurants. Zo kan men nu met vijftien procent korting naar Del tapark Neeltje Jans of het MuZEEum in Vlissingen be zoeken. Daarnaast kan men van nieuwe vervoersmoge lijkheden gebruik maken op Noord- en Zuid-Beveland of met korting genieten van een menu in de restaurants met het label Schouwse Bord. Zo kan men Zeeland blijven ontdekken en besparen bij verschillende attracties, mu sea en belevingen. De pas is verkrijgbaar voor 4 euro per persoon en biedt meer dan 400 euro voordeel. VLISSINGEN - De belangstel ling voor deelname aan de crowdfunding voor de re novatie van het ziekenhuis in Vlissingen is bijzonder groot. Henk van Koeveringe van Zeeland Investments Beheer (ZIB) heeft dat vo rige week gezegd tijdens een informatieavond voor de Vlissingse gemeenteraad. Inmiddels hebben zich bijna 700 serieuze belang stellenden gemeld voor een financiële bijdrage. Het zie kenhuisgebouw wordt aan gekocht door een vastgoed BV die de renovatie uit laat voeren. Van Koeveringe ziet het liefst dat zoveel mogelijk Zeeuwen in het ziekenhuis investeren. "Het is óns zie kenhuis dat we daar samen neerzetten", zei hij. Deelne mers aan de crowdfunding kunnen inleggen vanaf 2.500 euro. Zij verstrekken de lening voor een periode van zeventien jaar en ont vangen jaarlijks terugbeta ling. Op hun investering ontvangen ze een rente van vijf procent per jaar. VLISSINGEN - 't Hof van Thee Leut in Vlissingen heeft drie sterren ontvangen voor gastvrijheid. Ruim 170 deel nemende zorgaanbieders in Nederland zijn getoetst op diverse aspecten van gast vrijheid waaronder prettige sfeer, bejegening en dienst verlening aan cliënten, goe de maaltijden en regie over eigen leven. De totale mate van gastvrijheid wordt uit gedrukt in sterren, met een maximum van vijf. Deze beoordelingen zijn vervol gens opgenomen in de Ster- rengids Gastvrijheidszorg, een soort Michelingids voor gastvrije zorg. De jury was lovend over 't Hof van Thee Leut: "Een gezellig klein centrum in een ruim opge zette buurt." Donderdag 9 juli wordt om 12.00 uur de award uitgereikt bij 't Hof aan de Minister Lelystraat 4 in Vlissingen. SER00SKERKE - In Seroosker- ke werd afgelopen weekend weer de jaarlijkse Stroskerk sedag gehouden. En daar het dit jaar een jubileum jaar betrof, werd de hulp ingeroepen van de Stichting Zeeuwse klederdracht. Het doel was deze dag een extra tintje geven met demonstra ties van authentieke am bachten. Stichting Zeeuwse klederdracht bood de vol ledige collectie blikjes bab belaars van Diesch en Joosse aan, verder de enige echte Zeeuwse kussentjes, sleu telhangers en wenskaarten. Tevens werden de Duitsta lige toeristen voorzien van een kleurrijk magazine en een actueel kaartje van Ne derland. Naast de vele be langstellenden waren er ook veel vertegenwoordigers van markten uit andere dor pen die van de gelegenheid gebruik maakten om de am- bachtslieden te benaderen markt te willen opleuken duidelijk grote vraag te zijn met het verzoek ook hun met hun ambacht. Er blijkt naar ambachtslieden. C www.de-faam.nl De Faam woensdag 8 juli 2015 17 De Middelburgse raad informeerde vorige week de wethouders en ondernemers van de binnenstad. Mare Majolée en mr. Folkert Hiemstra schetsten een somber toekomstbeeld. "Er is meer nodig dan het uitlichten van het Stadhuis. Het nieuwe winkelen vraagt om een andere aanpak." door Dimp Nelemans Etienne van der Sloot: "Verjonging in het bestuur is nodig, wie de schoen past...." Foto: PR O Aanmelden kan via www. oca.nl/aanmelden. Binnen 24 uur neemt OCA contact op met de cliënt. De eerste afspraak is binnen drie werkdagen op een OCA Centrum. C in Zee Het lesprogramma C in Zee draait het voornamelijk om de veiligheid van zwemmen in open water. Foto: PR DRV Ina van Lomwei uit Vlissingen liet de gasten kennismaken met een diversiteit aan Zeeuwse borstbeelden die zij dagelijks maakt in haar atelier in Vlissingen. Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 19