Heerlijk dineren tussen de ranken van Kleine Schorre PROEF EN BELEEF DE STREE www.lekker-zeeland.nl Op bezoek bij een imker TGriig lü de tlld III VGGI"G Eettips voor vakantie EVENEMENTEN STREEKPRODUCTEN Ta ji "Op een gezellig avond on der het genot van een glas wijn ontstond het idee voor Kreeft in de Wijngaard", vertelt Johan van der Velde. Vanaf 2001 heeft Johan het bedrijf opgebouwd. Inmid dels is De Kleine Schorre met tien hectare grond één van de grootste wanbedrij ven van het land. Het is al de negende keer dat deze culi naire belevenis plaatsvindt. Ontvangen worden door de wijnboer, alles te weten komen over het bedrijf en daarna op een geheime loca tie in de wijngaard genieten van een geweldig diner met kreeft. Jammer genoeg is het aankomende diner op 11 juli al volgeboekt. We stel len ons voor dat je dit een keer wil beleven. Dat kan op 5 september, tijdens een avond compleet in het teken van vis. "Wij maken alleen witte wijn. Bijvoorbeeld Pinot Blanc en Pinot Gris. Onze wijnen passen alle maal prachtig bij Zeeuwse zilte zaligheden." De wijnen koop je bij de betere restau rants en in de gespecialiseer de wijnwinkels. Bijzonder is dat de wijnen geschonken worden in de World busi- nessclass van KLM. Ook op de Wijnhoeve zelf proef en koop je natuurlijk de heer lijke witte wijnen. Sinds 1 juli zijn Kristy Mi- rer en JanJoost Borgstijn verantwoordelijk voor het Proeflokaal op De Kleine Schorre. Hier eet je een heerlijke lunch met bijpas sende wijnen van De Kleine Schorre. "Denk aan oesters, mosselen en nog veel meer lekkere streekproducten", vertelt Jan Joost. Het Proef lokaal is in juli en augustus dagelijks geopend. Biologisch boerengoed MIDDELBURG - Bij 't Hof Wel gelegen in Middelburg is op vrijdag 31 juli het Boer- gondisch Feestmaal, een campagne om mensen op culinaire en educatieve wijze kennis te laten ma ken met biologisch eten uit eigen streek. Het diner is van 18.00 tot 22.00 uur en kost 59,95 euro. Reserveren is nodig en kan via www.va- neigenerf.nl. Boerenmarkt De Vijf Gebroeders HEINKENSZAIMD - Bij de mo len De Vijf Gebroeders in Heinkenszandis op zater dag 11 juli een boerenmarkt van 10.00 tot 16.30 uur. Op deze dag is ook de braderie van winkeliersvereniging WinBela in de Dorpsstraat en de Stationsweg. De boe renmarkt bevindt zich op loopafstand van de brë- derie. Op de boerenmarkt worden streekproducten verkocht zoals, zuivel- en fruitproducten, biologisch vlees door telers en pro ducenten uit de regio. Ook voor de kinderen zijn er enkele activiteiten. Uiter aard worden er ook molen- producten, pannenkoeken en andere lekkernijen ver kocht. De boerenmarkt is op het terrein rond de in 2007 gerestaureerde molen, aan de Slaakweg 1. De toegang tot de boerenmarkt is gratis. Ook de molen is te bezoe ken. Vanaf 16 jaar wordt 1 euro entreegeld voor het be zoek gevraagd. Rondleidingen mosselfabriek YERSEKE - Heb je altijd al meer willen weten over de mossel- en oestercultuur? Neem dan nu deel aan één van de mosselrondleidin gen komend seizoen. Dit is een bijzondere kans voor toeristen om een kijkje te nemen want iedereen kan zich aansluiten bij deze rondleidingen. Met een gids breng je een bezoek aan de mosselfabriek van Prins Dingemanse en na afloop ga je bij de oesterkweker langs. Eigen vervoer zoals auto of fiets is wel verplicht om mee te kunnen doen. De rondleiding kost 5 euro per persoon. Vooraf aanmelden is nodig en kan bij de VVV. Deelnemers krijgen dan een plattegrondje mee met het afspreekpunt met de gids. Van 21 juli tot en met 27 augustus starten de rondlei dingen om 11.00 uur. Aan melden kan via yerseke@ vvvzeeland.nl. GOES - In het weekend van 11 en 12 juli openen de nodige Nederlandse imkers hun bijenstanden voor het pu bliek tijdens de vierde Lan delijke Open Imkerijdag. Op meer dan tweehonderd plaatsen in het land kan het publiek een kijkje nemen in de bijzondere wereld van de bijenhouderij. Enthousiaste imkers vertel len over het fascinerende leven van de honingbij en demonstreren graag wat er komt kijken bij hun mooie hobby. Imker Jan Honing bezoekt zondag 12 juli met de bijen stal de Hollandsche Hoeve in Goes. Op www.bijenhou- ders.nl/landelijke-open-im- kerijdag staat het volledige overzicht van alle deelne mende imkers en openings tijden. GOES - Nu de zomer officieel is aangebroken, kunnen we al een beetje gaan dromen van uitgebreid tafelen en lekkere drankjes op zui derse terrassen. Onderzoek toont aan dat bijna 8 op de 10 Nederlandse vrouwen haar gedrag op het vlak van voeding aanpast tijdens haar vakantie. Een groot deel van hen (69%) laat zich boven dien op culinair gebied wat meer gaan tijdens de va kantie. Maar bij thuiskomst steekt het schuldgevoel de kop op en gaan ze ter com pensatie bewust gezonder eten. Nergens voor nodig vinden ze bij Weight Wat- chers. Zij bundelen daarom vijf tips voor een perfecte vakantie, zonder schuldge voel achteraf. Haal het beste uit je all-in- clusive vakantie, is de eer ste tip. Een all-inclusive verblijf met bijhorend buffet kan gevaarlijk lijken, maar het is wel hét moment om gevarieerd te eten. Let er alleen op dat je niet té veel op je bord legt. Dat fruit ge zond is> weten we allemaal. Probeer tijdens je vakantie eens het lokale fruit. Je hoeft voor een.keer geen appels of peren te eten: geniet van gu- ave in Peru, dragon fruit in Vietnam en mangosteen in Indonesië. Ga voor de alcoholvrije cocktail. Vakantie is cock tails! Maar alcohol hoeft niet altijd. Probeer eens een Shirley Temple. Is even ver frissend, en je houdt er geen kater aan over de volgende dag. Vraag je saus apart. Dikmaker nummer 1: saus. Overijverige obers durven nogal eens erg veel saus bij je gerecht te serveren. Saus kan, maar vraag het apart. Dan kun je zelf doseren. De laatste tip: experimenteer met sporten. Vakantie kan hét moment zijn om lekker te sporten of een nieuwe sport te ontdekken. Wat dacht je van yoga tijdens je vakantie op Ibiza, hardlopen op Park Avenue of baantjes trekken in de Middellandse Zee? In de zomermaanden staat Veere elke dinsdag in het teken van pure nostalgie en oude ambachten. Lief hebbers van onder meer antiek, houten speelgoed, ouderwets snoepgoed, oude boeken en producten uit de streek kunnen hun hart op halen tijdens de Historische markt Veere. Bij toeristen, maar ook bij de Zeeuwsen zelf is de his torische markt al jaren een begrip. "Veere is een prach tig stadje, allemaal kleine en nauwe straatjes, kinder kopjes en een prachtig stad huis." Het ideale decor voor een historische markt vindt Groot ontbijt op Dag van de Kok VEERE - Op maandag 20 juli wordende koks van Neder land in het zonnetje gezet tijdens de Dag van de Kok. Deze keer geen record po ging, met zoveel mogelijk koks van de kade muur springen in Veere, maar dit jaar een groots ontbijt voor de vroege opstaanders. Vanaf 9.15 uur staat er op het grasveld aan de bastion in Veere een gedekte tafel klaar met heerlijke gerechten. In schrijven kan voor 13 juli via dagvandekok@zeeland- net.nl met betaling van 2,50 euro voor het goede doel. Er worden ook 20 gasten uitge nodigd via Maatschappelijk Werk Walcheren. Huberdien Breel. Huber- dien neemt de organisatie van de markt op zich. "Elke week staan er zestig kramen in Veere waarop oude am bachten worden getoond. De markt is altijd druk bezocht en het hartstikke leuk en ge zellig." Op de Historische markt Veere zie je hoe het leven er een paar eeuwen geleden uit zag. Er worden Zeeuwse babbelaars gemaakt, die je natuurlijk ook kunt proeven. Er is een spinnenwiel waar op wol wordt geweven en er worden manden gevlochten. "Er loopt iemand rond met een gitaar, kinderen in ou derwetse kleding voorzien de standhouders van een kop koffie en een kunstena res maakt mooie beelden." Het is tijdens de historische markt niet alleen kijken. Er is ook genoeg te koop om zo naar huis te gaan met iets moois als aandenken voor thuis. Huberdien staat zelf op de markt met haar heerlij ke schapenkaas. Ook neemt ze twee van haar schapen en een schattig lammetje met zich mee. Elke week heeft de markt een ander thema. De markt van 14 juli staat in het teken van scharensliep. Een scha rensliep ging vroeger langs de deuren om scharen en messen te slijpen. Dus be zoek je de markt en liggen er botte messen en scharen in je keukenlade of wil je alvast je schaatsen slijpen? Neem ze dan vooral mee. Een week later, op dinsdag 21 juli, zie je hoe schapen scheren in z'n werk gaat. De zoon van Huberdien komt met een kudde schapen en demonstreert de kunst van het schapenscheren aan de bezoekers. De Historische markt Veere is elke dinsdag tot en met 7 september in de binnenstad van Veere. tmi' door Stefanie van der Maas Lange tafels tussen de wijn ranken, de ondergaande zon in je gezicht, jazz op de achtergrond en de geur van gegrilde kreeft waardoor het water je in de mond loopt. Dit klinkt als een diner tij dens je zomervakantie in Spanje of Italië, maar niets is minder waar. Tijdens Kreeft in de Wijngaard bij Wijn hoeve De Kleine Schorre in het Schouwse Dreischor waan je je even in het bui tenland. Tijdens Kreeft in de Wijngaard bij Wijnhoeve De Kleine Schorre in het Schouwse Dreischor waan je je even in het buitenland. p0t0; pp fïnF^S - Tn WOÉllreinrJ unn 1 1 lmron T70n Ar\ InrATï J .ïr-rkii door Stefanie van der Maas Zeeuwse babbelaars Scharensliep O Meer info via: www. historischemarktveere.nl -V*» V-T»C*

de Faam | 2015 | | pagina 14