J Verkeer en parkeren bij ring- en f sjezenrijden Inbrekers gaan niet met vakantie Wisseling voorzitterschap wijkteam Binnenstad Werkzaamheden Nieuw- en Sint Joosland even tijdloos Na zich jarenlang als lid en voorzitter van het wijkteam Binnenstad te hebben ingezet voor de betrokkenheid van bewoners bij de gemeente lijke wijkgerichte aanpak, heeft Peter Verbrugge zijn taak neergelegd. Peter heeft, samen met een aantal anderen, zich sterk gemaakt voor meer en betere participatie van de bewoners en ook een rol gespeeld bij het schrijven van de beleidsnota Burgerparticipatie en wijkgericht wer ken. Hij gaat nu samen met zijn echtgenote verhuizen naar een andere gemeente in Nederland. Hij wordt als voorzitter opgevolgd door Marloes van de Ven die als lid al deel uitmaakte van het wijkteam. Het college van burgemeester en wethouders wenst Peter en zijn vrouw veel succes in hun nieuwe woonplaats en heeft hem inmiddels bedankt voor zijn inzet in Middelburg. Gemeente Middelburg gaat de riolering vernieuwen in de Kerksteeg, Vogelstraat en Burgemeester Dregmansstraat. De aannemer werkt van maandag 13 juli tot en met donderdag 23 juli. Om het werk te kunnen uitvoeren moet er onder andere in de Breeweg, ter hoogte van de Kerk steeg, een put worden gegraven. Daardoor is de straat afgesloten voor verkeer. In Nieuw- en Sint Joosland wordt er sinds afgelopen maandag gewerkt op de Molendijk. Daar wordt de straat herstraat. Het gaat om het deel vanaf de drempel bij Molendijk 50 tot aan de bebouwdkomgrens. Het werk is 31 juli klaar. Voor meer informatie over de werkzaamheden kunt u contact opnemen met Leendert Priester van de afdeling Ingenieursbureau, telefoon (0118) 67 52 26. Het ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de le Fol kloristische Dag op en rond het Abdijplein wordt dit jaar gehouden op donderdag 16 juli. Het evenement heeft ge volgen voor het verkeer en het parkeren. Verkeer De paarden met sjezen volgen de route Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein wordt op één ringrijbaan zonder sjees de ring gestoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig voor het verkeer afgesloten. - De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 16 juli gestremd is: Balans Bo- gardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor eenrichtingsver keer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezenroute vanaf woensdag 15 juli 18.00 uur tot donderdag 16 juli 19.00 uur. Op het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 17 juli tot 19.00 uur. De activiteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commis sie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De 2e Folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molenwa ter, is dit jaar op donderdag 20 augustus. GEMEENTE MIDDELBURG Al enkele weken staat het kerkgebouw van Nieuw- en Sint Joosland voor schilderwerkzaamheden in de steigers. Nu wordt de toren aangepakt. Er worden herstelwerkzaamheden (voeg- en metselwerk) verricht, maar ook de luidklok, de wijzerplaten en de verlichting worden nagekeken en waar nodig gerestaureerd. Om de restauratie zo goed mogelijk uit te voeren, worden de wijzer platen door Koninklijke Eijsbouts deze week van de toren gehaald. Dat betekent dat inwoners van Nieuw- en Sint Joosland ongeveer 2 maanden lang geen tijd van de toren kunnen aflezen. Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen De zomerperiode is een fijne tijd waarin veel mensen op vakantie zijn of dagjes uit ondernemen. Maar ook de tijd waarin veel inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. De gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere hebben een campagne ontwikkeld om woninginbraken terug te bren gen. Onderdelen van deze campagne zijn de banners die u door de stad verspreid ziet hangen en de zogehe ten burenkaart die u deze week bij de Faam vindt. Met deze kaart kunnen de buren worden ingezet als hulp bij het voorkomen van inbraken. Om een inbraak te voorkomen is het belangrijk dat bewoners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zet ten en een lampje aan te doen. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan, betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bij voorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Naast deze tips, blijft het natuurlijk van belang om te zorgen voor goedgekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goed gekeurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) en herkent u aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hierover advies aan een PKVW-bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op onderstaande website: www.politiekeurmerk.nl/ bewoners/pkvw_bedrijf. Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 11