f f Wie heeft er voorrang? Maak uw kind (alcohol) wijs Verwijderen steigers Arnekanaal Inloopavond Essenvelt Controle toeristenbelasting op Walcheren Inzamelingsactie snoeiafval tegen kanker f GEMEENTE MIDDELBURG Op donderdag 16 juli organiseert gemeente Middelburg een in loopavond over Essenvelt. Tijdens de avond wordt door verschil lende betrokkenen toelichting gegeven op het stedenbouwkundig plan. Er worden nog géén woningen en woningplattegronden ge presenteerd. De avond vindt plaats in het Palet aan de Johan van Reigersbergstraat 2. U bent welkom tussen 19.30 en 21.30 uur. Door een stagnatie op de woningmarkt is destijds door de Walcherse gemeenten besloten om niet te veel woningbouwlocaties tegelijkertijd in voorbereiding te nemen. Dit was voor Middelburg aanleiding om het accent op Rittenburg en Hazenburg te leggen. Vandaar dat de laatst gepresenteerde plannen voor Essenvelt uit 2011 dateren. Omdat het animo voor de andere nieuwe wijken boven verwachting is, is besloten de plannen voor Essenvelt uit de koelkast verder te ontwikkelen. Een aantal weken geleden is de klankbordgroep bijgepraat. Overnachten er mensen op uw bedrijf, in uw woning of op uw terreio en betalen ze voor die overnachting? Dan bent u verplicht om daar toeris tenbelasting over af te dragen aan uw gemeente als deze mensen van buiten de gemeente komen. De komende maanden wordt in de gemeen ten Vlissingen, Veere en Middelburg gecontroleerd op de overnachtingen en de toeristenbelasting. De controles zijn dit jaar intensiever dan dat u in de afgelopen jaren van de gemeenten gewend bent. Samenwerking Belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland heeft het bureau Kondar opdracht gegeven deze controles uit te voeren. Wilt u meer weten over toeristenbelasting, aangifte doen of het nachtregister downloaden, kijkt u dan op www.middelburg.nl/lnwoners/Belastingen/ Toeristenbelasting. Bellen kan ook, tel. (0118) 67 50 00. 'Vergroot de Hoop' steunt de strijd tegen kanker door zoveel mo gelijk taxussnoeisel, een basisgrondstof voor chemotherapie, in te zamelen. Tot 31 augustus kunnen alle inwoners van Zeeland hun taxussnoeisel afgeven op de milieustraten. De actie is gericht op het verzamelen van taxussnoeisel voor twee doelen: de productie van medicijnen en het bevorderen van het onderzoek naar kanker. Uit het taxussnoeisel wordt baccatine gewonnen. De grondstof voor het kanker remmende middel Paclitaxel (ook wel: Taxol®). Één m3 taxussnoeisel staat gelijk aan één behandeling met Paclitaxel. Dus, hoe meer taxus, hoe meer medicijn. Eenjarig snoeisel gevraagd De inwoners vap Zeeland wordt gevraagd om als ze een taxus hebben deze te snoeien voor 31 augustus 2015. Het gaat hierbij om jong, eenjarig snoei sel (takken tot 30 centimeter) van hagen van de Taxus baccata. Enkel een jarig snoeisel bevat de waardevolle stof baccatine. Het is dan ook belangrijk dat de hagen jaarlijks gesnoeid worden. Het taxussnoeisel moet zuiver zijn. Taxussnoeisel vermengd met aarde, gras of ander groen is waardeloos. Bij het snoeien dient daarom een zeil of doek gebruikt te worden om het snoei sel op te vangen. Bovendien moet het snoeisel droog gesnoeid en bewaard worden. Het snoeisel kan los of in zakken gratis worden afgeleverd bij alle milieustraten in de provincie Zeeland. Opgehaald en verwerkt over de grens Vergroot de Hoop' is een van oorsprong Vlaamse actie die sinds 2014 is uitgebreid naar Nederland. Het taxussnoeisel wordt bij milieustraten in Vlaan deren en Nederland opgehaald door de firma B&C Van Hulle voor verdere verwerking op hun bedrijf in Maldegem-Kleit (België). Elke m3 aangeleverd zuiver taxussnoeisel levert een financiële bijdrage op voor een goed doel dat strijdt tegen kanker. Resultaat actie 2014 In 2014 is op alle milieustraten in de provincie Zeeland in totaal 120 m3 taxussnoeisel ingeleverd. Dat heeft een financiële bijdrage van 4.775 voor goede doelen opgeleverd. www.vergrootdehoop.nl Op zaterdag 5 september orga niseert Gemeente Middelburg op de Markt een evenement waarop verkeer centraal staat. Als opmaat hier naar toe kunt u hier alvast uw kennis testen. Wie moet er op de foto voor rang verlenen? De fietser of de automobilist? De fietser fietst op een fietspad en wil oversteken (richting pijl). De auto komt ten opzichte van de fietser van links. Er staan geen verkeersborden of haaientanden die de voorrang regelen. Het is de automobilist die voorrang moet verlenen. De fietser komt namelijk van rechts en de regel is: op kruispunten verlenen bestuurders voorrang aan voor hen van rechts komende bestuurders. Een kruising is een kruispunt of splitsing van wegen. Ook vrij liggende voetpaden, fietspaden en ruiterpaden zijn wegen in de zin van de Wegenverkeerswet 1994 als zij voor het openbaar verkeer openstaan. De situatie is gefotografeerd in de Veerse Poort en betreft de kruising tussen het fietspad Torenvalkpad en de Grote Sternstraat nabij de skate- baan. Met enige regelmaat komt het voor dat fietsers op het fietspad komend van rechts geen voorrang krijgen van auto's (of fietsers) op de Grote Sternstraat. Omdat hier sprake is van een vrijliggend fietspad dat aansluit op een rijbaan, wordt deze aansluiting niet altijd herkend als kruispunt of splitsing van wegen. Foto: Aart van Belzen De zomervakantie staat weer voor de deur. Een periode waarin veel jongeren (voor het eerst) alleen op vakantie gaan, feestjes hebben en in aanraking komen met alco hol. Tijdens de vakantie is de sfeer losser en is de verleiding groter om onder druk van vrienden eens een drankje te proberen. Daarom is het be langrijk om van te voren met uw kind te praten over alcohol. Alcoholgebruik kan leiden tot het overschrijden van (seksuele) gren zen, agressief gedrag of gevaarlijk gedrag in het verkeer. Daarnaast is alcohol ronduit schadelijk voor jonge hersenen die nog in ontwik keling zijn. De hersenen ontwikke len zich nog tot het 23e jaar. Praat er samen over U kunt het beste met uw kind pra ten vóórdat de vakantie begint en vóór het moment dat uw kind naar een feestje gaat. Luister naar uw kind en toon interesse. Probeer in het gesprek uit te vinden hoe uw kind over alcohol denkt. U kunt veel te weten komen door vragen te stellen zoals "Wat vind jij van alcohol?", "Wat verwacht jij ervan?" U kunt uitleggen wat de effecten en risico's zijn van alcohol. Als uw kind begrijpt waarom, zal hij/ zij zich eerder aan de afspraken houden. Maak afspraken Uit onderzoek blijkt dat jongeren die regels mee krijgen later begin nen met drinken en ook minder drinken. Regels stellen helpt echt. Bespreek ook de consequenties bij het niet naleven van de afspra ken. Zelfvertrouwen en 'nee zeggen' Het is belangrijk dat uw kind voor zichzelf kan opkomen en zelfver trouwen ontwikkelt. Dit maakt het makkelijker om een drankje te weigeren onder druk van vrien den. 'Nee zeggen' helpt uw kind. Probeer samen met uw kind te bespreken hoe je dat kunt doen en te oefenen. Geef het goede voorbeeld Tenslotte kunt u met andere ouders praten. Ouders die samen afspraken maken over het alco holgebruik van hun kinderen staan sterker. De kans dat kinderen met vrienden gaan drinken wordt klei ner. En geef het goede voorbeeld! Dit heeft een positief effect op het gedrag van kinderen. Meer tips en informatie over alcohol en opvoeding vindt u op: www.hoepakjijdataan.nl/vakantie www.uwkindenalcohol.nl www.jmouders.nl Vanaf 6 juli wordt er gebaggerd in het Arnekanaal tussen Arnemuiden en de splitsing richting Spoorbrug. In dit stuk liggen zo'n 18 zelfge bouwde steigers. Rijkswaterstaat verzoekt de eige naren deze tijdelijk weg te halen, zodat de aannemer de vervuilde grond hieronder weg kan bag geren. Worden ze niet weggehaald, dan moet er rondom gebaggerd wor den. Rijkswaterstaat kan niet ga randeren dat het daarna nog veilig is om de steigers te betreden. Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Markeringsstrepen geen Haaientanden letser

de Faam | 2015 | | pagina 9