Het woord aan raadslid Ella Poppe Koninklijke onderscheidingen www.middelburg.nl r f r I Commissievergaderingen in juli Financiële bijdrage Oranje Fonds voor activiteiten Burendag Afsluiting Schroebrug "ONZE Binnenstad" Naast de financiële zorgen, zijn er ook leuke dingen te melden over onze stad. We behoren tot de steden met de laagste parkeerta rieven en hebben ook het meest gevarieerde winkelcentrum. Het terrassenbeleid is onlangs versoepeld. De horecaonderne mers mogen het terras opvrolij ken. Daarnaast is een belangrijke stap gezet met het actieplan binnen stad. Bewoners en ondernemers hebben meegedacht. Ze herken nen zich in het plan. De uitvoering is de volgende stap. Wat eerst? Het moet gastvrijer. Minder regels. Met de gevelterrassen ofwel miniterrassen wordt in 2015 ge- experimenteerd. In plaats van de uitstalling van verkoopwaren mo- gen winkeliers, tot 1 meter uit de gevel, ook een tafel met stoeltjes buitenzetten. Het kopje koffie, dat door de klant anders binnen wordt opgedronken, kan nu ook buiten worden opgedronken. De winkelier Foto: Aart van Belzen wordt hiermee geen horecaon dernemer. Hierop moet natuurlijk wel worden gecontroleerd. Want 1 meter is 1 meter. Zijn hoeven hiervoor geen precariobelasting te betalen. Het geheel zal worden ge- evalueerd. Moet in het vervolg de horecaondernemer voor de eerste meter ook worden vrijgesteld van precariobelasting? De afgelopen 10 jaar zijn miljoe nen geïnvesteerd in de binnenstad van Middelburg. De ondernemers in Middelburg vergelijken deze investeringen van Middelburg met de investerin gen in andere steden. Zijn er wel zulke grote financiële verschillen, als wordt gedacht? Er is nu voor 2015 reeds 50.000,- door de raad beschik baar gesteld. De ondernemers vinden het bedrag van 50.000,- voor 2015 aan de lage kant. Er is op 30 juni nog een informatie avond gehouden met alle partijen, om alles nog eens door te nemen. We volgen dit kritisch. Belangrijk blijven de financiën. Wat doet de gemeente en wat kunnen de ondernemers zelf "bijdragen"? En... alle inwoners zijn ambas sadeur van Middelburg. Ook dat maakt Middelburg een gastvrije en leuke stad. Ella Poppe-Reijnierse Raadslid CDA ellapoppe@icloud.com De lintjesregen 2016 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus 2015 bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenle ving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onder scheiding kunt u een voordracht indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoorde ling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere ma nier tot uitdrukking is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Wanneer u overweegt een aan vraag voor een Koninklijke onder scheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middel burg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen beslui ten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 13 juli. De commissievergaderingen begin nen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergaderingen Maatschappelijke Zaken en Ruimte worden gezamenlijk gehouden op woensdag 1 juli. De commissievergadering Ruimte die gepland stond voor 6 juli komt hiermee te vervallen. De com missievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 7 juli. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op 26 september viert Nederland voor de tiende keer Burendag. In 2014 deden in heel Nederland bijna 1 miljoen mensen mee. Samen ondernamen zij allerlei activiteiten die de buurt leuker maakten en hen nader tot elkaar brachten. Burendag is een initiatief van Douwe Egberts en het Oranje Fonds en wordt ieder jaar in het vierde weekend van september gevierd. Het is mogelijk om geld aan te vragen bij het Oranje Fonds voor een activiteit in het weekend van Burendag. Het Oranje Fonds biedt buurtorganisaties met goede ideeën een bijdrage tot 450 om plannen, die ze mét en vóór de buurt willen oppakken, op Burendag uit te voeren. Zij kunnen een bijdrage aanvragen als ze Buren dag vieren op 25, 26 of 27 september. Het aanvraagformulier met alle voorwaarden is te vinden op www.burendag.nl. Het Oranje Fonds heeft dit jaar 1 miljoen beschikbaar. Op woensdag 1 juli vanaf 22.00 uur tot donderdag 2 juli 04.00 uur is de Schroebrug wegens werkzaamheden afgesloten voor al het verkeer. Het autoverkeer wordt omgeleid via de Stationsbrug. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG r 1 B WIJZIGING ARBEIDS VOORWAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 24 februari 2015 hebben besloten tot wijzi ging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (74ste wijziging). Deze wijziging betreft het aanpassen van de definitie van interne sollicitant in de sollicita tiecode van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (artikel 2:4:2:1). Op grond van deze wijziging worden alle tijdelijke krachten, die werkzaam zijn bij de gemeente op het moment, dat de vacature ontstaat aangemerkt als interne sollicitant met dien verstande dat zij uitsluitend als interne sollicitant worden aangemerkt voor de vacante functie, die zij op dat moment ten minste zes maanden vervullen. Dit gold alleen voor uitzendkrachten. Deze wijziging treedt in werking op 9 juli 2015 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 2 juli 2015 tot 25 september 2015) ter inzage bij de infor- matiehoek in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bagijnhof 16A: wijzigen gevel (24-6). Bleek 7: plaatsen dakkapel (17-6). Golsteinseweg 6: bouw dagbeste dingsruimte (22-6). J.H. Huijssenstraat 10: kappen 2 bomen (14-6). Kalverstraat 1: wijziging gevel (24-6) Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die wefke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsveraunnin- aert, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Beenhouwerssingel 77: vervangen 2 garagedeuren en verbouwen 2 garages tot 1 ruimte (124034) (26-6). Klarinetweg 20: bouw bedrijfspand en maken in-/uitrit (125559) (23-6). Lange Delft 125: wijzigen luifel/ reclame (23-6). Lange Geere 3: wijzigen gevel (23-6). Leeuwerikstraat 1, IA, 1B, 3, 3A en 3B en Nachtegaalstraat 3, 3A, 5 en 5A: bouw 10 woningen (127110) Markt 1 IA: aanbrengen reclame (24-6). Oostkerkplein 5: vervangen kozijnen en aanbrengen achterzelvoorzieninqen (24-6). Spanjaardstraat 51verbouw pand (22-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING WEIGERING OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 16 juni 2015 hebben besloten een omgevingsvergunning voor het plaatsen van een viertal overkappingen boven vier bestaande winkelwaaenopstelplaatsen op de locatie plaatselijk bekend als Fazanten hof 18, te weigeren. Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de verzenddatum van het weige- ringsbesluit (22 juni 2015) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8