Meisje met de Zeeuwse parel Niemand die hond Luna mist... Gastgezinnen in Zeeland Stoelgang COLOFON De Faarrf rnrnrmmmmm rnmMMmm mmmmnmmSnnm KORT NIEUWS Ambachten en standwerkers OOST-SOUBURG - In de win kelstraten van Oost-Sou burg is vrijdag 3 juli een zomermarkt. Tlissen 10.00 en 20.00 uur is er volop ac tiviteit in het hart van het dorp. Tussen de gebruike lijke kraampjes zijn ook standwerkers aanwezig die hun waar proberen aan te prijzen. Verder zijn oude ambachten te zien zoals het bewerken van glas in lood, hoeden ma ken en stoelen matten. Op verschillende locaties zijn terrasjes ingericht. De hele dag door, tot 21.30 uur 's avonds, is er muziek. Dansen voor meer energie MIDDELBURG - The Dan cing Path houdt op zater dag 4 juli een dansdag van 10.00 tot 17.30 uur in de balletzaal van Kun steducatie Walcheren aan de Kuiperspoort 15 in Middelburg. The Dancing Path beoogt het vrijmaken van levensenergie mid dels dans. De danssessie wordt ingeleid- met een meditatie. Meer info via www.dancingpathofhea- ling.nl, aanmelden via dancingpathelle@gmail. com of 06-51762783. w www.de-faam.nl Het komt niet vaak voor dat er met de oestervangst een parel meekomt. Het overkwam Cas Zwemer van het Zeeuws Mosselhuis in Westkapelle. Hij ontdekte tijdens het oesters steken een kleine, grijsgroene parel en verspreidde het nieuws via social media. VLISSINGEN - Midden augus tus 2015 is het voor verschil lende buitenlandse studen ten zover: ze komen naar Zeeland voor een uitwis seling via het High School Holland programma van Travel Active. Ze hebben erg veel zin om kennis te maken met het Nederlandse gezinsleven, hier" naar de middelbare school te gaan en onze cultuur te ervaren. Travel Active is in de regio op zoek naar één of meerde re gastgezinnen die het leuk zouden vinden, om een bui tenlandse student een thuis te bieden. Veel gastgezinnen die deelnemen aan het pro gramma zijn nieuwsgierig naar de leefgewoonten van iemand uit een ander land of vinden het leuk om ook hun eigen kinderen een stukje buitenlandse cultuur mee te geven. Tijdelijk onderdak bieden draagt bij aan een onvergetelijke ervaring voor het gezin, maar ook voor de student die zijn/haar eigen horizon verbreedt. Tijdens het verblijf in Nederland staan de studenten en gast gezinnen onder begeleiding van een regiocoördinator. De studenten die in augus tus naar Nederland komen, komen onder andere uit Bel gië, Brazilië, Thailand en Australië en blijven tot de kerstvakantie, of het gehele schooljaar in Nederland. Wilt u een buitenlandse stu dent een Nederlands thuis bieden? Neem dan zo spoe dig mogelijk vrijblijvend contact op met regiocoördi nator Gonny via 0610568847 of gonny.vos@kpnplanet.nl. Meer info op www.travelac- tive.nl/high-school-holland. Onderscheiding voor Pankow VLISSINGEN - De commis saris van de Koning in Zeeland, Han Polman, heeft vorige week de Zeeuwse Commissaris- penning voor bijzondere verdiensten uitgereikt aan Ali Pankow. Ali Pankow krijgt de Commissaris- penning omdat zij zich als bestuurslid van het ZCA, als journalist, als theater maker, radiomaker en als blogger gedurende meer dere decennia met grote toewijding heeft ingezet voor de cultuur in het al gemeen en voor het ama teurtheater in Zeeland in het bijzonder. Parel voor de boekverfilming VLISSINGEN - Stichting CPNB (organisator van het Boekenbal en de Boe kenweek) rijkt wederom de Parel uit, de prijs voor de beste boekverfilming van het jaar. Samen met CPNB en De Telegraaf, partner voor deze pu blieksprijs, is een lijst van zes titels samengesteld die samen een goede afspiege ling zijn van hetgeen er afgelopen jaar aan boek- verfilmingen zijn versche nen in de Nederlandse bioscopen. Iedereen kan stemmen vanaf vandaag (woensdag) op de favorie te boekverfilming van het afgelopen jaar. Stemmen kan gedu rende de maand juli via ww.filmbythesea.nl. Ver schillende, aantrekkelijke prijzen worden verloot on der de stemmers. WESTKAPELLE - Lenora Jo- celyne Dijxhoorn pikte het bericht op. Zij diplomeerde in 2010 in Schoonhoven als kunstenares in edelsmeden en edelsteendeskundigheid. "Ik dacht dit is mijn kans. Een Zeeuwse parel is iets bijzonders. Die verdient een passende gouden setting. Ik ken Cas als jeugdvriend, dus het contact werd snel gemaakt. En, nog mooier, de vriendin van Cas had een oude ring van haar oma die zij graag een nieuw leven wilde geven." Lenora kreeg de opdracht om van de oes terparel en de oude ring een nieuw sieraad te smeden. "Een wild gegroeide parel is een beetje grillig gevormd. Dat vereist een stevige set ting." Het resultaat is ver bluffend. Als ze het sierraad- doosje opent sta je oog in oog met een klein kunstwerk. De ring zit in een structuur die de zee symboliseert. Oma's rosé gouden ring werd in tweeën gezaagd en omringd nu de zee met in het midden de Zeeuwse parel. Edelsmid Lenora vestigde al eerder de aandacht op haar talent als edelsmid met de titel van 'best belovende goudsmid'. Ze liep stage bij bekende sierraadontwerpers. En, ko mend najaar vertrekt zij voor twee maanden naar Azië om inspiratie op te doen. "Liefst vorm ik oud goud om tot een sieraad met een labradoriet. De geaderde steenstructuur daarvan is prachtig." En een droom heeft ze ook. "Een hoedenspeld voor Koningin Maxima voor Prinsjesdag." Je weet het maar nooit bij ambitieuze kunstenaars. Lenora zal zeker nog veel van zich laten horen. WeGeNeR Media COLUMN WETHOUDER DICK VERBOOM Ik weet niet hoe het u vergaat. Maar essentieel onderdeel van mijn vakantie apotheek zijn de Norit en Immodium- tabletten. Ik heb een kleine 40 jaar geleden een serieuze voedselvergiftiging opgelopen tijdens een Turkse vakantie en daar heel veel 'reisplezier' van gehad. Ik droom er nog wel eens over als ik zwaar getafeld heb... Als wethouder beheer leefbaarheid (en dus verantwoordelijk voor de riolering) heb ik inmiddels een meer dan gemid delde interesse in rioleringen. Op vakantie in Sardinië (prachtig eiland, ik kan het u warm aanbevelen!), werd ik weer eens geconfronteerd met de wondere wereld van het buitenlands riool. Bij het doortrek ken gebeurde er de eerste drie keer niets, vervolgens een ietsie pietsie straaltje dat weinig indruk maakte. Om na een minuut of drie los te barsten in een donderende waterval, die uiteindelijk dan toch het ge wenste resultaat had. Al reizend bleek het een Sardeens fenomeen. Vlissingen staat voor de enorme opgaaf om haar riolerings systeem op orde te krijgen na jaren van on- derhoudsachterstand. De raad heeft daar voor grote bedragen vrijgemaakt. Krijgt u daar een poepsjiek systeem voor terug? Nee, ondanks de sommen geld gaat het om een goed werkend toekomstbestendig basissysteem. Om u een indruk te geven. Vlissingen heeft 250 kilometer riolering. Als gemeente proberen wij de werkzaam heden zo efficiënt mogelijk te plannen- Met de omwonenden wordt gecommuniceerd over de voortgang en de te verwachten effecten. En als je dan filosofisch staat te mijmeren op een Sardeens toilet, is 10 eurocent voor een doortrekking waarbij de boodschap hatseflats gezuiverd en al de Westerschelde in verdwijnt, toch een groot goed. Ik wens u een prettige vakantie. VLISSINGEN - Bij Dierenasiel Walcheren is hond Luna als vondeling binnengebracht. Luna is een echte vrolijke clown en het is onbegrijpe lijk dat niemand deze schat mist. Qua gedrag en vrolijk heid zou je haar nog geen jaar geven maar afgaande op het gebit zou ze nu ongeveer drie of vier jaar moeten zijn. Ze mag nog een beetje bij geschoold worden maar dat vindt ze vast geen probleem want voor Luna geldt: hoe meer mensen en aandacht, hoe meer vreugde. Volgens de verzorgers van het asiel zullen kinderen geen pro bleem zijn voor Luna. Ook kan ze waarschijnlijk, na een korte gewenning, goed met katten overweg. Inte resse in Luna? Neem dan contact op met Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen, telefoon nummer 0118-613579. Meer info op www.dierenasiel- walcheren.nl. mmmmatn De Faam woensdag 1 juli 2015 5 door Dimp Nelemans Edelsmid Lenora Jocelyne Dijxhoorn maakte van de Zeeuwse oesterparel en een oude ring een prachtig sieraad. Foto: Linda Hemmes Fotografie Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto). Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrarrt.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV Advertentieverkoop en media-advies Marcel Schreur E ad verteren.zeeland (5) wegenermedia.nl T 06-5318 28 42 Familieberichten E femilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.femilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Luna is een schat van een hond. Wie biedt haar een gezellig thuis? Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 5