Twee maal goud voor Geelhoed m t 1 Baantjes trekken tussen de bruinvissen ±1 SPORT m Special Heroes Challenge Zeeuws succes bij karate Fitland lanceert 'Real Fitness Menukaart' HIER AAN DE TVT NIJMEGEN - Tijdens het Nati onaal Teamkampioenschap judo in Nijmegen heeft Sportschool Geelhoed uit Oost-Souburg twee maal goud veroverd. Zowel de meisjes in de klasse tot 12 jaar als tot 15 jaar bleken de sterkste te zijn. Geelhoed wist zich met drie teams te plaatsen voor deze lande lijke finale. Inschrijven voor de Lezerstour VLISSINGEN - Vanaf heden is het mogelijk om je in te schrijven voor hét Tourspel van de PZC; de Lezerstour. Iedereen kan zich gratis in schrijven via www.pzc.nl/ lezerstour. Dit geldt ook voor niet-abonnees. Zij krijgen het aanbod om slechts voor 9,95 euro een proefabon nement voor het dagblad af te nemen voor vier weken. Volg zo de Tour de France én de Lezerstour met je eigen prestaties op de voet! Daags na elke etappe staan de uit slagen en klassementen van dit tourspel in de PZC. Naast de eer van het meedoen, ma ken deelnemers bovendien kans op prachtige prijzen. Stel voor vrijdag 3 juli 18.00 uur een wielerploeg samen van twintig renners en pro beer gedurende de fameuze etappekoers zoveel mogelijk punten te verzamelen. Met subpoules kun je strijden tegen vrienden, collega's of teamgenoten. Inschrijven is gratis. MIDDELBURG - De Special Heroes Challenge is op donderdag 2 juli. Aan deze sportdag doen 300 leerlin gen met een verstandelijke beperking mee. De sportdag is op de tennisvelden van MLTC in Middelburg tijdens de Driekleur Challenger Zee land, een International Ten nis Tournament. Deze dag staat in het teken van de drie kernsporten: beachsport, watersport en wielersport. Uiteraard zal de wielersport een groot aandeel hebben tijdens deze dag, aangezien drie dagen later de Tour de France in Zeeland zal fini shen. Gedeputeerde Ben de Reu opent de Special Heroes Challenge. MIDDELBURG - Vorige week werd het open West Brabantse ka- ratetoemooi gehouden, geor ganiseerd door Karate-do SAN uit Roosendaal. De wedstrijd kende ook Zeeuws succes. Uit een sterk deelnemersveld wist Antonio Guequièrre, van Ka- rate-DO academie Middelburg Malawauw, op het onderdeel Kumite een tweede plaats te behalen. In de finale verloor de 15-jarige Antonio Guequièrre uit Serooskerke van de huidige Nederlands kampioen en lid van het Nederlands jeugdteam Mitchell Bakhuijzen. De ge deelde derde plaats werd in genomen door Jonathan Pau- lussen, Belgisch kampioen en lid van de Belgische nationale jeugdselectie en Mark Stevens. VLISSINGEN - "Een revolutio nair nieuwe service", noemt Fitland Vlissingen het. We hebben het over de Real Fit ness Menukaart waarmee de fitnessketen in 42 loca ties in Nederland, en dus ook Vlissingen, gaat begin nen. Hiermee kunnen leden bij Fitland meer dan twintig fit ness workshops volgen waarin zij kennismaken met een nieuwe trainings- wijze naar keuze. Zowel le den als niet-leden kunnen kosteloos -gebruikmaken van een workshop en leden zelfs onbeperkt. De work shops kunnen onder andere online geboekt worden. Vestigingsmanager Patrick Caniere: "Bij Fitland staat functioneel en resultaatge richt trainen centraal. Van bewegen naar trainen, dat is het motto van de Fitland sportcentra. Persoonlijke begeleiding, groepslessen en eerlijke service zijn al tijd bij de prijs inbegrepen." Caniere legt uit hoe de Real Fitness Menukaart in elkaar steekt. "Ken je die sushires- taurants? Dat je een kaart krijgt waarop je tien ge rechtjes mag kiezen? Dat is met de Real Fitness Menu kaart ook zo, maar dan met fitnessworkshops." Recent kwam het nieuws naar buiten dat sportschool Puur Fitness overgenomen is door low-budget fitnes sketen Basic-Fit. "Bij Fitland Vlissingen is iedereen wel kom maar dat is logisch", aldus Caniere. "Oud-leden van Puur sporten bij Fit land sowieso de eerste drie maanden gratis en mochten zij er niet uit komen met Puur of Basic Fit nemen wij de resterende contractperi ode kosteloos over." 2 VLISSINGEN - Thierry Potin: "Wij zijn een stichting van zeezwemmers en geen club. Het aantrekkelijke van het buiten zwemmen is het trotseren van de elementen. Waarbij je jezelf steeds meer kan ontwikkelen. En waar door een eventuele angst voor zeezwemmen kan veranderen in zekerheden door gebruik te maken van de aangeleerde technieken. Hierbij zijn veiligheid en veel training ontzettend belangrijk. Net zo als ver huizers een 'hondje' hebben om te verhuizen, hebben wij een 'worstje'. Dat blazen we op en dragen we bij ons. Het gaat om een boeitje, fel oranje gekleurd en dit jaar verplicht gesteld bij het zee- zwemmen. In de winter geef ik les in het zwembad zo dat technieken aangeleerd worden die optimaal bij het buiten zwemmen gebruikt kunnen worden. Dat is óók gebeurd als voorbereiding voor het inmiddels met goed gevolg geslaagde Weissensee project van ons." Heeft Thierry Potin ver stand van zaken, hetzelfde DE TECHNIEK WORDT IN HET ZWEMBAD AANGELEERD EN IN DE ZEE GEBRUIKT kan gezegd worden van zijn zoon Charles Potin. Met zijn 32 jaar heeft hij de titel van 'beste lange-afstandzwem- mer' al even achter zich. Maar zijn kennis en know how zijn er niet minder om. Karaktervormend werkt het, het zeezwemmen", zegt hij. En zo is daar Jo-Anne van Vuuren die met de uitdaging van de Weissensee in Oos tenrijk meedeed. Jo- Anne: "Het was zwaar maar het is mij in ieder geval héél goed bevallen." Marcel Oonk is net begonnen, maar óók hij heeft het zeezwemmers- virus te pakken en vertelt dat hij bezig is zijn conditie gelijkmatig op te bouwen. Gezien zijn zwemcapacitei- ten die hij later aan de dag legt, wordt hij vast succes vol in de verdere ontwikke ling hiervan. Een ander lid, Marcel Janse, heeft óók nog een mooi verhaal wat het zeezwemmen tot iets unieks maakt. Hij heeft namelijk de ervaring opgedaan dat er twee bruinvissen met hem op zwommen. En zo heeft bijna elk team lid wat ik spreek wel een mooie an- necdote of een goede erva ring met het zeezwemmen. Eén ding bindt al deze mensen, hun liefde en passie voor de sport. Maar bovenal de levenslust die deze groep zwemmers uitstraalt wanneer ze in het zeewater zijn. De nieuwste uitdaging ligt in de Schelde-oversteek en de leden zijn hier zichtbaar enthousiast over. Voor een ieder die óók geïnteresseerd is in de zeezwemmers stichting, mail naar tpotin@me.com. Zs www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 juli 2015 37 Concurrentie Leden bij Fitland kunnen meer dan twintig workshops volgen. Foto: PR Exact op de afgesproken tijd komt Thierry Potin met wie ik een afspraak heb de befaamde Leeuwentrap op. Om even later aan de andere kant op het strand het zee- zwemmen van de leden van de stichting waarvan hij voorzitter en trainer is te begeleiden. door Stan Ross De meisjesteams van Sportschool Geelhoed wisten beiden het hoogst haalbare binnen te slepen op dejudomat. -Foto: PR y &*»<•- - SKA- -- rr .Ji.' V, V»5-. V Het zwemmen in de zee vormt een ware uitdaging. De groep zeezwemmers van Thierry Potin duikt elke week enthousiast de Westerschelde in. Foto: stan Ross i', -

de Faam | 2015 | | pagina 45