Ilflllillllllil Dagbladbezorger Festival Onderstroom barst los HOOGSTANDJE TOURGIDS 2015 MIDDELBURG Kunstbende bij straattheaterdag vlissingen - Kunstbende Zeeland strijkt zaterdag neer op de straattheaterdag van Festival Onderstroom in Vlissingen. Kunstbende staat vooral bekend als dé wedstrijd voor jong creatief talent. Jongeren krijgen de kans om hun talent te ont wikkelen via masterclasses en workshops. En zij mogen hun talent laten zien aan een breed publiek. Op festi vals bijvoorbeeld. Winnaars van de Zeeuwse voorronde van Kunstbende krijgen bij Festival Onder stroom ieder jaar een plekje in de programmering tussen professionals. Deze editie verandert de Kleine Markt in Vlissingen in de Crea tieve Tuin van Kunstbende Zeeland. Er is hilarisch beeldend ra riteiten-straattheater van Zur0ck. Dansgroep Your Choice en solodanser David Janse geven een show weg en Ezra Veldman, die eerder optrad bij circus Bellie Wien kan toveren met de diabolo. Er is muziek van Peer en Isabelle van Beek. Alle ar tiesten zijn tussen de 13 en 19 jaar. De Creatieve Tuin is een fijne hang-out voor jong en oud: je kunt plaatsnemen aan de picknicktafels of even chillen in de zitzak- ken en ondertussen genie ten van de optredens. Het programma is van 13.00 tot 18.00 uur. www.festivalon- derstroom.nl Of bestel via www.AD.nl/webwinkel 710114 11 002907 11 HH 2015 Zó beleef je de Tout het best! k Alles over J de start in 4 ,4 Mederland VLISSINGEN - Met ons pro gramma willen wij ons on derscheiden van andere fes tivals", aldus Huibregste. Gebleven is de traditionele Straattheaterdag, dit jaar op 4 juli, waar verspreid door de Vlissingse binnenstad straatartiesten kleinschalig hun kunsten vertonen. Op Onderstroom staan in to taal meer dan 100 voorstel lingen en optredens op het programma. Daarvan is een aantal gratis te bezoeken. Ook Onderstroom heeft te lijden onder de crisis waar door subsidies en sponsor gelden deels verdwenen. Hoofd Cultuurwerf Onno Bakker: "Om dat op te van gen hebben we bij meerdere voorstellingen entree moe ten invoeren om uit de kos ten te komen. Wel hebben we geprobeerd de drempel zo laag mogelijk te houden. Dat betekent dat de prijs voor betaalde voorstellin gen laag is gehouden. Vaak GROTE NAMEN OP ONDERSTROOM ALS WAYLON EN MISS MONTREAL gecombineerd met enkele consumptiebonnen. Ook zijn er passe-partouts te koop met fikse kortingen." Behalve bij de openingsact, is ook een kleine toegangs prijs ingevoerd bij de entree van de ParkParade, het Bel- lamypark. "Dit is een van de manieren om het festival voor nu en de toekomst te blijven behouden", volgens Bakker. Kinderen met een lengte tot 1.40 meter, hebben overigens gratis toegang op het terrein. ParkParade is het hart van Onderstroom op het Bella- mypark. Op 2 juli wordt het festival daar geopend met een gratis spectaculaire zep pelin-act door Cie La Bal- dufa. Volgens de organisatie biedt ParkParade tijdens het festival een bonte verzame ling voorstellingen, hippe plaatjesdraaiers, uitdagende performances, muziekoptre- dens, ontroering, parades, poëzie en gekkigheid. Op tredens zijn daar ondermeer van Senor Markusen, Juke Joints, De Zebra's, Oratnitza, Pine Needie Miners, Ber- nard Orchestar, Def Ameri- cans, Lucky Fonz III, SINAS en op zondag als feestelijke afsluiting Los Callejeros. Op het grote muziekpodium, dat op de Houtkade komt te staan, wordt opgetreden door grote namen als Way- lon (2 juli), Miss Montreal (3 juli) en Di-Rect (4 juli). Een ander hoogtepunt is de lo catievoorstelling De Vlucht, van theatergroep Prins Te Paard over een neergestorte piloot tijdens WOU, een spektakel met water, vuur en licht- en geluidseffecten. Op een historische loca tie, namelijk Uncle Beach, de plaats waar in 1944 de bevrijding van Vlissingen begon. Meer info op www. festivalonderstroom.nl. 'Jjjilüi Meer bereiken. Met Wegener O www.de-faam.nl De Faam woensdag i juli 2015 29 Hilarisch Verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant. BON Verkrijgbaar bij: AKO, Attent. Blz„ Bruna, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant. Deze bon is geldig t/m 11 juli 2015. WeGeNeR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden De achtste editie van Onderstroom biedt voor elk wat wils. Volgens Lindy Huibregtse van de Cultuurwerf staat Onderstroom zowel in het binnen- als buitenland te boek als een kwalitatief hoogstaand festival, en origina- M 1È liteit hoog ft 4Ê>M staan. door Gerard van der Hoeven een gevarieerd programma. Op zaterdag 4 juli is de Foto: Mare Machielse Festival Onderstroom biedt een traditionele Straattheaterdag. Festival Onderstroom (voorheen Straatfestival) brengt al 34 jaar straattheater, spektakel, kunst, muziek, circusacts enz. Dit jaar staan meer dan 100 namen op het affiche voor het weekend van 2,3,4 en 5 juli. Vier dagen lang is de hele stad een podium met een mix van theater op locatie, breed toegankelijk straattheater en vermakelijke voorstellingen. Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl *min.leeftijd 15 jaar

de Faam | 2015 | | pagina 37