I J I 1 1 I AA/IZ gaat tourwerk uitbreiden X t 4 BEDRIJVIGHEID Medisol adviseert controle AED Prima alternatief voor antibiotica bij een II Cys-control* n Vijfjarig bestaan Dok4i Cys-controP t- Havenbedrijf uit de rode cijfers VLISSINGEN - Het financieel resultaat van havenbedrijf Zeeland Seaports verbe terde in 2014 sterk. Hieraan ten grondslag lag een kos tenbesparingsplan dat in de tweede helft van het jaar is opgestart. De zeegebonden overslag bij de bedrijven in de haven steeg met zes pro cent. In bijna alle segmenten was duidelijke groei zicht baar. Het operationeel resul taat van Zeeland Seaports verbeterde ten opzicht van 2013 met circa 14 miljoen euro en bedroeg 11 miljoen euro. Dit resultaat werd be reikt ondanks forse eenma lige lasten en is grotendeels te danken aan een kostenbe sparingsprogramma in de tweede helft van 2014. Door de nog steeds forse rente lasten die Zeeland Seaports met zich meedraagt, is er uiteindelijk echter sprake van eei\nulresultaat. VLISSINGEN - AMZ Borssele neemt het touringcarwerk van Boehlé Reizen uit Sint Jansteen over. Bij Boehlé Reizen ligt vanaf juli de focus volledig op het aan bieden van taxireizen in Zeeuws-Vlaanderen. Voor de particuliere én zakelijke klant die al 25 jaar terecht konden bij Boehlé Reizen verandert weinig. De vaste chauffeurs van Boehlé Rei zen, Eric en Matthea, treden in dienst bij AMZ Borssele. De reden voor Boehlé Rei zen om het busgedeelte en de (dag)reizen te stoppen is de geleidelijke afname van de vraag naar touringcarrei- zen in Zeeuws-Vlaanderen. De vereiste grote investerin gen in mensen en materieel staan niet meer in verhou ding tot het te verwachten resultaat. Voor AMZ wordt het aanbieden van dagtrips en vakantiereizen vanuit Zeeuws-Vlaanderen een aanvulling op het bestaande aanbod. Er bestaat al jaren lang een fijne samenwer king tussen beide bedrijven die nu wordt voortgezet. VLISSINGEN - De Zeeuwse broedplaats voor innovatie ve techno en creatieve start- ups Dok41 aan de Edison- weg vierde op 30 juni haar vijfjarige bestaan. Sinds de officiële start in 2010 heeft de broedplaats 48 bedrij ven gefaciliteerd met toe gang tot kennis en netwerk en het bieden van flexibele en opschaalbare huisves ting. Daarmee is Dok41 de pioniersfase definitief ont groeid. Het jubileum viel sa men met de fusie met Ken- niswerf Zeeland, waarmee de toekomst van de broed plaats is gewaarborgd. In to taal hebben 48 bedrijven in Dok41 gebruik gemaakt van de huisvesting. MIDDELBURG - Nederland heeft de grootste AED dicht heid per hoofd van de bevol king, maar 25 procent van deze Automatische Externe Defibrillatoren is niet in zetbaar voor het toedienen van een levensreddende schok. Dat stelt Medisol BV uit Middelburg, Europees marktleider in de verkoop van AED's. Volgens het Rode Kruis staan er 62.000 AED's in het land. Medisol heeft 20.000 AED's geleverd en merkt dat de meest voorko mende problemen verlopen elektroden of een lege bat terij zijn. Daarnaast zijn veel AED's niet te vinden of op geborgen achter slot en daar door niet bereikbaar. "Een AED is een onderhoudsarm hulpmiddel," zegt Pieter Joziasse, directeur van Me disol. "Maar het weinige onderhoud dat wel nodig is, wordt vergeten." Via www. AEDcontrole.nl kunnen geïnteresseerden een AED checklist aanvragen met een overzicht van de te controle ren punten. Inspectie opgave kosten ADRZ VLISSINGEN - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) onder zoekt of het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in 2012 mogelijk ten onrechte te hoge kosten voor dure me dicijnen heeft opgegeven. Het ADRZ zegt geen aanwij zingen te hebben dat er des tijds bij de overheid te hoge kosfen zijn opgegeven, maar verleent alle medewerking aan het onderzoek. Als er sprake is van een vermoe den dat zorgaanbieders de regels overtreden, kan de NZa een onderzoek starten. Heeft het ziekenhuis onjuis te informatie gegeven, dan kan de NZa handhaven door een aanwijzing te geven of een last onder dwangsom of boete op te leggen. Volgens de NZa kan het nog maan den duren voordat het on derzoek is afgerond. Gouden Prokkel Mee Zeeland VLISSINGEN - Vrijdag zijn in Utrecht de Gouden Prokkels uitgereikt. Dat is de prijs voor initiatieven die leiden tot een ontmoeting tussen mensen met en zonder ver standelijke beperking. In de categorie Prokkelstage ging de Gouden Prokkel naar MEE Zeeland. MEE Zeeland organiseerde in totaal 61 stages door heel Zeeland. Di verse overheden, zorginstel lingen, bedrijven, winkels, woningbouwcorporaties en andere organisaties boden stageplakken aan. II DE RODEL 1 PILAREN SYMPTOMEN BLAASONTSTEKING 26 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 juli 2015 27 De keuze van Boehlé Reizen om de touringcar-activiteiten bij AMZ onder te brengen is bewust gemaakt. De visie past het beste bij de maatstaven van Boehlé. Foto: PR BLAASINFECTIE In Nederland heeft 1 op de 5 vrouwen meerdere malen per jaar te kampen met een urineweginfectie. In ruim 85% van de gevallen wordt een urineweginfectie veroorzaakt door de E- coli bacterie die normaal in de darmen aanwezig is en via de urinebuis de blaas binnendringt. is verkrijgbaar bij: Karna Drogisterij 't Groentje 6A, Domburg Vrouwen hebben vaker last van een blaasontsteking dan mannen omdat de vrouwelijke urinebuis korter is en dichter bij de anus ligt. Een verkeerde afveegtechniek na ontlasting (van achter naar voren i.p.v. van voren naar achteren) of geslachts gemeenschap kunnen een verplaatsing van de bacteriën bij vrouwen stimuleren. Een branderig of bijtend gevoel bij het plassen Heel vaak maar erg weinig urineren terwijl de drang tot plassen blijft Onaangenaam ruikende troebele urine Een drukkend of pijnlijk gevoel in de onderbuik of rug Traditionele behandeling Voor de behandeling van een blaasontsteking krijgt u meestal een antibiotica- kuurtje voorgeschreven. Bij het inzetten van een antibioticakuur tegen een blaasontsteking worden helaas niet alleen de ziek makende bacteriën vernietigd maar ook de nuttige bacteriën in ons lichaam gedood. Herhaaldelijk gebruik van antibiotica kan leiden tot resistentie met alle gevolgen van dien als u voor andere klachten dringend een antibioticakuur nodig heeft. Volwaardig alternatief Cys-control® capsules bestrijden acute urineweg infecties zoals een blaas ontsteking doeltreffend en kunnen tevens preventief in een lagere dosering worden gebruikt om herhaling te voorkomen. Deze behandelingswijze is zeker zo effectief en verdient momenteel de voorkeur bij de behandeling van een blaasontsteking boven een antibioticakuur. Krachtige combinatie Cys-control® bevat naast cranberrypoeder en -extract per dagdosering 36 mg gecondenseerde tannines van het A-type proantocyanidine (PAC) welke de bacterie die de blaasontsteking veroorzaakt verlamt waardoor deze zich niet meer aan de blaaswand kan hechten en vervolgens via de urine uit het lichaam verdwijnt. Zonder recept verkrijgbaar Het medisch zelfzorgmiddel Cys-control® is een effectief en veilig alternatief dat zelfs zonder bezwaar gebruikt mag worden door diabetespatiën ten, zwangere en borst- voedende vrouwen. Slechts twee capsules per dag bevatten de effectieve dosering. De Rode Pilaren Lange Delft 121, Middelburg De Rode Pilaren Walstraat 91,Vlissingen Mediq Apotheek Servicepunt Arnemuiden Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg Drogisterij Francke Langendam 1,Zoutelande Aikopharma aSmgPACA'fcacjpe^ Urineweginfecties, cystitis Voorkomt herhaling

de Faam | 2015 | | pagina 35