Kortingsbonnen voor een gezellige borrel! 10% korting zuurpruimen! Iedereen WEET JE WAT IK HIER TROUWENS NOOIT ZIE? IS HIER ALTIJD ZO AARDIG TYMEN &.KYRAN plezier schrijfcursussen en lessen in de moderne filoso fie. 'Maar als ik iets naar Frankrijk zou kunnen halen, dan was het de Drvkkery. Ik kom zo'n vijf keer per jaar naar Nederland om mijn familie te zien en mijn reis is niet compleet zonder een bezoek aan de winkel.' 'Ik vind de Drvkkery een hele inspirerende omgeving. Een plek om tot rust te komen en tegelijkertijd nieuwe energie op te doen. Wie je ook in de winkel spreekt, van Brasserie tot literatuur, iedereen is even aardig. Geen ge maakte aardigheid, maar écht. Ik weet zeker dat dit komt omdat iedereen hier boeken aanprijst vanuit het hart.' In de overgrote periode dat Tannie niet in Nederland is koopt ze al haar boeken via de webshop van de Drvkkery. 'Niet alleen omdat ik de Vvinkel wil blijven steunen, maar ook omdat de service minstens zo goed is als elders. En nergens anders hebben ze een Jaap Rentier die, wanneer ik jullie e-mail, altijd even vraagt hoe het met me gaat.' Op afstand houdt Tannie contact met de Drvkkery via de website en de nieuwsbrief. 'Zo kan ik alles toch nog een beetje volgen, al bekruipt me wel vaak het gevoel dat ik iets moois mis.' Maar nu is ze weer eve terug. 'Een stapel boeken kan dit keer helaas niet dc achterbak in, want ik ben deze keer met het vliegtuig gekomen. Maar dan bestel ik toch gewoon een paar mooie titels? Dan komen ze vanzelf achter me aan!' Met fonkelende ogen loopt Annemarie Adria^nse langs de rijen met boeken in de Drvkkery. Haar wijs vinger schiet van kaft naar kaft. 'Och, deze is zo mooi. En die heb ik ook. En die!' Wij kunnen het weten: Annemarie laat het liefst geen boek ongelezen. 'Laatst nog Stefan Hertmans, schitterend. Anna Enquist. Tom Lanoye. Alles van Pat Barkcr. En de thrillers van Mo Hayder: chilling!' Annemarie Aan tafel in de Brasserie vertelt ze onafgebroken verder: uit z'n voegen van de boeken. Ik kom keer per week in de Drvkkery om te lunchen en het.lukt me simpelweg niet om zonder een boek naar huis te gaan. Weetje wat ik hier trouwens nooit zie? Zuurpruimen! Iedereen is hier altijd zo aardig.' Dan fonkelen de ogen weer: 'Pearl Abraham. Vestdijk. Dimitri Verhulst, Hella Haasse, Hemmingway. Andrea Levy. Ik kan uren doorgaan.' Annemarie leest veel boeken over de oorlog. Ze maakte het bombardement op Middelburg mee als kind, woon achtig in de Lange Delft, en kan er vol bezieling over praten. 'De rotste erfenis voor een mens, maar er komt schitterende literatuur uit voort. Het is niet altijd leuk, maar ik heb de drang om het te lezen.' Annemarie kan nog altijd enorm blij worden van een tochtje op de fiets naar de Drvkkery. 'Ik geniet van de wind, de bloemen, de boeken, de lunch en de prettige mensen. De Brasserie is een hele fijne plek. Weetje wie er zo enorm aardig is? Henk Pieter!' Lachend: 'Als hij ooit weggaat, dan pak ik hem bij z'n arm en zet ik hem persoonlijk terug!' lij is leraar geschiedenis e.n maatschappijleer, traint minimaal vier keer week als powerlifter op natio naal niveau, is vader van vier kinderen en reist in de overgebleven uurtjes maar wat graag door de tijd van het betere geschiedenisboek. Op zaterdag, wanneer alles even in het teken staat van rust, komt Tymen Gerestein graag met de kinderen naar de Drvkkery. 'Even lekker rondstruinen en naar huis met een mooie stapel nieuwe boeken.' Zoontje Kyran, gehuld in het shirt van FC Barcelona, is met zeven jaar de oudste van de vier. 'Mijn lievelings boek is Pluk van de Petteflet en de Donald Duck vind ik ook leuk', zegt hij. 'En alles over auto's, tractoren, vrachtwagens', vult Tymen hem aan. Kyran gaat graag alleen op pad in de winkel. 'Als papa een boek gaat kopen, dan ga ik naar de kinderboeken of boksen met de beer.' In de boekenkast van Tymen draait alles om geschie denis. 'Een absolute aanrader is De duizelingwekkende jaren van Philipp Blom. Een boek over de 14 jaar die vooraf gingen aan de Eerste Wereldoorlog. Je kunt Blom zien als de Duitse Geert Mak. Het zijn schrijvers die niet opsommen, maar meanderen tussen geschie denis, wetenschap, filosofie, het hele leven. Dat maakt het spannend en heel prettig om te lezen.' 'In de Drvkkery kom ik tot rust na een drukke week. Ik vind het een hele fijne plek om te zijn. Een aan trekkelijke winkel waar je altijd bekenden tegenkomt. En dat struinen langs de boeken hè? Ik wil een boek kunnen vasthouden, er doorheen bladeren, een paar bladzijden lezen. Als leraar en als vader kan Tymen lezen niet genoeg stimuleren. Tedere avond lezen we voor aan onze kinderen. Niet één voor één, maar allemaal tegelijk. Eerst rennen ze nog wat in de rondte, maar zodra we beginnen te lezen komen ze vanzelf op ons af als mieren op de koning.' En dan lachend: 'Ging dat voor de klas ook maar zo makkelijk.' Tegen inlevering van deze bon ontvangt u een korting van 10 op de totale 1 borrelrekening (hapjes en drankjes). I Kom lekker borrelen in de Kloveniersdoelen Tegen inlevering van deze bon ont vangt u een korting van 10 op de totale borrelrekening (hapjes en drankjes). Kloveniersdoelen - lMtÊb I Geldig tussen 15.00 en 17.00 uur. Maximaal 1 bon per tafel van maximaal 4 personen. Geldig tot en met 30 september 2015 I Openingstijden Ma: 11.00 -18.00 uur, Di, wo en vrij: 09.30 -18.00 uur, Do: 09.30 - 21.00 uur, I Za: 09.30 -17.30 uur, le zondag van de maand: 13.00 -17.00 uur I postcode email Geldig tussen 15.00 en 17.00 uur. Maximaal 1 bon per tafel van maximaal 4 personen. Geldig tot en met 30 september 2015 openingstijden ma t/m za: 11.00 - 24.00 uur, zo: 14.00 -18.00 uur (bar open, keuken gesloten) postcode café cinema zalen tuinterras

de Faam | 2015 | | pagina 27