Beleef de finish van de Tour de France en kom naar Neeltje Jans I m Op 5 juli finisht de tweede etappe van de Tour de France in Zeeland. De wielrenners fietsen die dag door 16 gemeenten met, na 166 km, de finish op Neeltje Jans in Zeëland. ledereen is uitgenodigd om de Tour live mee te beleven. Kom ook! Kom kijken langs het parcours bij jou in de buurt, bij Neeltje Jans of op de Brouwersdam. Er zijn vanaf 11.00 uur tal van activiteiten vanaf het begin van de kering tot en met de Roggeplaat. Voor actuele informatie kijk op www.tourdefranceinzeeland.nl. Bereid je Tourbezoek goed voor en vertrek op tijd van huis om niets te hoeven missen! Kom lopend of op de fiets. Wil je toch met de auto, neem dan zoveel mogelijk mensen mee. Parkeer langs de kant van de weg van de route of op een van de parkeerplaatsen op Neeltje Jans of op de Brouwersdam. Er is genoeg plaats. Op Neeltje Jans is er parkeergelegenheid voor 5000 auto's en kunnen 15.000 fietsen in de twee stallingen (bewaakt en onbewaakt). Afsluitingen Voor een veilige doorkomst van het peloton wordt een aantal wegen afgesloten. Het peloton rijdt over de volgende wegen: Brouwersdam (Noordzeezijde), N652 Recreatieverdeelweg, Serooskerkseweg, N57 Kraaijensteinweg, Oosterscheldekering. Daarnaast zijn de volgende wegen (deels) afgesloten: Stoofweg, Zandweg, Weeldeweg. Langs de route worden de omleidingen aangegeven. Let ook op de informatieborden langs de kant van de weg. Via Twitter (@evenementinZld en @provzeeland), Facebook (Tourdefrancezeeland) en de dynamische route-informatiepanelen wordt gemeld wanneer de parkeerplaatsen vol zijn en wat de omleidingsroutes zijn. Ontsluitings- en calamiteitenroute Op de dag van de tour is Schouwen- Duiveland beperkt bereikbaar. Er zijn een aa/ital wegen aangewezen als calamiteiten routes. Deze wegen worden ook gebruikt door de hulpdiensten. Je kunt dus niet parkeren of stoppen langs deze wegen. Hier wordt extra op gecontroleerd. De calamiteitenroutes, alleen voor hulp diensten, zijn: Rampweg, Westerseweg, Serooskerkseweg. De Rampweg en Westerseweg dienen tevens als ontsluitings route richting Zierikzee Eventlocaties Er zijn vanaf 11.00 uur tal van activiteiten vanaf het begin van de kering tot en met de Roggeplaat. Neeltje Jans Op 5 juli wordt Neeltje Jans voor auto's afgesloten van 00.00-22.00 uur. Alleen als je de auto op Neeltje Jans wilt parkeren, word je doorgelaten. Als de parkeerplaats vol is, is Neeltje Jans niet meer per auto bereikbaar. Er kunnen maximaal 24.000 toeschouwers op Neeltje Jans komen. Die verwachten we er natuurlijk ook en voor hen worden tal van activiteiten georganiseerd gedurende de gehele dag. Als het maximale bezoekers aantal bereikt is, wordt Neeltje Jans volledig afgesloten. Je kunt er dan niet meer op. Kom dus vroeg, als je niets wilt missen! Vanaf dat moment worden bezoekers doorverwezen naar de Brouwersdam. Volg hiervoor de aanwijzingen op de borden en de aanwijzingen van de verkeersregelaars. Voor jouw veiligheid en die van anderen. De tijden voor het komen naar of vertrekken van Neeltje Jans kunnen behoorlijk oplopen, zeker bij het verlaten van het terrein. We raden dan ook aan om zoveel mogelijk op de fiets te komen. Vanaf Schouwen-Duiveland is Neeltje Jans alleen te bereiken per fiets of te voet. Brouwersdam U kunt ook direct naar de Brouwersdam. Op de Brouwersdam vinden geen activiteiten plaats. Maar daar zijn wel volop parkeer plaatsen. Langs de route Het is natuurlijk ook mogelijk om langs de route de Tour de France te bekijken. Houd dan rekening met de geldende verkeers regels en het vrijhouden van.de rijbaan. Tussen 14.00 uur en 18.45 uur wordt het parcours in Zeeland afgesloten. Het is bijzonder belangrijk dat de rijbaan van het parcours vrij blijft. Bedrijven Bedrijven in de buurt van de route moeten rekening houden met een beperkte bereikbaarheid op 5 juli. Daarnaast moeten bedrijven direct aan het parcours rekening houden met het feit dat niemand het terrein met de auto kan verlaten tijdens de afsluiting tussen 14.00 en 18.45 uur. Dit is vooral van belang voor onder andere campings en hotels. Omwonenden Voor degenen die aan de route wonen, geldt hetzelfde als voor bedrijven. Houd rekening met drukte, een beperkte bereikbaarheid en afsluitingen van de wegen. Er zijn een aantal routes aangewezen als ontsluiting. Dit zijn de Rampweg en de Westerseweg. Kom op de fiets! Er zijn 3 gratis fietsparkeerplaatsen ingericht. Deze bevinden zich op Neeltje Jans. de Roggeplaat en op de grens van de Oosterscheldekering met het vaste land van Schouwen - Dutveiand. De totale capaciteit van de fietsparkeerplaatsen is 15.000 fietsen. In verband met de veiligheid is het niet toegestaan om de fiets mee te nemen op de Oosterscheldekering tussen de Roggenplaat en de Neeltje Jans. Kom je met je Èracejfiets? Neem dan een goed slot mee. zet je fiets op slot en neem gewone schoenen mee in de rugzak! Neem genoeg eten en vooral drinken mee. Je bent er immers lange tijd. Vergeet uw zonnebrand niet. Door de wind verbrand je eerder dan je denkt. Vergeet ook de poncho niet als er kans op regen bestaat. Probeer niet met de stroom naar huis te gaan. Ga liever voor de stroom weg of wacht tot de grootste drukte voorbij is. Op Neeltje Jans staan diverse kraampjes waar je wat te eten of te drinken kunt haten. Legenda P1 Finish Neeltje-Jans S3 fietsen stallingen (bewaakt en onbewaakt) Q parkeerplaats parkeer route wegafsluitingen wordt afgesloten bij volle parkeerplaats omleidingsroute route etappe molen Vlissingen Voor actuele informatie kijk op: www.tourdefranceinzeeland.nl Provincie Zeeland

de Faam | 2015 | | pagina 14