Middeleeuws weekeind in de straten van Veere Agenda Veere Expositie en muziek FlowYogain Fort den Haak Koeienwork- shop op de camping Serooskerksedag 1 ef Fitheidstest voor senioren Bunkermuseum Iedere woensdag- en zondagmiddag is het Bunkermuseum in Zoutelande geopend. Het Bunkermuseum is te vinden bij duinopgan 't Pauwtje ter hoogte van Duinweg 40 in Zoutelande. Historische markt Iedere dinsdag tussen 7 juli en 8 september staat de Historische markt op de markt en de kaaien van Veere. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur. Elke week is er een ander thema rond een historisch ambacht. Voor 7 juli staat het ganzenhoeden op het programma. Woensdag 1 juli Elke woensdag tussen 1 juli en 26 augustus is het Ambachtsmarkt in Koudekerke. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur op het Dorpsplein. Vismarkt De Veerse vis-versmarkt is zaterdag aanwezig in het stadje. Korenmolen In Oostkapelle is korenmolen D'Arke te bezoeken. Deze ronde stenen stellingmolen dateert uit 1858 en is nog steeds in bedrijf. Vrijwel iedere zaterdag draait de molen en kunnen bezoekers vrij rondkijken van 10.00 tot 18.00 uur. De molen is te vinden aan de Noordweg. Tuin De Houtenhandsche Hof Deze bezoekerstuin aan de Wielemakersbaan 4 in Koudekerke is elke zaterdag opengesteld van 10.00 tot 17.00 uur. De bezoeker wordt tijdens de wandeling verrast door een diversiteit aan hedendaagse stenen sculpturen. Door de wisselende collectie is het aantrekkelijk de tuin meerdere malen te bezoeken. Vrijdag 3 juli Kermis In Westkapelle is de jaarlijkse kermis. De kermis is van vrijdag 3 tot en met zaterdag 6 juli op de markt in het dorp. Ringrijden In Serooskerke is het vandaag ringrijden op deZandput. Zondag 5 juli Het duistere dierenrijk Bij Terra Maris in Oostkapelle is de wisseltentoonstelling 'het duistere dierenrijk' te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. SEROOSKERKE - Evenals voorgaande jaren is de historische Johanneskerk van Serooskerke in de maanden juli en augustus elke woensdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur geopend voor bezoekers. Tijdens de openstelling is een expositie van Tosca Steutel, schilderes uit Serooskerke te bezichtigen en geeft het koperkwartet Jongepier op zaterdag 25 juli en 29 augustus een concert. Het concert is van 15.30 tot 16.30 uur. De toegang is een vrijwillige gift aan de uitgang. Tosca Steutel is in 1944 in Etten-Leur geboren (als evacué uit Middelburg) en woont sinds 1952 in Serooskerke. Zij is in 2000 begonnen met schilderen met als specialiteit acrylverf. Het koperkwartet Jongepier bestaat uit vader Ard-Jan op euphonium, moeder Elly op althoom, zoon Christian op cornet en zoon Tijmen op bugel. VROUWENPOLDER Geniet van een ontspannen en dynamische flow yogales in de prachtige subtropische tuin Fort den Haak in Vrouwenpolder. Vanaf 2 juli kan dat de hele maand juli op dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur en op donderdag- en zondagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. De docent is Annemarike Ruitenbeek. De Seizoensmarkt Iedere vrijdag is het deze zomer seizoensmarkt in Westkapelle. Zaterdag 11 juli Beachvolleybaltoernooi Het jaarlijkse beachvolleybaltoernooi van Zoutelande is op zaterdag 11 juli. Het toernooi biedt speelniveaus voor iedereen. Er is extra aandacht voor de jeugd en het para beachzitvolleybal. GAPINGE - Bij minicamping Dorpszicht van de familie Goedbloed in Gapinge worden sinds vorig jaar 'koeienworkshops'gegeven. De boerin gaat samen met de kinderen en een mand vol streekprodukten het weiland in en vertelt over het bedrijf en de koeien. De koeien zijn zo tam dat ze geaaid kunnen worden. Daarna volgt een bezoek aan de melkstal. Na afloop ontvangen de kinderen een melkdiploma en een kleurplaat. De workshop duurt ongeveer anderhalf uur. Ook kinderen uit de omgeving die niet op de camping logeren zijn welkom! Als er tijd over is, mogen de kinderen, tegen een kleine vergoeding, nog een rondje op de pony doen. SEROOSKERKE - De Protestantse gemeente doet volop mee met de Serooskerksedag in het dorp op zaterdag 4 juli. In de tuin van de Johannes Kerk is er een goede doelenmarkt Deze begint om 10.00 uur. Acht goede doelen presenteren zich. Er is koffie en thee. De kinderen uit het dorp krijgen de gelegenheid voor een rommelmarkt in de tuin van de kerk. Ook is er die zaterdag een samenzang in de kerk van 16.15 tot 16.45. Zondagavond 5 juli is er om 19.00 uur een openluchtdienst in de tuin van de Johannes Kerk. Er is een optreden van koor Clarity uit Sint Maartensdijk. Het thema is verdraagzaamheid. SEROOSKERKE - Stichting Welzijn Veere, FysioFitness de Driehoek, S VRZ en de gemeente Veere nodigen alle senioren uit de gemeente de Veere, uit om deel te nemen aan de Fitheidstest Senioren 2015. Hierbij wordt onder andere de conditie, bloeddruk, lengte, gewicht en vetpercentage gemeten. De fitheidstest wordt afgenomen in de periode juli tot en met september bij FysioFitness de Driehoek in Serooskerke. De test duurt ongeveer een uur. De test is bedoeld voor senioren vanaf 65 jaar en ouder die niet tot weinig sporten en bewegen. Een chronische aandoening of lichamelijke beperking hoeft geen belemmering te zijn om deel te nemen. De kosten bedragen 10 euro. Meer informatie via 0118-591334 of info@fysiofitnessdedriehoek. nl. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. VEERE - Op zaterdag 4 en zondag 5 juli slaat re-enactmentgroep Campvere zijn Middeleeuwse kampementen op in het centrum van Veere. De spelers brengen de hoogtijdagen van de Schots- Veerse geschiedenis letterlijk tot leven. Bezoekers lopen tussen de Middeleeuwers, bekijken hun ambachten en kunnen op bezoek in het adellijke huishouden vap Wolfert van Borsele en Mary Stewart. Op 4 en 5 juli wórdt Veere ondergedompeld in Middeleeuwse sferen. Re- enactmentgroep Campvere laat dit weekend levendig zien hoe het er in de 15^ eeuw, het hoogtepunt van de Schotse geschiedenis, in Veere aan toe ging. Ze slaan hun tenten op, zwermen uit over de stad en laten de ambachten van die tijd zijn: kalligraferen, wol kaarden, borduren, houtsnijden. De chirurgijn behandelt zijn patiënten en ook de goudsmid laat zijn werk zien. In de beeldenzaal van de Schotse Huizen aan de Kaai ontvangen Wolfert van Borsele en zijn vrouw Mary Stewart gasten in hun adellijke huishouden. Muziek Door de straten klinkt de vrolijke muziek van een doedelzakspeler en het carillon van het Stadhuis waarop beiaardier David van der Vlies Schotse melodieën speelt. Op zaterdag treedt op verschillende plaatsen in de stad de Middeleeuwse folkgroep Slag ende Stoot op. Meer Schotse activiteiten Tot en met 26 juli is in Museum Veere het Scottish Diaspora Tapestry te zien. Dit geborduurde wandtapijt van 164 meter laat zien wat de Schotten in de loop der eeuwen voor de wereld hebben betekend. Rondom deze tentoonstelling worden door Museum Veere en de Stichting Veere-Schotland verschillende Schotse activiteiten georganiseerd: Elke zaterdag een stadswandeling door Schots-Veere, afgesloten met een Schotse aftemoon tea in de Campveerse Toren en tot slot treedt op 18 juli folkzanger Brian McNeill op in de Kleine Kerk. Meer informatie op www.museumveere.nl. Zaterdag 4 juli Wandeling Historische stadswandeling door het centrum van Veere. Met een gids van de Stichting Veere- Schotland kunnen deelnemers langs de historie wandelen onder de klanken van Schotse carillonmuziek. dynamische flow yoga les is een speelse variant op de ashtanga yoga, waarbij de houdingen verbonden worden zodat je constant in beweging blijft. De les is voor iedereen die de dag ontspannen wil beginnen of afsluiten. Trek makkelijke kleding aan, matjes zijn aanwezig! Bel of mail om te reserveren Annemarike: 0614287539 of letzyoga@gmail.com. Voor meer informatie www.fortdenhaak.nl. Als het regent is er geen yoga

de Faam | 2015 | | pagina 12