01/07/15 Onderhoudsinspectie Zeelandbrug met drone Zeeland en Defensie sluiten overeenkomst kazernegrond Twee tunnels bij Heinkenszand (Sloeweg) open voor verkeer Start proef snel internet Cadzand-Bad Lees wekelijks waarover GS besluiten Kom 3 juli op visite in de Zeeuwse Huiskamer Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De Provincie Zeeland en het Ministerie van Defensie ondertekenden op 19 juni 2015 de overeenkomsten voor het beschikbaar stellen van de gronden bij de Buitenhaven in Vlissingen. De aanbesteding en bouw van de Michiel Adriaanszoon de Ruyterkazerne kan nu beginnen. De nieuwe kazerne moet eind 2019 zijn gerealiseerd, biedt ruimte aan zo n 1.800 mariniers en zal ongeveer 80 hectare (160 voetbalvelden) groot zijn. De overeenkomsten zijn namens de Provincie Zeeland en het Ministerie van Defensie ondertekend door de Commis saris van de Koning van Zeeland Han Polman en de Commandant van het Commando Dienstencentra van Defensie, Leonard Kok. "Met het ondertekenen van deze overeenkomsten komen we, 350 jaar na de oprichting van het Korps, weer een stapje dichterbij het terugbrengen van de mariniers, de zeesoldaten van Defensie, naar de voor hen belangrijke thuishaven van Vlissingen!" vertelt Leonard Kok. Han Polman: "Deze mijlpaal is goed nieuws voor Zeeland. Exact een jaar geleden ondertekende ik samen met de minister van Defensie de bestuursovereenkomst voor de nieuwe kazerne. Het beschikbaar stellen van de gronden is een belangrijke vervolgstap. De kazerne wordt een icoon voor onze provincie: mariniers en Zeeland zijn immers beide actief op de grens van land en zee." De Provincie Zeeland stelt de gronden bouwrijp en kosteloos aan Defensie ter beschikking. De afgelopen periode verwierf de Provincie de gronden in het gebied in nauwe samenwerking met waterschap Scheldestromen en de gemeente Vlissingen. Deze gronden worden vanaf 1 januari 2016 via erfpacht aan Defensie ter beschikking gesteld. Meer lezen? www.marinierskazernevlissingen.nl Het werk aan de twee (landbouw)tunnels bij de Vrooneweg en de Stelleweg is na negen maanden klaar. Omrijden hoeft niet meer: verkeer kan weer veilig van Lewedorp naar Heinkenszand rijden, onderdoor de Sloeweg N62. Robert-Jan Provoost van vakantiepark Hof van Zeeland is blij dat de tunnels open zijn: "Het is de kortste route naar ons park vanuit Walcheren. Wij hebben ook verschil lende personeelsleden en leveranciers uit Walcheren." Nieuwe op- en afritten De tunnels maken onderdeel uit van nieuwe, nog aan te leggen, op- en afritten van de Sloeweg naar de A58. Lees meer over de Sloeweg op: www.zeeland.nl/sloeweg De twee (landbouw)tunnels bij de Vrooneweg en de Stelleweg zijn klaar In juli 2015 start een pilot voor draadloos internet in het buitengebied van Cadzand-Bad. Beperkte beschikbaarheid van internet is voor zo n 12.000 bewoners en ondernemers in het Zeeuwse buitengebied een steeds groter probleem, Want internet is nodig voor bijvoorbeeld melk- robots, scholieren die huiswerk moeten maken en toeristen die wifi "eisen". In juni 2014 onderzocht de Provincie samen met drie gemeenten, de ZLTO en de Recron wat de technische en financieel haalbare breedbandop- lossingen voor Zeeland kunnen zijn. Daaruit blijkt dat met draadloze technieken moderne en snelle verbindingen mogelijk zijn. Met de pilot in Cadzand- Bad wordt getest of het ook echt werkt en of het een oplossing is voor de vele grotere campings, minicampings en vakantieparken in Zeeland. Om deze reden doen er at meer dan veertig adressen mee, waaronder drie grote campings, een caravanpark met meer dan tweehonderd staan plaatsen, tien kleine campings, een strandpaviljoen, agrariërs en vele particulieren. Tosca de Smidt van Minicamping de Knokkert in Cadzand: "Ik ben heel blij met het initiatief om sneller internet in het buitengebied te realiseren. Ik merk steeds meer dat het aanbieden van wifi voor onze gasten de keuze bepaalt voor het wel of niet'kiezen voor een verblijf op onze minicamping." De pilot stopt na zes maanden met als doel een structurele dienst voor Cadzand-Bad en andere delen van Zeeland Meer lezen? www.greenet.nl/sluis Iedere dinsdag vergaderen de Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland en nemen zij besluiten die Zeeland aangaan. De besluitenlijst staat 's middags na afloop van de vergadering op www.zeeland.nl. In deze besluitenlijst leest u meer over de verschil lende onderwerpen waar GS een besluit over namen. Daar treft u ook een greep uit de publieke agenda van de gedeputeerden en de commissaris van de Koning. Eerdere openbare besluiten vindt u terug in het archief. De Zeeuwse Huiskamer ondersteunt Zeeuwse organisaties en Zeeuwen om gezamenlijk ant woorden te formuleren op urgente vragen over wonen, zorg en welzijn. Waar staat de Huiskamer nu, waar gaat hij naartoe en wat kan hij voor u of uw organisatie betekenen? Ontdek het op vrijdag 3 juli 2015 tijdens een inspiratiebijeen komst met workshops, inspirerende sprekers en meer. U bent van harte welkom om op visite te komen tussen 13.30 uur tot 17.30 uur in Dorpshuis Rilland. Hoofdweg 45 in Rilland. De Zeeuwse Huiskamer wordt mede mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland. Kijk voor meer informatie én aanmelden op www.dezeeuwsehuiskamer.nl De laagwerker als inspectiemethode voor de Zeelandbrug bewijst al jarenlang trouwe dienst, maar is voor een deel vervangen door de techniek van nu. Onlangs zette de Provincie een drone in om de hele brug vanuit de lucht te inspecteren op eventuele schades door aanvaring, ouderdom of weersinvlöeden. Inspecteren vanuit de lucht kan niet zomaar: zodra je van de grond afkomt moetje voldoen aan de Luchtvaartwet. Ook is een vliegenier nodig die is gecerti ficeerd om op deze manier te vliegen. Met een HD film- en fotocamera erop maakte hij beelden van de zijkanten en onderzijde van de brug. De video's en foto's gebruikt de Provincie om te bepalen welke onderhoudsmaat- regelen nodig zijn. colofon Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mait infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 15 juli 2015. Provincie Zeeland Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk

de Faam | 2015 | | pagina 10