r Vlaggen Tour de France Mag je stoppen bij een onderbroken streep? Middelburg Beach Games www.middelburg.nl Commissievergaderingen in juli Pinnen in de parkeergarages Zonneweide langs Torenweg en Reijersdwarsweg B mm GEMEENTE MIDDELBURG Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen beslui ten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 13 juli. De commissievergaderingen begin nen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergaderingen Maatschappelijke Zaken en Ruimte worden gezamenlijk gehouden op woensdag 1 juli. De commissievergadering Ruimte die gepland stond voor 6 juli komt hiermee te vervallen. De com missievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 7 juli. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De betaalautomaten in de Mid delburgse parkeergarages zijn vervangen. Hierdoor is het vanaf 24 juni mogelijk om bij alle automaten met pin te betalen in de parkeer garages. Op de automaten staat aangeven dat zij geschikt zijn voor pinbeta ling. Het blijft mogelijk om met muntgeld te betalen. Foto: Aart van Belzen Begin mei hebben we omwonenden geïnformeerd over de zogeheten zonneweide die de gemeente wil creëren op de locatie langs de Torenweg en Reijersdwarsweg, grenzend aan de Mortiereboulevard. Op 25 juni van 19.30 tot 21.00 uur houden we in het Palet aan de Johan van Reisbergstraat 2 een informa tieavond over dit onderwerp. Een zonneweide houdt in dat er zonnepanelen worden geplaatst op grond die eigendom is van de gemeente. De zonneweiden zijn nodig om het duurzaamheidsbeleid, in 2050 energieneutraal zijn, te behalen. Daar naast wordt nagestreefd dat Middelburgse inwoners of ondernemers, die zelf geen zonnepanelen kunnen plaatsen, kunnen participeren in een zon neweide. Tijdens de avond worden de volgende onderwerpen behandeld: Waarom komt er een zonneweide? Hoe gaat de zonneweide eruitzien? Hoe wordt de zonneweide ingepast in de omgeving en het landschap? Planning en procedure. Uiteraard is er ook ruim gelegenheid voor vragen en zijn ook uw suggesties welkom. Op zondag 5 juli zal voor het eerst een etappe van de Tour de France in Zeeland eindigen. Afgelopen donder dag waren burgemeester Bergmann en wethouder Simons aanwezig bij het hijsen van de gele tourvlag op de Lange Jan en het stadhuis ter promotie van dit evenement. www.tourdefranceinzeeland.nl Foto: Aart van Belzen Op zaterdag 5 september organiseert gemeente Middel burg op de Markt een evene ment waarop verkeer centraal staat. Als opmaat hier naartoe kunt u hier alvast uw kennis testen. Weet u bijvoorbeeld of er wel of niet gestopt mag worden bij een onderbroken streep? Als langs de kant van de rijbaan een gele onderbroken streep is aangebracht mag je daar niet parkeren. Je mag er wel stilstaan voor het onmiddellijk laden of lossen van goederen of voor het onmiddellijk laten in- of uitstap pen van passagiers. Deze gele onderbroken strepen gelden alleen voor de zijde van de weg waar deze zijn aangebracht. Als langs de kant van de rijbaan een gele doorgetrokken streep is aange bracht betekent dit dat je daar niet mag stilstaan. Foto: Aart van Belzen ten om zo kennis te maken met nieuwe sporten en met elkaar. Foto: Aart van Belzen sportieve activiteiten. Doel van het evenement is jong en oud te stimuleren gezamenlijk te spor- Van vrijdag tot en met dinsdag was de Middelburgse Markt weer omgetoverd in een strand vol Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem^Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur JULI 2015

de Faam | 2015 | | pagina 9