Het woord aan raadslid Pim van Kampen Collectief vervoer Wmo blijft bestaan r f Informatiebijeenkomst Middelburgse binnenstad Fikse opgave voor onze gemeente De Gemeente Middelburg moet de komende tijd de kosten naar beneden zien te krijgen. Dat gaan wij helaas allemaal voelen in onze portemonnee. Of het nu om bezuinigingen gaat of om verhoging van de belas ting, het moet uit de lengte of de breedte komen. Als PvdA staan wij op het stand punt dat de sterkste schouders de zwaarste lasten zouden moeten dragen. Voor ons is alles bespreekbaar en niets een taboe, ook verhoging van de belastingen niet. Op dit moment is Middelburg wat dit betreft één van de goed koopste gemeenten van Zeeland. Wij vinden dat we bijvoorbeeld voor de onroerendezaakbelasting (OZB) best op het niveau van het gemiddelde van Zeeland mogen komen, zeker als je bedenkt dat wij in een prachtige gemeente wo nen met veel voorzieningen. Maar nu een voorbeeld ten aanzien van Foto: Aart van Belzen de OZB: ik betaal nu zelf zo'n 400 per jaar OZB, met een verhoging in twee jaar tijd zou dat dan gaan naar ongeveer 500, nog geen 10 per maand. Dat is nog altijd minder dan de huurver hoging die vele gezinnen hebben. Voorbeeld: huur van 600 per maand, 2 Vè erbij is 15 per maand. Samen met alle partijen zullen we creatief en constructief moeten zoeken naar oplossingen. Wij vinden het ook belangrijk wat u ervan vindt. De komende maan den zullen wij dan ook met onze bekende PvdA-kar op allerlei plek ken in onze gemeente uw mening vragen. Waar moet beslist niet op bezuinigd worden en waarop wel? Kan de OZB omhoog? Wie betaalt de rekening? Een aantal onderwerpen waar u alvast over kan nadenken: minder geld naar de groenvoorziening, minder straatlantarens laten bran den, parkeergeld omhoog, meer samenwerken op Walcheren om zo personeelskosten te bespa ren... noem maar op. Het wordt een spannende tijd, hopelijk wilt u meedenken onder het motto: De sterkste schouders, dragen de zwaarste lasten! Pim van Kampen Raadslid PvdA Vorige week heeft u op deze pagina gelezen dat het aanvullend oude renvervoer stopt per 1 september 2015. Het aanvullend ouderenver voer is gebaseerd op leeftijd. Er bestaat ook nog collectief vervoer, dat valt onder de Wet maatschappe lijke ondersteuning. Dit blijft gewoon bestaan. Het verschil is dat het collectief vervoer speciaal bedoeld is voor mensen, die geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer, geen auto kunnen rijden of geen andere mogelijkheden hebben om ergens naar toe te gaan. De gemeenteraad van Middelburg nodigt u uit voor een informatie bijeenkomst over de Middelburgse binnenstad en haar economische betekenis op dinsdag 30 juni. De bijeenkomst is verplaatst van het stadskantoor naar de burgerzaal in het stadhuis. ledereen die zich betrokken voelt bij de Middelburgse binnenstad is van harte welkom. U kunt zich aanmelden voor 26 juni via griffie@middelburg.nl. De aanleiding voor deze informatiebijeenkomst is de behandeling van het Actieplan Binnenstad in de gemeenteraad. Ondernemers hebben de lokale politiek opgeroepen om zich blijvend te verdiepen in de ontwikkeling van de binnenstad. Die handschoen wordt met deze informatiebijeenkomst opge pakt, samen met ondernemers en andere betrokkenen. Het doel van deze avond is om een gezamenlijk beeld te krijgen over de betekenis van de Middelburgse binnenstad voor de lokale en regionale economie. Maar ook om de urgentie voor het nemen van maatregelen (door ondernemers, overheid en andere partijen) te kunnen bepalen. Programma 19.30 uur Opening door de voorzitter, de heer Piet Kraan 19.35 uur Inleiding door de heer Mare Majolee namens INretail, de brancheorganisatie voor ondernemers in de woon-, mode-, schoenen- en sportbranche Ontwikkelingen en trends op het gebied van de detailhandel. 20.15 uur Inleiding door de heer mr. Folkert Hiemstra van Van Boven Advocaten te Middelburg De ervaringen in de lokale faillissementspraktijk. 20.30 uur Pauze 20.45 uur Gesprek met de zaal onder leiding van Mare Majolee, met onder andere - de relatie tussen de Middelburgse binnenstad en de Mortiereboulevard en het ZEP - het actieplan binnenstad 21.45 uur Afsluiting en informeel samenzijn INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VERORDENING INDIVIDUELE STUDIETOESLAG MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 8 juni 2015 de "Ver ordening Individuele Studietoeslag" heeft vastgesteld. Deze vaststelling heeft betrek king op het toekennen van een toeslag voor mensen die een arbeidshandicap hedoen en een extra steuntje in de rug nodig hebben als het gaaf om studeren. Voor hen is de drempel om te lenen een stuk hoger, omdat de kans op een baan later lager is. Een studieregeling stimuleert mensen om toch de stap te zetten om naar school te gaan of een studie te gaan volgen. De "Verordening Individuele Studietoeslag ligt voor een ieder ter inzage in het stadskantoor. REGEUNG HUISHOUDELUKE HULP TOELAGE (HHT) Op 10 februari 2015 heeft het college van burgemeester en wethouders van Middel burg besloten om de raad voor te stellen te besluiten de middelen Huishoudelijke Hulp Toelage in te zetten voor behoud van werkgelegenheid van hulpen in loondienst bij zorgaanbieders die in 2015 zijn of Het plangebied omvat het bestaande woongebied gelegen tussen het stationsge bied, de Schroeweg, de Torenweg en de Schietbaan. Het bestemmingsplan maakt onderdeel uit van het traject om alle gel dende bestemmingsplan van de gemeente Middelburg te actualiseren en digitaliseren. Voor het bestemmingsplan geldt aat het hoofdzakelijk een conserverend karakter heeft. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooront werpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMR0.0687.BPDAU-V001 twaalf weken (vanaf 25 juni 2015 tot 18 september 2015) ter inzage bij de informa tiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Elektraweg 32: uitbreiden loods (12-6). Tijdens de genoemde termijn kunnen schrifte lijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden gecontradeerd voor het leveren van ishoudelijke college besloten om de Uitvoeringsovereen- huisl ke hulp. Daarnaast heeft het komst voor het leveren van Huishoudelijke Hulp onder de regeling Huishoudelijke Hulp Toelage (HHT) vast te stellen. De gemeenteraad heeft op 23 maart 2015 besloten om de middelen Huishoudelijke Hulp Toelage (HHT) in te zetten voor behoud van werkgelegenheid van hulpen in loon dienst bij zorgaanbieders die in 2015 zijn of worden gecontracteerd voor het leveren van huishoudelijke hulp. De regeling ligt voor een ieder ter inzage in het stadskantoor en via de website www. middelburg.nl Inwoners Zorg en welzijn Huishoudelijke hulp. VOORONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'DAUWENDAELE' In het kader van artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en de Inspraak verordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 25 juni 2015 tot en met 5 augustus 2015 ligt het voorontwerpbestem mingsplan Dauwendaele voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor een mon delinge inspraakreactie is net noodzakelijk tijdig telefc UCMIiyc MIOpiUUMCULIIC IO MCI tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 5285. Voor meer informatie over het voorontwerp bestemmingsplan kunt u contact opnemen met de heer W. Kuijper, telefoonnummer (0118) 67 5285 WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in de vergade ring van 21 april 2015 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (73ste wijziging). Deze wijziging betreft het aanpassen van het reisbesluit en dan met name de regels voor het maken van een buitenlandse dienst reis door de ambtenaren van de gemeente (artikel 15:1:22:8 van de Arbeidsvoorwaar denregeling). De wijziging treedt in werking op 3 juli 2015 en ligt voor een ieder gedurende Golsteinseweg 6: bouw dagbestedings ruimte (11-6). Gortstraat 77: plaatsen 2 hekjes (11-6). Koos Vorrinkstraat 2: rioolaansluitinq (15-6). Leeuwerikstraat 1IA, 1B, 3, 3A, 3B en Nachtegaalstraat 3, 3A, 5 en 5A: bouw 10 woningen (78978) (2-6). Park Veldzigt, groenstrook: plaatsen bouwbord (127628) (15-6). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Baaijenompad 4: wijzigen vooraevel pand en plaatsen dakkapel voorzijde (17-6). Belfort 73: plaatsen dakkapel (17-6). Breedmede 1 t/m 9, 11, 13, en 15 en Oostmede 1 t/m 12, 14 en 16: renoveren daken v.d. woningen (17-6). Koningin Julianalaan 4, Amemui- den: uitbreiden woning (17-6). Koos Vorrinkstraat 2: rioolaansluiting (18-61. Markt 29: exploiteren (dag)horeca in het pand (17-6). Molenwater 65: sloop uitbouw en bouw serre (17-6). Oostgat 26, Arnemuiden: uitbreiden woning (17-6). Vinkenhof 38: plaatsen kozijn in zijgevel pand (-17-Ó). Zeeburgstraat 4, Nieuw- en Sint Joosland: uitbreiden woning (17-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor het wijzigen van de gevels van het pand. Locatie: Podium 23. Nieuwe uiterste beslisdatum:- 30 juli 2015. BESLUIT MAATWERKVOORSCHRIFTEN ACnVTTEITENBESLUIT ANODEWEG 3 IN MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van de gemeen te Middelburg hebben besloten om op grond van het artikel 2.20 van het Adiviteitenbesluit milieubeheer maatwerkvoorschriften op te leggen aan Autobedrijf Middelburg gelegen aan Anodeweg 3 in Middelburg. Het besluit houdt verband met hef opstellen van aanvullende geluidsvoorschriften. De stukken liggen tot en met 29 juli 2015 ter inzage bij: Gemeente Middelburg, vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur en (na telefonische afspraak (0118) 67 50 001 op donder dagavond; RUD Zeeland, de Publieksbaiie Terneuzen, Stadhuisplein 1 te Terneuzen van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met genoemde datum tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij de Gemeente Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Hetbezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, geda teerd en ondertekend zijn. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen om een voorlopige voorziening vragen. U richt het verzoek aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer A.C. Cuperus, telefoonnummer (0115)7451 14 van RUD Zeeland. Het besluit heeft het kenmerk W- MWP150011/00097650. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij de volgende exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Markt 1 IA en 17 (196) Radermac herstraat 32, Arnemuiden (19-6). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelbura. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8