Wings to Victory zoekt helpers Hond Max is dol op autorijden De FaairP r Kunst met de grote K Ontmoeting zorgbeleving De stichting Wings to Victory gaat een vliegtuig bouwproject starten. De stichting is gevraagd om medewerking te verlenen aan het bouwen van een 1:1 replica van een 1e wereldoorlog vliegtuig, een zogenaamde Sopwith Camel. ARNEMUIDEN - De Sopwith Camel is zonder twijfel het meest bekende Engelse jachtvliegtuig uit de Eer ste Wereldoorlog. Met dit vliegtuig, een eenpersoons tweedekker jachtvliegtuig werden de meeste overwin ningen behaald op de Duit se vijand. De reden voor de bouw van deze replica is het feit dat het op 22 december 2016, precies honderd jaar geleden is dat dit vliegtuig voor het eerst het luchtruim koos. Het is dan ook de be doeling dat het vliegtuig op deze datum het Zeeuwse luchtruim kiest. Naast het honderdjarige jubileum is het ook een eerbetoon aan alle geallieerde vliegers uit de periode 1914-1918. De Sopwith Camel heeft zelfs een link met Zeeland. On danks dat Nederland neu traal was in de Eerst Wereld oorlog, landden er meerdere - - vliegtuigen uit diverse lan den op Zeeuws grondge bied. Zo landde er op 7 okto ber 1918 een Sopwith Camel in Groede, Zeeuws Vlaan deren. Deze Camel met se rienummer E1537 werd ge- interneerd als S226 van de Nederlandse Luchtmacht. De stichting zoekt vrij willigers die mee willen helpen aan de bouw van dit vliegtuig. Vliegtuig- technische kennis is geen vereiste, enthousiasme is genoeg. Meer informatie via info@wingstovictory of 06-24595112. Wilt u het allemaal eerst eens komen bekijken? Ook dat kan. Op zaterdag 27 juni van 13.00 tot 17.00 uur kunnen belang stellenden kennis maken met de mensen van Wings to Victory, het Sopwith Ca mel project en andere lopen de projecten. Meer info op www.wingstovictory.nl COLUMN WETHOUDER SEM STR00SNIJDER Vlissingen heeft als Zeeuwse gemeen te de grootste collectie kunstwerken van Zeeland en deze is ook perfect in beeld gebracht. Op www.kunstcollectie- vlissingen.nl en op www.kunstroutevlis- singen.nl vindt u alle kunstwerken terug. Veel van deze kunstwerken stammen uit de tijd van de BKR, niet het Bureau Kre diet Registratie, maar de Beeldende Kun stenaars Regeling. Tussen 1956 en 1987 konden kunstenaars aanspraak maken op een inkomensvoorziening in ruil voor kunstwerken. Ik was zeer verbaasd over de grote hoeveelheid kunst die de gemeente in haar collectie heeft en die de muren van dit stadhuis of het gemeentelijk depot verfraaien. Dat zou alleen al reden zijn om kritisch naar de beeldende kunst te kijken. Daarnaast is er natuurlijk ook veel kunst in de openbare ruimte, die wij als gemeente moeten onderhouden. Door invloeden van weer en wind kunnen deze snel slijten. En er is altijd de kans op vandalisme. De gemeente is niet van plan op dit onder houd te bezuinigen, maar het is wel een grote kostenpost. Wij zijn formeel eigenaar, maar de kunstenaar heeft nog altijd zeg genschap over zijn kunst. De ambtenaar van de gemeentewerf mag niet zomaar met een blikje verf de kunst gaan bijwerken, dat zou je met een Rembrand of een Van Gogh ook niet durven. Bij aanschaf hebben praktische overwegingen nooit eerder een rol gespeeld. Kunstwerken met lichtjes, bewegende delen, computersystemen, verflagen; hoe dynamischer, hoe liever was het motto. Deze dingen vragen onderhoud, iets waar de gemeente met de huidige middelen niet altijd meer aan toekomt. We gaan dan ook de toekomst van deze kunst, met dezelfde creativiteit als waarmee het gemaakt is, invulling geven. GRIJPSKERKE - Zorgbeleving De Blauwe Vlinder houdt zaterdag 27 juni van 11.00 tot en met 17.00 uur de ont moetingsdag bij Goedt in Grijpskerke, een brocante en industriële winkel in een karakteristieke boe renschuur. Op deze dag staat de ontmoeting tussen zorggevers en zorgnemers centraal. Zorgbeleving De Blauwe Vlinder biedt niet- medische zorg aan onder andere ouderen in Zeeland. Deze zorg bestaat uit bijvoor beeld huishoudelijke hulp, persoonlijke ondersteuning en gezelschap. Het streven van Zorgbeleving De Blau we Vlinder is om via haar diensten de druk op onder meer de familie te verlagen. Op deze manier kan men optimaal genieten van de mooie momenten samen. De ontmoetingsdag is bedoeld om de zorggevers en de ini tiatiefnemers van Zorgbele ving De Blauwe Vlinder te ontmoeten en nader kennis te maken met betrokken organisaties. Belangstel lenden kunnen zich laten informeren over de zorg die Zorgbeleving De Blauwe Vlinder biedt en er is ruimte voor het stellen van vragen. Indien u geïnteresseerd bent om te werken als zorggever is het uiteraard ook mogelijk om vrijblijvend kennis te komen maken met Zorgbe leving De Blauwe Vlinder. Tijdens de ontmoetingsdag zijn er diverse betrokken organisaties uitgenodigd om zichzelf te presenteren aan de bezoeker^, VLISSINGEN - Max is een ge castreerde reu van okto ber 2010 en komt van een boerderij waar hij altijd los op het erf rondliep. Max is dol op autorijden en maakte graag een ritje mee op de tractor. Dierenasiel Wal cheren is voor Max op zoek naar een baasje dat ervaring heeft met jachthonden want Max gaat graag zijn neus achterna. In verband met een bijtincident in het verle den wordt Max uit voorzorg niet bij kinderen geplaatst. Interesse in Max? Neem dan contact op met Dierenasiel Walcheren. Het asiel is te vinden aan de Maanweg 5 in Vlissin gen. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. COLOFON weGeNeR Media KORT NIEUWS Rotary steunt goede doelen MIDDELBURG - Rotary Club Middelburg heeft onlangs besloten diverse goede doelen te ondersteunen. Zo zijn er cheques van 500 euro beschikbaar gesteld voor de slachtof fers van de aardbeving in Nepal, voor de aanschaf voor een bus voor Kor- sakov-patienten, voor de Stichting Lentekind, voor de Zeeuwse Vereniging voor dialectonderzoek, voor een standbeeld en voor End Polio Now. Een bedrag van 350 euro gaat naar een bankje bij Oran jezon. De Veteranendag Zeeland en het Zeeuws Museum ontvangen elk 250 euro. Fanfareconcert op de camping ZOUTELANDE - Fanfare Luctor et Emergo geeft vanavond (woensdag) een concert op minicamping Boogaard, Paulusweg 16 in Zoutelande. Het con cert begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is er in loop met verkoop van kof fie/thee, limonade en wat lekkers. Het concert is gratis te be luisteren, iedereen is van harte welkom. Huizen gezocht voor open dag VLISSINGEN - In de gemeen te Vlissingen is het zater dag 12 september Open Monumentendag. Tijdens deze dag openen diverse monumenten hun deuren voor bezoekers en worden activiteiten gehouden rond materieel- en immaterieel erfgoed in Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem. Thema dit jaar is 'Kunst Ambacht'. Daarnaast is er dit jaar veel aandacht aan Vlissingen 700 en het Eu ropees jaar van het indu strieel erfgoed. Het Vlissingse organisa tiecomité Is op zoek naar huiseigenaren of instel lingen, die deze dag hun monument open willen stellen. Ook mensen die iets willen vertellen over het thema 'Kunst Am bacht' kunnen zich aan melden. Aanmelden vóór 26 juni bij mevrouw E. Hennekam via (0118) 48 75 54 en e-mail ehm@vlis- singen.nl. Motorrit voor de Molukken MIDDELBURG - De Motorrit voor de Molukken is zater dag 4 juli. De rit vertrekt om 14.00 uur vanaf de Rijnstraat in Middelburg. De traditionele feestavond na afloop begint om 17.30 uur met het duo Kaz Lux Rudi Queljoe. De avond wordt afgesloten met een optreden van de band Gerson Friends fea- turing Sharon Parinussa Edson Apang. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 juni 2015 5 De stichting Wings to Victory is gevraagd om medewerking te verlenen aan het bouwen van een 1:1 replica van een 1e wereldoorlog vliegtuig, een Sopwith Camel. Foto: PR O Meer info op www.zorgbe- levingdeblauwevlinder.nl Belangstelling voor Max of voor één van de andere honden of katten? Neem dan contact op met het asiel. Foto: PR Meer Informatie via 0118-613579, info@ dierenasielwalcheren.nl en dierenasielwalcheren. nl. j Advertentieverkoop en media-advies Lisetta de Witte -E adverteren.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-5140 23 85 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesaies.rubrieks@wegenermedia.nl T {088)013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwxie-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam Is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV O Wegener Media BV Meedoen

de Faam | 2015 | | pagina 5