Hof van Tange wederom the place to be Het allermooiste Zeeuwse boek FESTIVAL BOEKENPRIJS men. Veel meer plaats is er ook niet of er moet worden uitgeweken naar een andere locatie, maar dat is niet aan de orde. Het festival is ontstaan om dat organisator Martin Priem het leuk leek er een extra dag aan vast te plakken. Alles is immers toch aanwezig voor City of Dance. Bekende ar tiesten die dit jaar optreden, zijn onder anderen: Nielson en de Gebroeders Ko, beiden op de Go Dutch stage. Op OPTREDENS VAN ONDER ANDEREN GEBROEDERS KO, ERIK MESIE EN NIELSON Tange in Middelburg is ook dit jaar weer the place to be voor het festival en voor City of Dance, de voorma lige Street Parade die de dag ervoor wordt gehouden. Op vier podia treden in totaal zo'n 75 artiesten op. Drie podia zijn volledig overdekt en er is ook een VIP deck. Zoals de naam al doet ver moeden is Go Dutch een festival waar alleen maar Nederlandse artiesten of ar tiesten die in het Nederlands zingen, optreden. De eerste editie vorig jaar was met een uitverkocht met 3.500 bezoekers, en dat aantal ver wacht de organisatie dit jaar weer te kunnen verwelko- de 80's en 90's stage treden onder anderen Trafassi, Erik Mesie en de Party Animals op. De Heineken Live stage is het podium voor bijvoor beeld Surrender en de Dijk coverband Dubbel D. Ook is er nog het foute feest, een singlefeestje, kidz world en de rollende keukens, want ook aan de inwendige mens is gedacht. Het festival krijgt geen subsidie en draait volledig op kaartverkoop, sponsoring en cateringop brengst. De bezoekers komen uit heel Zeeland, maar ook van ver buiten de provinciegrenzen. De kaarten kunnen wor den gekocht via de website www.godutchfestival.nl en bij alle Primera winkels in Nederland en bij Zanzibar in Middelburg. Ze kosten tot 1 juli 19,50 euro en daarna 23,50 euro, dus wees er snel bij want op=op. Toegang voor kinderen tot en met 12 jaar is 2,50 euro. Lezers van de Faam kun nen kaarten winnen, wat je daarvoor moet doen kun je lezen in het kader hier naast. De Faam mag tien gratis kaarten voor Go Dutch verlo ten onder haar lezers. Ook kunnen lezers kans maken op een vip-arrangement inclusief hapjes en drankjes voor twee personen. Ga voor 3 juli naar onze Facebook- pagina: facebook.com/DeFaamWalcheren en volgde aanwijzingen. VLISSINGEN - Het boek moet voor de eerste keer worden uitgegeven om kans te ma ken. De Faam sprak met Paul van der Velde, hoofd redacteur van het Zeeuw Tijdschrift. "De Zeeuwse boekenprijs wordt georgani seerd door het Zeeuws Tijd schrift en beleeft dit jaar de 13e editie. In samenwerking met de PZC, de Zeeuwse boekhandels en de Zeeuwse bibliotheek worden ook dit jaar weer prijzen uitgereikt in drie categoriëen. Er is een juryprijs van het Zeeuws Tijdschrift en de publieks prijs van de PZC, waarop het publiek kan stemmen via internet. En er is de prijs van de Zeeuwse boekhan dels", aldus Van der Velde. Alle Zeeuwse boeken die zijn uitgebracht tussen 15 juli 2014 en 15 juli 2015 mo gen meedingen naar de prij zen. Zeeland is daarmee de enige provincie van Neder land met een eigen jaarlijkse BEKENDE WINNAARS VAN DE PRIJS ZIJN RIK LAUNSPACH EN FLOORTJE ZWIGTMAN boekenprijs. Vorig jaar wa ren 77 verschillende boeken ingezonden. Voor de win naars van de juryprijs en de publieksprijs ligt er 1000 euro en een beeldje klaar. De winnaar van de prijs van de Zeeuwse boekhandel kan 500 euro tegemoet zien. De jury staat traditiege trouw ook dit jaar weer onder voorzitterschap van de Commissaris van de Ko ning, Han Polman. Van der Velde: "De Zeeuwse boeken prijs is ooit ontstaan om het Zeeuws Tijdschrift, dat dit jaar 65 jaar bestaat, onder de aandacht te brengen." Enkele pareltjes van schrij vers die de prijs wonnen zijn geschreven door Rik Launspach, Jan J.B. Kuipers en Floortje Zwigtman. Vorig jaar wonnen Paul Brusse, Arno Neele Jeanine Dek ker met hun boek Geschie denis van Zeeland deel III. De publieksprijs bestaat sinds 2009 en ging vorig jaar naar Frans Meijaard, Reggie Colijn en Wilma Valk voor hun boek over Breskens en de Visserij. De prijs van de Zeeuwse boekhandels be staat sinds 2012, maar werd daarvoor onder een andere naam al sinds 2007 uitge reikt. Op de erelijst staan onder andere Kees Slager, Franca Treur en Rinus Spruit. Vorig jaar ging PZC redacteur Jan van Damme er mee aan de haal voor zijn website Zeeland Geboekt. Diezelfde Jan van Damme die dit jaar in de jury zit. Landelijk is de prijs nog niet echt bekend, behalve in de kringen van de boekenprij zen. Ook een landelijk be kende schrijfster als Anne- tjet van der Zijl kreeg niet of nauwelijks aandacht nadat ze de prijs had gewonnen. Misschien dat daar dit jaar verandering in komt? Meer lezen op ZeelandGeboekt VLISSINGEN - Wie op de hoog te wil blijven van alle boe ken en tijdschriften die ver schijnen in Zeeland, kan het beste de weblog 'Zeeland- Geboekt' raadplegen. Dit is het weblog van PZC-verslag- gever Jan van Damme. Op het weblog zijn uitgebreide recensies te vinden. Van Damme: "Ik besteed aandacht aan nieuwe boe ken en tijdschriften over Zeeland. Ook uitgaven van 'Zeeuwse' auteurs komen aan bod. Het idee is om ook algemene publicaties te signaleren waarin Zeeland aan de orde komt. Zoals de in 2010 verschenen studie 'Lustige geesten' van Arjan van Dixho.orn, over rede- rijkers in de Noordelijke Nederlanden (1480-1650). Middelburg, Veere, Goes en andere rederijkerskamers in Zeeland spelen daarin een belangrijke rol. Op die ma nier hoop ik lezers enthousi ast te maken voor Zeeuwse boeken, die elk op een eigen manier bijdragen aan het Zeelandgevoel." Ook biogra fieën van Zeeuwse auteurs staan op het weblog. Blijf op de hoogte van nieu we boeken, tijdschriften, presentaties en lezingen in Zeeland. Als u zich op het weblog ZeelandGeboekt aanmeldt, ontvangt u van elk nieuw item een mailbe richt. Om mee te doen en kans te maken op de Zeeuwse boekenprijs 2015 moet je zes exemplaren van je boek insturen. Meer informatie hierover is te vinden op: www.zeeuwstijdschrift.nl/zeeuwse-boekenprijs. Boeken kunnen worden ingezonden door auteurs maar ook door uitgeverijen. De uitreiking is dit jaar op zaterdag 7 november in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 juni 2015 25 Op zondag 19 juli vindt voor de tweede maal het Go Dutch muziekfestival plaats. Het festival werd vorig jaar voor het eerst gehouden en was meteen een groot succes. Met zo'n 3500 bezoekers was het uitverkocht. door Mark Lobbezoo MIDDELBURG - Het Hof van Kaartverkoop Het Go Dutch muziekfestival mocht vorig jaar 3.500 enthousiaste bezoekers ontvangen. Ook dit jaar treden weer tal van bekende artiesten op. Foto: PR Gratis kaarten \c&t:, Miranda Haak won vorig jaar de Zeeuwse Boekenprijs en juryaccolade voor het beste grensoverschrijdende boek. Naast haar Paul van der Velde. Foto: Izaak Verkeste De termijn voor inzending van de Zeeuwse boekenprijs is weer geopend. Tot en met 15 juli kunnen boeken worden ingezonden. Voorwaarden zijn dat het boek is geschreven door een Zeeuwse auteur, of een auteur met Zeeuwse roots, of dat het boek over een Zeeuws onderwerp gaat. door Mark Lobbezoo Abonnee worden O zeelandboeken.pzc.nl

de Faam | 2015 | | pagina 33