Vrijdag 3 juli van 10:00 uur tot 20:00 uur KORT NIEUWS UITSTAPJE Kijkje nemen in het Abdijcomplex Op vrijdag 3 juli organiseert Actief Ondernemend Souburg voor de 2e keer een Zomer markt. Deze markt met een andere opzet dan de jaarmarkt staat in het teken van kraampjes, muziek, oude ambachten en gezelligheid. De zomer markt start om 10:00 uur en eindigt om 20:00 uur. De muziek zal doorgaan tot 21:30 uur, Het programma is als volgt; MUZIEK: - Dixieland Kwartet - DJ Justin - Zeeuwse Muzikanten - DJ Marco - Jeelz DANS' EN FOLKLOREGROEP: MedioBurgum - Walacra OUDE AMBACHTEN: Mandenvlechten, Stoelenmatten, Goa stokken, Boeren Schilderkunst, Glas graveren, Glas in lood, Tiffany, Zijde schilderen, Hoeden maken, Leer bewerken en Babbelaars bakken. Boerendag met klederdracht DOMBURG - In het centrum van Domburg is zaterdag 27 juni de Domburgse Boe rendag. Er is ringrijden in de hoofdstraat bij de kerk en er zijn kraampjes met zelfgemaakte artikelen en produkten van de boerde rij. Het Walchers Kostuum presenteert een modeshow met oude walcherse dracht en er zijn demonstraties van het ganzendrijven. De Boe rendag is van 10.00 tot 17.00 uur. Miniconcert in De Herberg VLISSINGEN - Laura Hoek en Jos Vogel verzorgen zater dag 27 juni een optreden in De Herberg aan het Bel- lamypark 151 in Vlissingen. Laura Hoek speelt viool en Jos Vogel piano. Het optre den begint om 15.00 uur, de toegang is gratis. Dansvoorstelling Hygiëa en E-star VLISSINGEN - In het Arsenaal in Vlissingen is zaterdag een afwisselende dansvoorstel ling te zien van dansschool E-star uit Oostkapelle en gymnastiekvereniging Hy giëa uit Westkapelle. Tijdens de show is topdanser Danny Boom te bewonderen. Dan ny werd bekend door deel name aan 'So You Think You Can Dance' in 2013. De voorstelling begint om 19.30 uur. De deuren van de zaal gaan om 19.00 uur open. Kaartverkoop is aan de deur of vooraf via info@gym- nastiekvereniginghygiea.nl of dansschool-e-star@hot- mail.com. Orkest zoekt muzikanten MIDDELBURG - Orkest de Zeeuwse Muzikanten geeft vrijdag 26 juni een concert in de Spot aan de Bedde- wijkstraat in Middelburg. De avong begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. Het is een mooie gelegenheid om kennis te maken. Orkest de Zeeuwse Muzikanten is op zoek naar enthousiaste muzikanten met en zónder beperking. Het doel is om het publiek een grandioze avond te bezorgen. Vooraf gaand aan het optreden is de mogelijkheid om te genieten van een 3-gangenmenu voor gereduceerd tarief bij res taurant Di-Vers, Vlasmarkt 13 in Middelburg. Graag re serveren via 0118-640957. Wandelen langs oude bomen MIDDELBURG - Belangstel lenden kunnen zaterdag 27 juni met de IVN Natuurgids mee voor een wandeling langs monumentale bomen. De gids laat deelnemers de pracht en de natuurlijke schoonheid ervaren van oude en markante Plata nen, Paardenkastanjes en Vleugelnoten die de stad zo groen en levendig maken. De wandeling begint om 13.30 uur, vanaf de Markt vóór de Drukkerij en duurt 1,5 tot 2 uur. Aanmelden is niet no dig. Voor meer informatie: www.ivn.nl/walcheren. Oude foto's en klederdracht AAGTEKERKE - Deze zomer is de Dorpskerk van Aagteker- ke opengesteld voor bezich tiging op zaterdagen van 13.30 tot 16.00 uur. Er is een foto-expositie ingericht over Walcherse klederdracht. Verder zijn er dia's te zien van het dorp vroeger en nu. Koos Kneus in Museum Veere VEERE - Theater Koos Kneus speelt zaterdag 27 juni in De Schotse Huizen van Museum Veere Schotse ver halen. Om 11.00 uur voor peuters en kleuters 'Waar is mijn Die-Da-Doedelzak?' en om 13.00 en 15.00 uur voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar 'Het Monster van Loch Ness'. De kijkertjes worden met prachtige poppen en kleurige decors meegeno men in de vrolijke en span nende voorstellingen. De limonade staat klaar en de kinderen kunnen worden geschminkt. MIDDELBURG - VVV Zeeland houdt deze zomer samen met het Zeeuws Museum iedere donderdag tot en met eind september een rondlei ding door het Abdijcomplex in Middelburg. De rondlei ding start om 11.15 uur bij de balie van het Zeeuws Museum. Tijdens de. rondleiding zijn onder meer de 16e eeuwse Zeeuwse wandtapijten in het Zeeuws Museum te zien. Ook betreden de deelnemers de crypte in de kelder. De rondleiding duurt ander half uur en start met een be zoek aan de Zeeuwse wand tapijten, de topstukken van het Zeeuws Museum. Ze vertellen over de strijd van de Zeeuwen tegen de Span jaarden in de Tachtigjarige Oorlog. Prijs rondleiding: 8 euro voor volwassenen (incl. voucher voor 2 euro korting voor een bezoek aan het Zeeuws Museum en een voucher voor tien procent korting op het assortiment van het Zeeuws Museum café) en 4 euro voor kinde ren tot en met 18 jaar. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de VVV's in Zeeland en voor afgaand aan de rondleiding bij de balie van het Zeeuws Museum. Vol is vol. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 juni 2015 23 MIDDELBURG - Trouwe klanten van de weekmarkt hebben vorige week een uitstapje naar Brugge gemaakt. De afgelopen periode ontving iedere klant op de markt bij besteding van minimaal 5 euro een actiebon. Door deze bon in te leveren, maakte men kans op een dagtrip naar Brugge. Afgelopen vrijdag was het zover en vertrok het gezelschap met een touringcar van Firma De Muynck naar België. Foto: PR Souburgse ZOMERMARKT

de Faam | 2015 | | pagina 31