Onthullingen AAichiel de Ruyter Voetklachten en Podotherapie Hermanns BOEKENTIP ■I lii Na de film is er nu weer een boek over Michiel de Ruyter. Het werd onlangs ten doop gehouden in het Arsenaaltheater in Michiels' geboorte-stad. Arthur Scheijde (1977) uit Eindhoven komt met nieuwe onthul lingen over de Zeeuwse periode van de admiraal. VLISSINGEN - Het boek werd overhandigd aan Frits de Ruyter de Wildt, nazaat van Michiel de Ruyter, Aafke Verdonk, eindredacteur van Den Spiegel en gemeen tearchivaris Ad Tramper. Over De Ruyters' jaren als admiraal en zeeheld is veel bekend, maar over zijn ja ren in Vlissingen minder. Dat heeft te maken met ar chiefstukken die bij de stad huisbrand in 1809 verloren gingen. Scheijde deed een diepgravend onderzoek in archieven in binnen- en bui tenland en kwam tot nieuwe ontdekkingen. Zo ontdekte de auteur on- dermeer dat Michiels ge boortehuis in de Sint Ja- cobsstraat stond en hij later een pand bewoonde in de tegenwoordige Molenstraat, vlak bij het huidige politie bureau. Dat pand is in 1970 gesloopt. Ook kwam hij er achter dat De Ruyter in zijn Vlissingse jongensjaren als Machiel door het leven ging en zich later Michiel ging noemen. De auteur ontdekte verder dat De Ruyter zijn corres pondentie ondertekende als Michiel Adriaensen Ruyter. In het rijk geïllustreerde boek is verder de juiste lo catie vermeld in Vlissingen waar de touwslager ij stond, waar Michiel aan het beken de wiel draaide. Scheijde: "Men ging er van uit dat deze touwslagerij van Lampsins aan de Nieuwen- dijk stond. Maar onderzqek wees uit dat nog een andere touwslagerij zich bevond in de buurt van de tegenwoor dige Glacisstraat en Aagje Dekenstraat." SPANNING Kinderboek speelt zich af op Walcheren VLISSINGEN - Vorige week presenteerde Dorien Grootendorst uit Heel haar tweede kinderboek: 'Een overwachts avon tuur' dat zich voorname lijk afspeelt in Vlissingen. Het is de opvolger van het succesvolle, vorig jaar ver schenen 'Femke - Zigeu nermeisje uit Friesland'. 'Een overwachts avon tuur' is speciaal geschre ven voor kleinzoon Thijs. Het is een boek vol span ning en humor gewor den. In de tijd dat er nog zeilschepen de oceanen overvoeren, ligt er in de haven van Vlissingen een grote driemastbark. Het is zondag en het is stil in de haven. Twee nieuws gierige vriendjes, Dirk en Joris, gaan het grote schip verkennen. Als ze in het ruim zijn, horen ze voet stappen op het dek. Plotse ling wordt het luik dicht gedaan en horen ze dat de grendel wordt verschoven. Ineens is het aardedonker. Midden op zee worden de jongens ontdekt. 'Een on verwachts avontuur' kost 18,50 euro (ISBN: 978-94- 022-1672-1) en 'is ook te bestellen bij de auteur via d.grootendorst@gmail. com. Scheenbeenirritatie (Shin splints) Shin splints is de Engelse benaming voor 'scheenbeenirritatie' en is een verzamelnaam voor alle blessures aan het scheenbeen veroorzaakt door overbelasting. Meestal ervaren mensen shin splints als een branderig en zeurend gevoel. De blessure komt voornamelijk voor bij sporters, bij hardlopen is het zelfs de meest voorkomende blessure. De klachten genezen vaak langzaam en kunnen snel terug komen indien geen adequate maatregelen getroffen worden. I Omdat shin splints een overbelastingblessure is, ontstaat deze geleidelijk. Vooral beginnende hardloperdzijn gevoelig voor shin splints. Bij ervaren hardlopers ontstaan de problemen in de meeste gevallen als de trainingstfelasting t0nel wordt opgevoerd. Oorzaken van shin splints zijn o.a.: beenlengteverschil overbelasting van de spieren (te snelle opbouw) overpronatie (naar binnen zakken van de enkel foutief schoeisel verminderde beweeglijkheid van heupen/enkels Podotherapie Hermanns kan onderzoek verrichten om te achterhalen of u shin splints hebt. Aan de hand van het onderzoek kunnen vervolgens de klachten behandeld worden met bijvoorbeeld sportsteunzolen, rek- en spierversterkende oefeningen en een gedegen schoenadvies. Telefoon 077-397 13 18 Website www.podotherapiehermanns.nl Hermanns Hermanns Bij u in de regio zitten we o.a. op de volgende locaties; Middelburg, Roozenburgiaan 16 Oost-Souburg, C. van Perestraat 8 Vlissingen, Rozengracht 6 - Goes, Troeistraiaan 150 - Yerseke, Oesterstraat 9 Bij de meeste verzekeraars wordt het grootste deel van de therapieën vergoed en podotherapie valt niet onder uw eigen risico. Podotherapie is vrij toegankelijk, wat wil zeggen dat u een afspraak kunt maken zonder verwijzing van een arts of medisch specialist! O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 juni 2015 21 door Gerard van der Hoeven Het boek 'In naam van De Ruyter' van auteur Arthur Scheijde is vanaf heden in de boekhandel verkrijgbaar en kost 19,95 euro. Foto: Gerard van der Hoeven Spanning en humor H? a (Spört) p&S&tmsp*

de Faam | 2015 | | pagina 29