Op winterhanden de zomer in? 1 y V AUTONIEUWS n dankzij Volvo City Safety Seat waardeert Ibiza op Opel als 'liefdesnest' Nissan steekt Juke R in aansprekend Nismo-jasje Kia van start in Mexico Uit een wetenschappelijk onderzoek naar het effect van systemen die aanrij dingen helpen voorkomen blijkt dat City Safety veilig heidstechnologie, standaard op-alle modellen van Volvo, tot 28 procent minder scha declaims oplevert. Vooral het aantal kop-staartaan- rijdingen vermindert. Voor het onderzoek zijn schade- rapporten van de Zweedse verzekeringsmaatschap pijen If en Volvia gebruikt. City Safety vermindert ook het aantal whiplash-geval- len en andere vormen van nekletsel, die zich vooral voordoen bij aanrijdingen met lage snelheden. Minder schade betekent ook lagere verzekeringspremies voor Volvo-rijders. De statistie ken die bij deze studie onder de loep zijn genomen, geven een representatief beeld van de schadesituatie bij meer dan 160.000 voertuigen die een jaar lang aan het verkeer hebben deelgenomen. Het maakt dit onderzoek een van de meest omvangrijke in zijn soort. Gegevens van verzekeringsmaatschap pijen zijn afkomstig van alle soorten ongevallen, ook de kleinere waarbij geen politie of hulpdiensten aanwezig zijn geweest. Zo is er een preciezer beeld ontstaan van de effectiviteit van syste men die aanrijdingen voor komen, zoals de City Safety technologie van Volvo Cars. Het merk presenteerde zijn technologie om botsingen te voorkomen in 2006. City Safety is standaard in alle nieuwe Volvo's vanaf 2008. Sindsdien houdt het merk in Zweden, waar het een marktaandeel heeft van 20 procent, ook bij wat het ef fect is van dit systeem. "Dit geeft al een goed statistisch beeld, zeker omdat elke vijf de auto op de weg in Zweden een Volvo is," aldus Magda- lena Lindman van Volvo. Nieuwe motoren, meer com fort en innovatieve connec- tiviteit vallen de Seat Ibiza ten deel. De opwaardering van het model omvat ook nieuwe kleuren en veilig heidssystemen. De geface- lifte versie is er vanaf 12.950 euro. Om de tijd te over bruggen naar een nieuwe Ibiza (over twee jaar) voor ziet Seat haar compacte telg (driedeurs SC, vijfdeurs en ST stationwagon) van een aantal verbeteringen. Het ui terlijk is verrijkt met nieuw vormgegeven koplampen met led-dagrijverlichting en SEAT IBIZA UITGERUST MET NOG EFFICIENTERE MOTOREN de restyling van het aanbod wielen. De belangrijkste opwaarde ring is de intrede van nieu we motoren. De Ibiza wordt leverbaar met een driecilin der benzinemotor. Die is er als ongeblazen versie (75 pk) en met turbo in de vermo gens 95 en 110 pk. Het koppel van laatstgenoemde versies bedraagt respectievelijk 160 en 200 Nm. Beide verbazen door hun levendige gedrag. Maar ook door hun brand stofconsumptie. De 1.0 Eco TSI met 95 pk verbruikt 4,2 1/100 km. Stop/start zorgt daar mede voor. Die tech niek is ook gekoppeld aan de 1.4 Eco TSI met cilinder- uitschakeling. Wanneer vier cilinders niet zijn vereist, Kia start in Mexico met 21 dealerbedrijven in tien gro te steden. Tot januari 2016 worden nog eens 26 Kia- dealers benoemd, terwijl het totale netwerk een jaar later 65 dealers zal tellen. Tevens bouwt Kia zijn eerste pro ductiefaciliteit in Mexico. Daarin wordt een miljard dollar geïnvesteerd. Terwijl in Nederland zo merse temperaturen van 30 graden worden bereikt, rij den nog altijd ruim 200.000 automobilisten op winter handen. Dit constateert Eu romasten Onwetendheid bij de automobilist, het slechte weer van de afgelopen maanden en uitstelgedrag zijn hiervan de oorzaak. Eén op de drie auto's rijdt op winterhanden in Nederland en zou omstreeks de maand maart naar zomerbanden moeten wisselen. Het niet op tijd wisselen naar zomer banden zorgt voor snellere slijtage van de winterhan den en kan voor onveilige situaties zorgen. Winterhan den hebben in de zomer een langere remweg. Bovendien hebben winterhanden een grotere rolweerstand waar door het brandstofverbruik toeneemt. Jos Gesthuizen van Euromasten "Ondanks dat we er alles aan doen om automobilisten te her inneren aan de bandenwis sel heeft 5 tot 8 procent nog geen afspraak gepland." Ford met GT in Le Mans 2016 Voor de start van Le Mans 2015 kondigde Ford aan dat het bedrijf weer gaat deelne men aan de prestigieuze Le Mans autorace. Ford doet dit met de GT, die is gebaseerd op de nieuwe ultra-high- performance supercar die volgend jaar op de markt komt. Le Mans 2015 is ge wonnen door Porsche. Succesvol in Opel komt dit jaar in Het Nationale Automobilisten Onderzoek naar voren als het nummer één automerk waarin automobilisten ooit de liefde bedreven. Eén op de drie automobilisten geeft aan wel eens de liefde te hebben bedreven in de auto. Vijf procent van de automo bilisten (5 procent) deed dit zelfs wel eens tijdens het rij den. Dat blijkt uit onderzoek van mediabedrijf YPCA in opdracht van Allsecur auto verzekeringen en verkeers- zender Traffic Radio. Bijna tien procent van de onder vraagden, die ooit seks in de auto hadden, geven aan dat dit in een Opel was. Renault en Volkswagen komen op een gedeelde tweede plek. Fiat en Ford volgen. laat de motor twee cilinders 'links' liggen. De 1.4 Eco TSI heeft een vermogen, van 150 pk en een koppel van 250 Nm en vormt een heerlijke combinatie met de Ibiza. Het brandstofverbruik van de motor met actief cilinder- management bedraagt 4,8 1/100 km. Op dieselgebied wacht de Ibiza een nieuwe generatie 1.4 TDI turbodie sels met vermogens van 90 tot 105 pk.'Volgens de boe ken consumeren die niet meer dan 3,5 1/100 km. Rijden doet de Ibiza com fortabel en het verfijnde elektrische stuursysteem draagt bij aan een betere rij- dynamiek. Verfijnd zijn ook de schokdempers, vering en stabilisatoren waardoor de wegligging is verbeterd ten opzichte van de vo rige versie. Met het optio nele Upgrade Drive kan de rijkarakteristiek naar wens worden ingesteld. De Com- fort/Sport-schakelaar be ïnvloedt ook de intensiteit van de stuurbekrachtiging. Rijassistentiesystemen doen intrede in de lijn en ook een waarschuwingssysteem te gen vermoeidheid is lever baar. Het reageert op stuur- karakteristieken en zorgt voor alarmering. Achter het stuur is de zit goed. De zit ting had wat langer mogen zijn voor de bovenbenen. De rug krijgt alle steun. Het dashboard is voorzien van zachte materialen. De twee de generatie Easy Connect infotainmentsysteem doet intrede. Eensmartphonekan worden geïntegreerd met het infotainmentsysteem in de auto. In de praktijk vraagt die oefening met een Apple iPhone wat minder inle vingsvermogen dan met een Samsung. Het kleurenaan- raakscherm geeft een helder en overzichtelijk beeld. Niet te hard rijden anders houdt de navi het niet bij. De Ibiza Style Connect is een introductieversie met veel voorzieningen aan boord, van navi tot airco en cruise control. Het topmodel is de FR Connect met verwarm- bare sportstoelen voor. VW WorldCup over snelde in drie seconden van 0 naar 100 km/u. Zowel de Nismo-stijl als de Nismo- aandrijftechnologie doet nu zijn intrede in de Juke-lijn. De onthulling van de auto vindt plaats op het Good- wood Festival of Speed. Een team van Nederlandse Volkswagen dealermede werkers heeft de tweede plaats behaald bij de Volks wagen WorldCup. Bij deze competitie nemen de beste dealermedewerkers ter we reld het individueel en als team tegen elkaar op. Ver koopadviseur Peter Muller van Pon Dealer in Barneveld zorgde ook voor individueel succes: hij werd derde. Nissan heeft zich gebogen over de Juke R. De techneu ten van het merk voorzien de uitvoering van een Nis- mo-sausje. Met de vierwiel- aangedreven 'R' was het al smullen met een vermogen van zo'n 550 pk. Die cross- BMW Motorrad laat met de Concept Path 22 li De eerste Volvo City Safety-technologie remde bij 30 km/u, de tweede bij 50 km/u en de nieuwste (XC90) bij alle snelheden. De meerprijs van een vijfdeurs Seat Ibiza ten opzichte van een driedeurs SC bedraagt 500 euro. De Nissan Juke R is in de nieuwe versie voorzien van Nismo- aandrijftechnologie. k|(leen bijzondere interpretatie zien van een scrambler. Niet de prestaties staan centraal maar de stijl en originaliteit. Vanzelfsprekend dat BMW de motorfiets voorstelde tijdens het Wheels Waves Festival in Biarritz. Daar staan kunst, custom motoren en surfen centraal. BMW nodigde de kunstenaar Ornamental Conifer en surfboardmaker Mason Dyer van Dyer Brand uit om de Concept Path 22 te ontwerpen. 1

de Faam | 2015 | | pagina 21