m Treffend beeld van dr. Ghijsen Samen meer beleven <#i(ui( oaa ©ïïss LOKAAL f. Recreëren in je blootje Zomerexpositie in Polderhuis DELTA Kies voor een interactief tv-pakket of 50% korting1 met Alles-in-1 van DELTA Presentatie boek Manu Keirse VLISSINGEN - De opleiding So- cial Work houdt samen met uitgeverij Lannoo dinsdag 30 juni de boekpresentatie 'Als ik er niet meer ben' van prof. Manu Keirse. Manu Keirse is dé specialist in België en Nederland als het over rouwverwerking en de laatste levensfase gaat. De bijeenkomst is bedoeld voor (oud-) studentenen en extern geïnteresseerden. De presen tatie begint om 19.00 uur, op de HZ in Vlissingen. Het boek 'Als ik er niet meer ben' is bedoeld voor iedereen die zich wil voorbereiden op het eigen levenseinde. Het geeft een antwoord op vra gen als: Hoe stel je een zorg plan 'voor later' op? en Wat houdt een wilsverklaring in? Vanaf 18.30 uur is de zaal open. Geïnteresseerden zijn welkom. Aanmelden is mogelijk via socialwork@ hz.nl. WESTKAPELLE - Het beeld van dr. Hendrika Maria Ghij sen, samenstelster van het woordenboek der Zeeuwse dialecten, vordert. Beeldend kunstenaar Leendert Houte kamer (58) werkt er aan bij Dominicus in Westkapelle. "Ik heb mij verdiept in me vrouw Ghijsen. Het spreekt mij aan dat zij zoveel voor het Zeeuws heeft gedaan." Leendert maakte van klei een gipsmal. Vanuit de mal wordt het beeld gemaakt met behulp van een pun- teerapparaat. Het resultaat is treffend. De vastberaden heid van mevrouw Ghijsen is tot uitdrukking gebracht. "De afwerking in de juiste proporties is een precies werkje", zegt Leendert. Het beeld komt bij de oude be graafplaats in Domburg. Het benodigde geld, 25.000 euro, voor het beeld is bij elkaar gebracht middels subsidies en sponsoracties. "Er is nu ruim 27.000 euro. In septem ber is de onthulling", aldus Engel Reinhoudt, initiatief nemer van de actie 'Ghijsen in Beeld'. VLISSINGEN - Wie altijd al heeft willen weten hoe het voelt om naakt recreëren of nieuwsgierig is waarom naturistencampings vaak op zulke mooie plekken in de natuur liggen, heeft nu de kans. Op zondag 28 juni zetten veel campings en ver enigingen hun deuren open voor bezoekers. Dit geldt ook voor Naturistenvereniging Zeelandia aan de Oostelijke Bermweg 20 in Vlissingen. Op www.nfn.nl/opendag is alles te vinden over de Open Dag Naaktrecreatie. De meeste campings en ter reinen openen dan hun deu ren van 10.00 tot 17.00 uur. Bloot is deze dag mogelijk, maar niet verplicht. WESTKAPELLE - In het Polder huis is van 27 juni tot en met 4 oktober een unieke expo sitie te zien met Zeeuws werk van Frieda Rutgers van der Loeff-Mielziner (1877-1948). De expositie toont schetsen, tekeningen en schilderijen, waaronder enkele topstukken, uit het herontdekte werk van Frie da Rutgers van der Loeff- Mielziner. Frieda werd in Braunschweig (Duitsland) geboren, studeerde aan de kunstacademie in Kopenha gen, woonde en werkte jaren in Brussel en van 1918 tot 1930 verbleef ze in Middel burg. In haar Middelburgse tijd leerde ze Westkapelle kennen en ze sloot het dorp met 'die stugge bewoners' meteen in haar hart. Re gelmatig verbleef ze enkele weken in het dorp om er te tekenen en te schilderen. Ze tekende en schilderde tal rijke portretten, soms grote groepsportretten, straatjes en stillevens. Meer info op de website www.polder- huiswestkapelle.nl. Lunchen met het Kamerkoor OOST-SOUBURG - In de His torische Kerk in Oost-Sou burg is op 28 juni om 11.30 uur een lunchconcert met het Middelburgs Kamer koor. Het Middelburgs Ka merkoor kent een lange ge schiedenis. Het repertoire is door de jaren heen enorm verbreed. Veelal wordt klas sieke muziek uitgevoerd maar steeds vaker wordt die afgewisseld met werken die lichter van toon zijn. Kaar ten in de voorverkoop kos ten 9 euro (inclusief lunch), voor vrienden 7,50 euro. Voor lunchconcerten zijn in verband met de catering de kaarten alleen in de voor verkoop verkrijgbaar. Zomerse avond in de Koorkerk MIDDELBURG - In de Koorkerk in Middelburg is zaterdag 27 juni een zomerzang- avond. Medewerking wordt verleend door het gemengd koor Sursum Corda uit Mid delburg onder leiding van Jan Willem Nieuwenhuyzen met organist Maurits Kruis. Ook het gemengd koor Soli Deo Gloria uit Oostkapelle onder leiding van Kees Nieuwenhuyzen met orga nist Simon van Keulen is erbij evenals en het school- koor Calvijn College onder leiding van Frans Nieuwen huyzen. Aanvang 19.30 uur en de toegang is vrij. verbindt Bestel Alles-in-1 voor 1 juli 2015 Ga naar DELTA.nl/allesin1 meer internetsnelheid meer zenders op uw tweede scherm meer interactieve tv meer HD-zenders O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 juni 2015 17 Leendert Houtekamer is druk met de afwerking van het beeld van dr. H.C.M. Ghijsen. Foto: Leon Janssens O Meer informatie op www. historischekerksouburg. nl. *Dit aanbod geldt voor iedereen zonder ZeelandNet internet en telefonie. De actiekorting is tijdelijk. Bekijk de actievoorwaarden op DELTA.nl/allesin1

de Faam | 2015 | | pagina 17