r Drie minibiebs in Middelburg F r Resultaten online inwonerpanel over horecabeleid k Zonneweide langs Torenweg en Reijersdwarsweg Controle hondenbelasting f Pinnen in de parkeergarages Aanvullend ouderenvervoer stopt r GEMEENTE MIDDELBURG In mei 2015 is de eerste peiling uitgevoerd met het nieuwe online inwoner panel. In deze peiling zijn de deelnemers gevraagd naar de beleving van de horeca in Middelburg. 219 inwoners hebben de vragenlijst ingevuld. De resultaten zijn te bekijken op www.middelburg.nl/inwonerpanel. Na de zomer gaat de gemeente in gesprek met (horeca)ondernemers en inwoners over de invulling van de uitkomsten. Hierna wordt een nieuw ho- recabeleidsplan geschreven dat een antwoord geeft op de vragen hoe we het horecabeleid in Middelburg naar een kwalitatief hoger niveau kunnen brengen en welke acties daarvoor nodig zijn. Begin mei hebben we omwonenden geïnformeerd over de zo geheten zonneweide die de gemeente wil creëren op de locatie langs de Torenweg en Reijersdwarsweg, grenzend aan de Mor tiereboulevard. Op 25 juni van 19.30 tot 21.00 uur houden we in het Palet aan de Johan van Reisbergstraat 2 een informatieavond over dit onderwerp. Een zonneweide houdt in dat er zonnepanelen worden geplaatst op grond die eigendom is van de gemeente. De zonneweiden zijn nodig om het duurzaamheidsbeleid, in 2050 energieneutraal zijn, te behalen. Daar naast wordt nagestreefd dat Middelburgse inwoners of ondernemers, die zelf geen zonnepanelen kunnen plaatsen, kunnen participeren in een zon neweide. Tijdens de avond worden de volgende onderwerpen behandeld: - Waarom komt er een zonneweide? - Hoe gaat de zonneweide eruitzien? - Hoe wordt de zonneweide ingepast in de omgeving en het landschap? - Planning en procedure. Uiteraard is er ook ruim gelegenheid voor vragen en zijn ook uw sugges ties welkom. In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners die één of meer honden hebben dan ook hondenbelasting. Toch is een re gelmatig terugkerende controle nodig om tot een goede uitvoe ring van deze belastingregeling te komen. Medewerkers van het bedrijf Legitiem controleren in juni steekproefsge wijs huis aan huis. Zij dragen kleding met het bedrijfslogo. Ook hebben zij een legitimatiebewijs waarnaar u kunt vragen. De controleurs stellen u-enkele vragen over het wel of niet hebben van één of meer honden. Treffen zij bij u een hond aan die nog niet in het hondenbelastingbestand van de gemeente is opgenomen, dan wordt u alsnog in de gelegenheid gesteld om aangifte te doen. Doet u dit niet, dan kan de gemeente u een boete opleggen. De controleur vraagt nooit om geld. Er vindt dus geen betaling aan de controleur plaats. Als u niet thuis bent zal de controleur ter plaatse een beoordeling maken over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. Bij een ver moeden van de aanwezigheid van één of meer honden, waarvoor geen aangifte is gedaan, wordt een aangiftebiljet achtergelaten. Dit aangifte biljet moet binnen 2 weken ingevuld en ondertekend aan de gemeente worden teruggestuurd. Ook als u geen houder bent van een hond bent u verplicht het aangiftebiljet terug te sturen. Aangeven van een hond Wanneer u een hond heeft, bent u dus verplicht dit aan te geven. Mis schien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij adviseren u daarmee niet te lang te wachten. U kunt het formulier om aangifte te doen verkrijgen in de publiekshal van het stadskantoor of downloaden via www.middelburg.nl. Informatie Wilt u meer weten of heeft u nog vragen? Bel dan met een van onze me dewerkers van de Samenwerking belastingen Walcheren en Schouwen- Duiveland, tel. (0118) 67 57 72. In Middelburg Zuid zijn sinds vo rige week drie leeskastjes te vin den. Een leeskastje is gevuld met boeken, ledereen kan er boeken lenen, lezen, ruilen of achterlaten. Deze kastjes hangen bij mensen aan de gevel, staan op palen in de tuin of bevinden zich in een ge bouw. Het idee om leeskastjes in te richten is ontstaan bij wijkbewo ners. Het gaat om het idee dat je met elkaar een plek beheert waar iedereen boeken kan lenen, ruilen of achterlaten. De minibiebs zijn te vinden aan de Amnestylaan 33, Johan Constatin Matthiasstraat 26 en bij de kinderboerderij. Wijkwet houder Arjan Beekman nam de drie leeskastjes in Middelburg Zuid in gebruik. www.minibiebs.nl Foto: Aart van Belzen In de periode tussen 15 en 19 juni worden de betaalau tomaten in de Middelburgse parkeergarages vervangen. Hierdoor wordt het mogelijk om met pin te betalen in de parkeergarages. Tijdens het vervangen kan het zijn dat u niet bij het dichtstbijzijnde automaat kunt betalen of dat u even moet wachten voordat u kunt afrekenen. Dit is onvermijdelijk in het proces, maar we proberen dit ongemak uiteraard zoyeel mogelijk te voorkomen. Op de automaten staat aangeven dat zij geschikt zijn voor pinbetaling. Het blijft mogelijk om met muntgeld te betalen. Foto: Aart van Belzen De gemeenten op Walcheren heb ben besloten om per 1 september 2015 te stoppen met het aanvul lend ouderenvervoer. Bent u in het bezit van een taxipas voor het aanvullend ouderenvervoer op Walcheren? U kunt tot en met 31 augustus 2015 met de taxi blijven reizen. Daarna bestaat het aanvul lend ouderenvervoer niet meer. Misschien kunt u al af en toe met iemand meerijden of regelt u uw vervoer op een andere manier. Als u denkt dat u na 1 septem ber 2015 toch af en toe vervoer nodig heeft, kunt u bij Porthos terecht. Porthos is het loket van de Walcherse gemeenten voor zorg en ondersteuning. Een klantondersteu ner van Porthos kan met u meekij ken om te zien welke mogelijkhe den er nog zijn. Wellicht is er een vrijwilliger die u kan helpen of is het mogelijk om gebruik te maken van het collectief taxivervoer. Ook komt Connexxion met een speciale kortingspas voor Zeeuwen van 65 jaar en ouder. Op maandag tot en met vrijdag (vanaf 9 uur) en in het weekend kunnen zij dan voordelig reizen met de bus in Zeeland. De campagne van Connexxion start in juli. Meer informatie? Heeft u vragen? Of wilt u een gesprek met een klantondersteu ner van Porthos? U kunt bellen naar een speciaal telefoonnummer voor vragen over vervoer, 088- 7514002. U kunt ook een e-mail sturen naar info@porthos.nl. www.porthos.nl Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 9