Het woord aan raadslid Ed de Graaf Bezuinigingsopdracht r www.middelburg.nl r II Informatiebijeenkomst Middelburgse binnenstad eL. Het is u ook vast niet ontgaan: de Middelburgse binnenstad heeft er recentelijk een nieuwe fietsenstalling bij. Plein 1940 is na maanden op de schop te hebben gelegen sinds kort weer opengesteld voor publiek. Waar eens bezoekers een parkeer- plaatsje probeerde te bemachti gen in het hart van het kernwin kelgebied prijkt nu een geheel nieuw geplaveid - autovrij - plein. Het opnieuw leven inblazen van Plein 1940 heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Medio 2008 maakte het voornemen tot herontwikkeling deel uit van het zogeheten Pleinenplan: een plan voor een viertal pleinen waar destijds veel politieke aandacht naar uitging en waarbij serieus is onderzocht Plein '40 geheel of gedeeltelijk te overkappen. Het uiteindelijke plan voor een vers hal werd in 2012 afgeblazen. Vanaf de beginfase heeft de Lokale Partij Middelburg de ontwikkelingen rond Plein '40 Foto: Aart van Belzen nauwlettend gevolgd. Immers wij beschouwen het plein als een van de meest geslaagde pleinen uit het wederopbouwplan. Typerend voor de wederopbouwperiode is de trapeziumvormige grondvorm, het consistente gevelensemble en de overhoekse zichtlijn op de voorgevel van het stadhuis. Begin dit jaar heeft de LPM- fractie kritische kanttekeningen Op 9 juni heeft de gemeente raad de Kaderbrief 2016-2019 vastgesteld. De kaderbrief focust zich op de structurele bezuini gingsopdracht van 8,6 miljoen euro. De raad geeft het college van burgemeester en wethouders richting door aan te geven dat lastenverzwaring voor burgers pas als laatst mogelijke optie betrokken mag worden bij de bezuinigingen. Het college gaat met deze fikse bezuinigingsopdracht aan de slag. Wethouder Johan Aalberts geeft aan dat het vinden van be zuinigingen een lastige opdracht is: "We hebben de afgelopen vijf jaar al zo'n 16 miljoen euro geplaatst bij het voorgenomen herinrichtingsplan. Helaas spra ken wij voor dovemansoren. Wat ons het meest tegen de borst stuit is niet alleen de dominante impact van het aantal fietspar keerplaatsen maar met name de merkwaardige positionering: juist op die plek waar de fietsen voorheen ook al stonden. Ons inziens is dit deel van het plein de meest voor de hand liggende en mooiste plek om een terras uit te baten, namelijk tegenover de terrassen op de Pottenmarkt, met zicht op het flanerend publiek en het mooie stadhuis. Waar eens de aanblik op gepar keerde auto's domineerde, heeft nu de aanblik op de gestalde fiets de overhand. Heeft u naar aanleiding van dit bericht reacties/ suggesties? Ed de Graaf Raadslid Lokale Partij Middelburg eddegraaf@zeelandnet.nl www.lokalepartijmiddelburg.nl De gemeenteraad van Middelburg nodigt u uit voor een informa tiebijeenkomst over de Middelburgse binnenstad en haar econo mische betekenis op dinsdag 30 juni. De bijeenkomst is ver plaatst van het stadskantoor naar de burgerzaal in het stadhuis. ledereen die zich betrokken voelt bij de Middelburgse binnenstad is van harte welkom. U kunt zich aanmelden vóór 23 juni via griffie@middelburg.nl. De aanleiding voor deze informatiebijeenkomst is de behandeling van het Actieplan Binnenstad in de gemeenteraad. Ondernemers heb ben de lokale politiek opgeroepen om zich blijvend te verdiepen in de ontwikkeling van de binnenstad. Die handschoen wordt met deze informatiebijeenkomst opgepakt, samen met ondernemers en andere betrokkenen. Het doel van deze avond is om een gezamenlijk beeld te krijgen over de betekenis van de Middelburgse binnenstad voor de lokale en regionale economie. Maar ook om de urgentie voor het nemen van maatregelen (door ondernemers, overheid en andere partijen) te kunnen bepalen. moeten bezuinigen. Deze bezuini gingsopdracht is noodzakelijk om de gemeentefinanciën van Middel burg weer op orde te krijgen. Het kan niet anders dan dat iedereen de gevolgen hiervan gaat voelen." In november zal het voorstel worden aangeboden aan de gemeenteraad. Programma 19.30 uur Opening door de voorzitter, de heer Piet Kraan Inleiding door de heer Mare Majolee namens INretail, de brancheorganisatie voor ondernemers in de woon-, mode-, schoenen- en sportbranche Ontwikkelingen en trends op het gebied van de detailhandel. Inleiding door de heer mr. Folkert Hiemstra van Van Boven Advocaten te Middelburg. De ervaringen in de lokale faillissementspraktijk. Pauze Gesprek met de zaal onder leiding van Mare Majolee, met onder andere - de relatie tussen de Middelburgse binnenstad en de Mortiereboulevard en het ZEP - het actieplan binnenstad Afsluiting en informeel samenzijn 19.35 uur 20.15 uur 20.30 uur 20.45 uur 21.45 uur INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG "f AANWIJZINGSBESLUIT TOEZICHTHOUDERS ALS BEDOELD IN ARTIKEL 4.2 VAN DE WET BASISREGISTRATIE PERSONEN (BRP) Het college van burgemeester en wethouders heeft op jO april 2015 aangewezen als toezichthouder, als bedoeld in artikel 4.2 van de Wet Basisregistratie Personen (BRP): 1De medewerkers in de functie van toezicht houder openbare ruimte van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving; 2. De medewerkers in de functies van vakspecialist II en III van de afdeling Publiekszaken; Inwerkingtreding Het aanwijzingsbesluit toezichthouders BRP treedt de dag na bekendmaking in werking. Toelkhting Op 6 januari 2014 is de Wet Basisregistra tie Personen (BRP) in werking getreden. Als 'ola van artikel 4.2 van de Wet BRP wijst college van burgemeester en wethouders ambtenaren aan die belast zijn met het toezicht op de naleving van de verplichtin gen van de burger ingevolge hoofdstuk 2, afdeling 1paragraaf 5 van de Wet BRP. De aangewezen toezichthouders van de Kopi afdeling Vergunningverlening en Handha- iedei ving kunnen nandhavend optreden als de REGEUNG BEHEER EN TOEZICHT BASISREGISTRATIE PERSONEN Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 19 mei 2015 de Regeling Beheer en Toezicht Basisregistratie Personen hebben vastgesteld. Deze regeling legt de beheersfuncties met de daarbij behorende taken, verantwoordelijkheden en bevoegd heden vast. Bovendien wordt het toezicht op de naleving van de beveiligingsmaatregelen en beveiligingsprocedures geregeld. Deze regeling treedt met terugwerkende kracht in werking op 6 januari 2014. Burgemeester en wethouders van Middel burg hebben in de vergadering van 19 mei 2015 bovendien besloten om ae bevoegd heid tot het opleggen van een bestuurlijke boete op grond van artikel 4.17 van de Wet Beheer en Toezicht Basisregistratie Personen te mandateren aan de medewerkers (vakspecialisten II en III) bij de afdeling bliekszaken van de gemeente Middelbi Pu- 'urg. ving kunnen handhavend optreden burger niet voldoet aan zijn verplichtingen uit de Wet BRP. Zij kunnen daarbij gebruik maken van de bevoegdheden, genoemd in afdeling 5.2 van de Algemene Wet Bestuurs recht (4WB). De aangewezen toezichthouders van de afdeling Publiekszaken zijn belast met de ju ridische afwikkeling. Zij zijn tevens bevoegd om een bestuurlijke boete op te leggen. Vanaf de dag van bekendmaking ligt dit besluit 2 weken ter inzage bij de vakbalie van Ruimte in het stadskantoor. De regeling met achterliggende stukken ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 17 juni 2015 tot 26 augustus 2015) ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een •X tegen betaling verkrijgbaar. WIJZIGING ARBEIDSVOORWAAR DENREGELING GEMEENTE MIDDEL BURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in de vergade ring van 3 juni 2015 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (72ste wijziging). Deze wijziging betreft het aanpassen van de leeftijdsafhankelijke factoren in het kader van het FLOgvergangsrecht (artikelen 9b:22a en 9b:45a van de Arbeidsvoor waardenregeling). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Bluesroute 2A: bouw woning (11-6). Buitenruststraat 20: rioolvergunning (11-6). De wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 januari 2015 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 18 juni 2015 tot 11 september 2015) ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg-3 te Mid delburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bodenplaats 1 isoleren dak (8-6). Jacob Catsstraat 46: realiseren 12 garages (5-6). Molstraat 5: bouw aanbouw (4-6). Nieuwstraat 45: bouw dakkapel en dakterras (8-6). Koos Vorrinkstraat 2 t.m. 82 (even nrs.): bouw 41 (huur)appartemen- ten en 12 (koop) woningen. (9-6). Markt 35: verbouw pand (116). Oranjeplaat 63, Amemuiden: bouw recreatiewoning (5-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-Wesmrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wat>o) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: verhogen nok middels plaatsen dakop- bouw op de woning Locatie: 't Zanddorp 11 fe Middel burg. Nieuwe uiterste beslisdatum: 17 augustus 2015 VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekènd dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: Anton de Komstraat 1 t.m. 23 (oneven nrs.) en De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf don derdag 11 juni 2015 tot en met woens dag 22 juli 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting even op de voornoemde stukken. De i op c belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een ziens wijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 12 juni 2015 tot en met donderdag 23 juli 2015 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzöek om een voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. f

de Faam | 2015 | | pagina 8