Verwenochtend ouders-in-spé Kater Meivin wil rustig thuis De Faanf Leuker kunnen we het niet maken (wel gezonder) Congres zorg watersport Na de tuinfair, landgoedfair en christmasfair is er nu ook de zwangerschapsfair. Zaterdag 20 juni kunnen aanstaande moeders zich laten verwennen bij Kinderopvang Walcheren. En natuurlijk is er ook aan de aanstaande papa's gedacht. "Het is vorig jaar al gebleken dat hier echt behoefte aan is", aldus Esther Veldhuizen van Kinderopvang Walche ren. "We merken dat zwan gere vrouwen of moeders die net bevallen zijn, het prettig vinden elkaar te ontmoeten in deze bijzondere fase van hun leven." Aan belangstel ling uit het bedrijfsleven om de ochtend extra aan te kleden, is geen gebrek. Maar liefst 26 Zeeuwse bedrijven verlenen hun medewerking. Zo kunnen de zwangere vrouwen hun buik laten be schilderen (bellypaint) en een professionele buik- of portretfoto laten maken, hun voeten en handen laten mas seren en hun nagels laten lakken. Ook zijn er diverse lekkere hapjes. Broertjes en zusjes worden in de tussen- tijd vermaakt met kinder activiteiten en wie dat wil krijgt een rondleiding op het kinderdagverblijf. Er staan diverse kraampjes opgesteld waar Zeeuwse ondernemers en organisa ties zich presenteren. De Zwangerschapsfair is bij Kindercentrum Tuimelaar aan de A. Gogelweg 10 in Vlissingen. Entree en activi teiten zijn gratis. Het maken van de buik- en portretfoto's ook, bestellen van de foto's kan na de fair digitaal. Aan melden voor het maken van een foto en/of bellypaint hoeft niet maar wordt ge zien de beperkte tijd wel ge adviseerd. Dit kan via com- municatie@skow.nl. Ook aan de aanstaande vaders is gedacht; zij kunnen mee doen aan een heuse Luier- verschooncontest. Voor alle bezoekers is er bij vertrek een goedgevulde goodiebag. COLUMN WETHOUDER JOHN DE JONGE Tijdens een discussie over de sport- tarieven kreeg ik laatst te horen 'Dat kan niet kloppen!'. Een kennis maakte zich zorgen over de aangekondigde verhoging van de huur van sportzalen en -velden. Omdat ik mij recent had verdiept in de hoogte van deze huurprijzen, deelde ik zijn zorgen niet. Ik daagde hem uit een schatting te doen van de huur van sporthal Baskensburg per uur. U weet wel, die zaal waar Groene Ster speelt voor vaak volle tribunes. Hij noemde een bedrag van drie cijfers. Veel te hoog dus. De echte huurprijs na de tariefsverhoging (inclusief de kosten voor energie, gebruik van kleedkamers en douches) bedraagt 22 euro. Voor de duidelijkheid: niet per speler, maar per uur voor de hal. Wellicht vraagt u zich af of die prijs wel klopt. Elk jaar leggen wij uit de gemeentekas een paar miljoen euro opzij om de huren van gemeentelijke sportac commodaties laag te houden. Dit klinkt sympathiek, maar het is niet gezond. Ver enigingen en instellingen die hun eigen ac commodaties beheren, profiteren niet van deze verkapte subsidie. Maar erger nog, de gemeente kan deze bijdrage gewoonweg niet betalen. Als we niet ingrijpen, zijn in 2016 onze lasten naar verwachting weer hoger dan onze inkomsten. Naar schatting komend jaar 8 miljoen euro oftewel bijna 200 euro per Vlissinger. Dit vraagt om keuzes. Als we niet kiezen, loopt de schuld van de gemeente op. En hebben we geen geld om sporthallen en -velden te onder houden en te vernieuwen. Vlissingen heeft jarenlang op de pof geleefd. Dat is een pijn lijke constatering, maar een waarheid als een koe. Samen moeten we de financiën gezond maken. Ik weet zeker dat we die wedstrijd winnen, maar het vraagt om veel uithoudings- en incasseringsvermogen. MIDDELBURG - Experts uit heel het land delen op 25 juni tijdens het congres 'spoedeisende geneeskunde aan de kust' in Middelburg hun visie op de zorg voor watersporters. Het congres is georganiseerd door de spoedeisende hulp (SEH) van het ADRZ en vindt plaats in de zalen van het oude stadhuis in Middel burg. In de zomer verdub belt het aantal mensen in Zeeland. Vele tienduizen den toeristen en inwoners van de provincie genieten volop van het strand en het water. Het ADRZ heeft in de loop der jaren een grote expertise opgebouwd in de opvang van gewonde water sporters, drenkelingen en duikslachtoffers. Het con gres heeft als doel kennis te delen over de opvang en behandeling van gewonde watersporters, drenkelin gen en duikslachtoffers en over gevaarlijke situaties in, op en onder het water. Het ADRZ is een van de weinige ziekenhuizen in Nederland die deze categorie patiënten kunnen behandelen met hy- perbare zuurstoftherapie in het Medisch Centrum Hy- perbare Zuurstoftherapie (MCHZ) in de Goese locatie. Het extreme karakter van veel watersporten als kiten en surfen geeft een grotere kans op complexe letsels. Tijdens het congres spre ken gespecialiseerde artsen die veel kennis hebben van ongevallen in, op of onder water. Daarnaast vertelt wereldkampioen kitesurfen Youri Zoon over zijn blessu res. Het programma staat op sehadrz.nl/aandekust. VLISSINGEN - Deze week zet ten we kater Meivin in het zonnetje. Meivin is een lieve gezellige kater van ongeveer negen jaar. Hij zit graag op schoot en is heel aanhanke lijk. Meivin is wat stressge- voelig, hij kan dus het beste bij iemand alleen geplaatst worden, zonder andere die ren. Ook voor een druk gezin is Meivin niet de meest ge schikte kater. Hij kwam als gevonden binnen. Er is dus niet veel bekend over deze pluizenbol, maar in het asiel is het een schatje en weet hij iedereen in te pakken. Inte resse in Meivin? Neem dan contact op met Dierenasiel Walcheren. Het asiel is te vinden aan de Maanweg 5 in Vlissingen. De openingstij den zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Meer info via 0118-613579, info@dieren- asielwalcheren.nl en www. dierenasielwalcheren.nl. COLOFON WGGGNGR Media KORT NIEUWS Rommelmarkt VLISSINGEN - Op de Oude Markt in Vlissingen is vandaag (woensdag) een grote rommelmarkt. De markt is van 13.00 tot 17.00 uur. Opbouwen kan vanaf 12.00 uur. De markt is voor iedereen toegan kelijk. Kinderen kunnen gratis hun waar verkopen. Laatste keer eten voor de zomerstop OOST-SOUBURG - Bij Resto- Rank kun je, als je alleen bent of als het financieel moeilijk is, samen met anderen van een warme maaltijd te genieten. Res- toRank wordt elke keer op de derde vrijdag van de maand gehouden in De Rank: de zaal achter De Wijngaard-kerk aan de Kanaalstraat 8 in Oost- Souburg. De maaltijden beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. De eerstvolgende keer is op vrijdag 19 juni. Daarna gaat de zomerstop in. Aanmelden vooraf is noodzakelijk en kan via het volgende telefoon nummer: 0118-470860 of 0118-465132 of per mail: restorank@gmail.com. De kosten zijn 2,50 euro per persoon, voor een gezin maximaal 7,50 euro. Bijeenkomst in de Opstandingskerk GRUPSKERKE - Zondagmid dag 21 juni houdt Chris tenen voor Zeeland een bemoedigingsamenkomst in de Opstandingskerk aan de Jacob Catsstraat 7 in Grijpskerke. Spreker is Arjan Baan. Het thema waar hij over zal spreken is 'bouw mee aan Gods gemeente'. De middag be gint om 14.30 uur. Meer informatie op www.chris- tenenvoorzeeland.info. Petanque spelen op Plein 1940 MIDDELBURG - Ook dit jaar wordt er weer gebould (petanque) in de binnen stad van Middelburg. In het kader van de Beach Games wordt Plein 1940 in het weekend van 19 en 20 juni omgetoverd tot een gezellig 'boulodrome'. Het Hildernissetoernooi op zaterdag is alleen voor wedstrijdboulers (licen tiehouders). Het Herberg- toernooi op vrijdagavond 20 juni is een promotie- toernooi en opengesteld iedereen. Het toernooi be gint vrijdag om 19.30 uur en zaterdag om 9.30 uur. Inschrijven tot uiterlijk 18 juni. Info op www.cjbm. nl. Inloop bij Partij Souburg Ritthem OOST-SOUBURG - Partij Souburg Ritthem houdt maandag 22 juni om 19.30 uur een inloop in gebouw De Kwikstaart in Oost- Souburg. Het is een infor mele bijeenkomst, waar aanwezigen hun wensen en opmerkingen over de politieke activiteiten kwijt kunnen. C www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 juni 2015 5 door de redactie Tijdens de zwangerschapsfair is het mogelijk om een bellypaint te laten maken. Foto: PR Belangstelling voor Meivin of voor één van de andere katten of honden? Neem dan contact op met het asiel. Foto: PR Advertentieverkoop en media-advies Linda Heikoop E adverteren.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-20 S414 55 Familieberichten E f3rnilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T {088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsckuk Redactie en persberichten Marina Meijers E redactiefaam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten wwwdeweekkrant.nl/verspreidtdachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV

de Faam | 2015 | | pagina 5