Vitaminehoek De Kragge, verse kwaliteit met service Agenda Veere Nieuwe fractievoorzitter CDA Veere Kerkennacht Wandeling rond kreken en bossen Viswedstrijd geslaagd Kennismaken met Vaessen Acupunctuur Advertorial Vrijdag 19 juni Ringrijden GRIJPSKERKE - In Grijpskerke is het van 14.00 tot 21.00 uur ring rijden. Meer informatie over het ringrijden op www.ringrijden.nl. Zaterdag 20 juni Zevende editie Veers Muziek Festival VEERE - Alweer voor de zevende keer op rij wordt het Veers Mu ziek Festival georganiseerd. Vee- re is dit jaar de plaats waar het festival op 20 juni plaatsvindt. Het festival staat garant voor een dag vol muzikale optredens en activiteiten. Alle zeven muziek verenigingen (harmonie, fanfare en brassband) uit de gemeente Veere nemen deel aan het fes tival. Het programma begint om 10.30 uur en eindigt om 17.30 uur. Informatie over het festival is te vinden op de Facebook pa gina Veers Muziek Festival of op de website www.veeresgenoegen.nl. Een beestachtig lange avond in Terra Maris OOSTKAPELLE - Op 20 juni, de langste zaterdag van 2015, komt de zon op om 05.18 uur en gaat onder om 22.04 uur. Deze dag duurt dus 16 uur en 46 minuten en is dé gelegenheid voor een avondbezoek aan de wisselten toonstelling 'Het duistere die renrijk' bij Terra Maris in Oostka- pelle. Mittlttlltlliill Zondag 21 juni VEERE - Cecilia Bernardini op vi ool en Keiko Shichijo op piano spelen zondag 21 juni werken van Beethoven en Carl Philip Emanuel Bach. Bernardini en Shichijoeen vormen een kamer- muziekduo, dat zowel individueel als collectief, een stempel drukt op het hedendaagse muziekle ven. Ze brengen een fraai uitge balanceerd programma.Concert in Veere. Het concert is Zondag 21 juni vanaf 15.30 uur in de Grote Kerk Veere, Oudestraat 26, Veere. Entree 15 euro. Ringrijden GAPINGE - In Gapinge en Zoute- lande is het van 8.00 tot 17.00 uur ringrijden. Meer informatie, over het ringrijden op www.ringrijden.nl. Vrijdag 19 tot en met zondag 21 juni Open tuinen weekend Van vrijdag 19 juni t/m zondag 21 juni houdt de afdeling Walche ren van de landelijke vereniging Groei &Bloei weer het open tui nen weekend. Dit valt samen met de landelijke Nationale Tuinweek 2015, die voor de 2e keer wordt georganiseerd. Zie voor het hele landelijke programma van de Nationale Tuinweek de website: www.groei.nl/tuinweek. Zie voor alle details van de tuinen op Wal cheren, een plattegrondje en de openingstijden de website: www.walcheren.groei.nl 11 i a i i Woensdag 24 juni Vragenuurtje bij Terra Maris. Het gratis spreekuur bij Terra Maris is in de ontvangsthal van 14.00 tot 16.00 uur. Markten VEERE - Gedurende de hele zomer zijn er weer de diverse toeristenmarkten. Maandag in Domburg van 12.00 tot 19.00 uur, dinsdag in Zoutelande van 12.00 tot 19.00 uur, woensdag in Vrouwenpolder van 12.00 tot 20.00 uur, donderdag in Oostka- pelle van 12.00 tot 20.00 uur en vrijdag in Westkapelle van 12.00 tot 20.00 uur. a t i i i11 11 i- Vrijdag 3 juli Kermis Van vrijdag 3 tot en met maan dag 6 juli is het kermis in West kapelle. VEERE - Karin Wouters-Klei- nepier heeft haar functie als fractievoorzitter van het CDA Veere neergelegd. Zij wil meer tijd gaan besteden aan haar eigen uitvaartonderneming. Zij is de afgelopen 13,5 jaar OOSTKAPELLE - Op vrijdag 19 juni zijn in heel Nederland kerken 's avonds en 's nachts open, de protestantse Dorps kerk in Oostkapelle is voor deze Kerkennacht open van 20.00 uur tot 24.00 uur. Bui ten op het grasveld rond de Dorpskerk, versieren kinderen fractievoorzitter van het CDA geweest in de gemeente Veere. De CDA fractie Veere heeft unaniem een nieuwe fractie voorzitter gekozen. Pieter Wis se (48) zal deze functie gaan vervullen. een grote zomerboom. In de kerk zelf is van alles te zien over de protestantse gemeente en worden enkele amateur kunstwerken geëxposeerd. Historicus Jan Zwemer vertelt over de geschiedenis van de kerk en een lid van de Vleer- muizenwerkgroep Walcheren legt uit wat vleermuizen in de kerktoren doen. VEERE - Op dinsdag 23 juni neemt een gids van Staatsbos beheer bezoekers mee naar de kreken en bossen rond Natuur- camping Het Veersche Gat. De wandeling, die door het bos en langs het water van de door de oorlogsinundaties van 1944 ontstane kreken voert, duurt WESTKAPELLE - Ook dit jaar houdt HSV Westkapelle in juni en september een viswedstrijd voor de schooljeugd tot en met 12 jaar uit Westkapelle en Aagtekerke. De eerste wed strijd vorige week bleek gelijk een enorm succes. Uiteinde lijk wisten 26 vissertjes één of meerdere vissen aan land te brengen. Informatie over de volgende wedstrijden is te vin den op www.hsvwestkapelle.nl. anderhalf uur en begint om 19.30 uur bij het toiletgebouw van camping Het Veersche Gat aan de Landschuurweg buiten Veere. Aanmelden van tevoren is niet nodig. Kosten 5 euro p.p., kinderen betalen de helft. Info via boswachter Karei Leeftink, 06-10943647. SEROOSKERKE - Deze week is de Week van de Acupunctuur plaats. De Nederlandse Vereni ging voor Acupunctuur en de beroepsvereniging voor Tradi tionele Chinese Geneeskunde Zhong slaan de handen ineen om de Traditionele Chinese Geneeskunde (TCG) onder de aandacht te brengen bij een breder publiek. Naar aanleiding van deze speciale week, houdt praktijk Vaessen Acupunctuur, Zandput 10b in Serooskerké een open dag. Vandaag (woens dag) zijn geïnteresseerden tus sen 14.00 en 21.00 uur welkom om de praktijk te bezoeken. Vitaminehoek De Kragge is een boerderijwinkel die in mei 2003 is opgezet om de omgeving te versterken, zo laat eigenaar Rob Boogaard weten. De sterke kanten van de winkel zijn vooral ei gen teelt in koolsoorten, aardappelen, slasoorten, andijvie en allerhande kleine groenten. MELISKERKE - Vitaminehoek De Kragge onderscheidt zich met het aanbod van veel streek producten zoals aardbeien, bes sen, frambozen, overigens uit Zuid-Beveland, en zoete kersen. Alles van dagverse kwaliteit. Groente wordt 's morgens vers gesneden en ook sinaasappel sap en appelsap is altijd vers. Net als de kakelverse eieren van uitloopkippen. De boerderijwin- kel volgt de seizoenen zodat er nu nog volop asperges te koop zijn. In de twaalf jaar van haar bestaan, kan Vitaminehoek De Kragge bogen op een groot klantenbestand. Veel klanten komen uit de directe omgeving en met name Duitse- en Belgi sche toeristen weten de weg te vinden. "Er zijn altijd veel toe risten, een leuk publiek", zegt Rob Boogaard, "ze hebben va kantie en plezier en vragen naar streekproducten. Wij hebben al les in huis van Zeeuwse bieren en zeekraalmosterd tot Zeeuwse chocolade. Wat er niet is, wordt besteld en is er de volgende ochtend. Er zijn zelfs toeristen die voordat ze terug naar huis gaan de auto komen volladen." Lekker zijn de verse dadels en cranberries, met en zonder cho colade. Gezonde zuivelproduc ten van Hoogelande en kazen maken het aanbod compleet. De naam De Kragge is een oude veldnaam en de grond waarop de winkel staat, heette zo. De familie Boogaard vond het leuk om deze oude naam aan de win kel te geven. Vitaminehoek De Kragge is een expert in salades en biedt daarin een grote vari atie zoals aardappel- en selderij salade, Griekse salade, tomaat- ei salade én de topper van Rob, yoghurtsaus, met worteltjes en rode ui, aardappel/groente sa lades, verse maaltijdsalades als eisalade en huzarensalade. Er is stoofschotelgroente voor in nasi, bami en roerbakgroente. Ook voor een feestje, barbecue en andere feestelijke gelegenheden stelt De Kragge goed verzorgde schotels samen. Een andere spe cialiteit is de fruitsalade die veel aan hotels en restaurants wordt geleverd. Leuke fruitmanden gevuld met streekproducten, veel Zeeuwse, en dat in kleine- tot grote manden, worden gemaakt voor allerlei ge legenheden. De fruitmanden zien er altijd keurig verzorgd uit, het is topkwaliteit voor een vriende lijke prijs, reden te meer voor een volgend bezoek aan de winkel. AI- Rob Boogaard;Sterk in eigenteelt, Zeeuwse les kan van te vo- streekproducten én service.Foto: Leon Janssen ren worden besteld en daarna afgehaald worden. Bezorgen is in overleg met de klant. Service wordt geboden door de aan kopen in de auto te zetten. Af rekenen kan contant of met de pinautomaat. Vitaminehoek De Kragg^ makkelijkt te berei ken (zijstraat weg Meliskerke- Aagtekerke) en beschikt over een ruime parkeergelegenheid. Geopend vanaf 8.00 tot 17.30 uur, zaterdag van 7.30 tot 16.00 uur, dinsdag na 12.00 uur geslo ten, middagpauze van 12.00 tot 13.00 uur. Vitaminehoek De Kragge, Ra- penburgweg 18a, Meliskerke, 0118-561642 www.vitamine- hiekdekragge.nl

de Faam | 2015 | | pagina 24