Zeeuwen gaan de strijd aan Kies voor een interactief tv-pakket of 50% korting* DELTA SPORT Spinnen voor goede doel Van Moorsel in Zeeland Turnschool zoekt jonge enthousiaste turnsters (z) <#HÜH Bestel Alles-in-1 voor 1 juli 2015 Ga naar DELTA.nl/allesin1 meer internetsnelheid meer zenders op uw tweede scherm meer interactieve tv meer HD-zenders MIDDELBURG - Tijdens Le Jour du Tour op zaterdag 20 juni is een Spinningmarathon ten bate van het Jeugdsport fonds Zeeland. Dit spekta kel voor de entree van de Zeeuwse Bibliotheek begint om 13.30 uur en gaat door tot 16.30 uur. Jeugdsport fonds Zeeland creëert sport- kansen voor kinderen vanaf 4 tot en met 18 jaar die om financiële redenen geen lid kunnen worden van een sportvereniging. Het motto is 'iedereen verdient een eerlijke kans om te sporten'. Meedoen kan als team met minimaal drie leden voor 30 euro per fiets. Inschrij ven vóór 18 juni via www. agendaz.nl. VLISSINGEN - Op zondag 21 juni wordt de Tour de Delta gereden. Tour de Delta be staat uit twee fietsroutes, een familietocht (40 km) of een sportieve tocht (110 km). De start en finish zijn op Neeltje Jans bij de Oos- terscheldekering. Huldiging van de winnaars is bij het ir J.W.Topshuis door Leontien Zijlaard-van Moorsel. Als leading lady van de Tour de Delta geeft zij het startschot voor de tocht en rijdt ze een stuk mee met de jongste deelnemers. Twee Zeeuwse oud-wereldkampioenen, Keetie van Oosten-Hage en Tineke Fopma rijden de hele tocht mee. www.beleefde- deltaroute.nl/tour-de-delta. VLISSINGEN - Turnschool Zeeland is voor het nieuwe seizoen op zoek naar turn- sters-in-de-dop en houdt een open training op woensdag 24 juni van 16.00 tot 17.00 uur. De Turnschool die op leidt voor de hogere divisies heeft in de opleidingsgroep ruimte voor jong talent. Meisjes die geboren zijn in 2007, 2008 en 2009 en het leuk vinden om te trainen in een echte turnaccom- modatie zijn welkom. Erva ring is niet nodig. Oudere meisjes met ervaring zijn ook welkom. Er kan direct meegedaan worden, dus het is handig om in sport- kleding te komen. Voor de ouders staat de koffie klaar en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De se lectieturnsters verzorgen een demo. Wanneer een as pirant turnster enthousiast is na de open training, mag ze enkele proeftrainingen meedraaien zodat de tijd is om te wennen. Met ingang van het nieuwe seizoen gaan voormalig eredisieturnsters Kelly en Wendy Goedegebure assis teren bij het opleiden van de jongere lichting. De twee lingzussen, die een sportop- leiding aan het CIOS volgen, hebben de afgelopen tien jaar veel ervaring opgedaan tijdens hun turncarrière op hoog niveau en brengen deze graag over. Aanmelden voor de open training is wense lijk maar niet noodzakelijk en kan via turnschool@zee- landnet.nl en www.turn- schoolzeeland.nl. de Caluwe uit Vlissingen, Elmar Sprong uit Vlissin gen en Collin Steenge uit Hansweert zijn volop met de voorbereidingen bezig voor het WK. Zo volgen ze extra trainingen zowel fy siek als mentaal, want het is een groot evenement waar aan zij mee gaan doen. Trai ner/coach Richard Pluijgers, is zelf in 2007 wereldkam pioen geweest bij het eerste wereldkampioenschap Sho- tokan karate dat eveneens in Vlissingen werd georga niseerd. Het feit dat nu zijn leerlingen daar aan mee doen, is als trainer coach een grote eer en uitdaging. Door zijn eigen ervaringen kan hij zijn leerlingen goed voorbereiden, al geeft Pluij gers ze wel mee dat mee doen belangrijker is dan winnen. Queenzi (14 jaar), Elmar (10 jaar) en Colin (12 jaar) doen mee bij de onder delen kata en kumite. Kata is een schijngevecht met vormoefeningen en kumite is het vrije gevecht. Meer informatie over de sport op www.karatedovlissingen. nl/evenementen. VLISSINGEN - Aanstaande zaterdag en zondag worden de vijfde wereldkampioen schappen JKA Shotokan Ka rate gehouden in sporthal Baskensburg te Vlissingen. Zo'n 500 karateka's, onder andere uit Zuid-Afrika, Rusland, Duitsland, België, Italië en nog meerdere Eu ropese landen nemen deel aan dit evenement. Queenzi verbindt De Faam woensdag 17 juni 2015 15 3 www.de-faam.nl Uitbreiding trainerskorps O Open training woensdag 24 juni van 16.00 tot 17.00 uur aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen. Een aantal selectieturnsters verzorgt een korte demo tijdens de open training. Foto Eduardus Lee I Studioigig (Foto Verschoore) Het wereldkampioenschap Karate wordt komend weekend in Vlissingen gehouden. Queenzi, Elmar en Collin van karateschool Karatedo strijden om de felbegeerde titel. Foto: PR *Dit aanbod geldt voor iedereen zonder ZeelandNet internet en telefonie. De actiekorting is tijdelijk. Bekijk de actievoorwaarden op DELTA.nl/allesin1

de Faam | 2015 | | pagina 15