ÏÏ5ÜSSU BI'Kiesavond bij de sterrenwacht PROFITEER NU! Bij aanschaf van kozijnen voor 1 juli °P arbeid VELUX OP PAD IN DE BU Jan Janssen geeft lezing Kleedjesmarkt en kunstenaars 'eratao KOZIJNEN ZONWERING SunCircle O www.de-faam.nl Aandacht voor Martin Buber MIDDELBURG - Bij Filosofisch Café Middelburg wordt za terdag 20 juni uitgebreid aandacht geschonken aan de wereldberoemde Joodse filosoof Martin Buber. Deze maand is het vijftig jaar ge leden dat Buber overleed. Buber is bij het grote publiek vooral bekend door zijn mo numentale werk 'Ik en Gij'. Te gast is Co van den Buuse. Niet alleen in zijn werk als docent, counselor en peda goog, maar ook in zijn per soonlijk leven is Van den Buuse diepgaand beïnvloed door het dialogisch denken van Buber. Hij verzorgt cur sussen en lezingen in Bijbels Hebreeuws, Joodse herme neutiek en wijsheidstraditie en Chassidische religiosi teit. De middag is van 15.30 tot 17.30 uur in het Museum Café aan het Abdijplein in Middelburg. Neem een kijkje bij de bioboer KOUDEKERKE - Biologische producten zijn steeds breder verkrijgbaar. Wie benieuwd is naar de mensen en ver halen achter die lekkere, gezonde en diervriendelijke producten, kan op 20 en 21 juni in heel Nederland Lek ker naar de Boer. Op Wal cheren doet boerderij Bio- duin aan de Perduinsweg 3 in Koudekerke mee aan deze dag. MIDDELBURG - Wielerpromi- nent Jan Janssen is op 20 juni te gast in de Zeeuwse Bibliotheek en komt vertel len over zijn wielerervarin- gen. Speciaal voor kinderen van 7 tot 13 jaar geeft hij een Kids College van 14.00 tot 15.00 uur in de arena op het Plein. Deelname is gratis. Graag wel van tevoren aan melden bij info@wkzeeland. nl onder vermelding van voor- en achternaam, groep en school. Janssen was prof- wielrenner van 1962 tot en met 1972 en had als bijnaam 'Le Professeur'. Na zijn car rière begon hij een fietsen- fabriek in Putte. Hij won in 1968 als eerste Nederlander de Tour de France. MIDDELBURG - Voor het eerst dit jaar is het Southparkfesti- val uitgebreid naar twee da gen. Zaterdag 20 Juni is het muziek dat de toon aangeeft en zondag 21 juni is er een zomermarkt en een kleed jesmarkt. Zaterdag bedraagt de entree 2,50 euro inclusief een drankje aan de bar. Bei de dagen zijn er verschillen de podiums, elf foodtrucks, straattheater en activiteiten. Voor de markt kan iedereen kan zich aanmelden om spulletjes te verkopen of om talent te laten zien. Het aan bod mag bijvoorbeeld iets lekkers uit eigen keuken zijn of spulletjes van de zolder. Ook jonge kunstenaars die bijvoorbeeld een instrument kunnen bespelen of over zang en danstalent beschik ken zijn welkom. Hiermee wil het festival een platform bieden aan iedereen die iets kunstzinnigs, cultureels of sportiefs wil laten zien of verkopen. Meer info via www.southparkfestival.nl en zomermarkt@southpark- festival.nl. MIDDELBURG - Vorige week is in de Zeeuwse Bibliotheek de tentoonstelling Koers in zicht! met professionele wie- Ierfoto's van Ilona Kamps ge opend. Haar foto's zijn tot en met 4 juli te zien in het Fa- bLab, de Foyer, het Zeeland paviljoen en het Leescafé tijdens openingsuren van de Zeeuwse Bibliotheek. Fotografe Ilona Kamps is gefascineerd door de wereld rondom het wielrennen. Ja renlang heeft ze zelf in cy- clo's op hoog niveau gefietst, kilometers gevreten en zich het snot voor de ogen gere den. Als fotograèf reist ze met camera en fiets op ver schillende continenten de verhalen van haar reportages achterna. Wielerreportages verschenen onder andere in De Muur, Soigneur, AD, Ga- zetta dello Sport, Fiets, NRC Handelsblad, One World en Supporter. MIDDELBURG - Bij sterren wacht Philippus Lansbergen in Middelburg is vrijdag 26 juni de traditionele 'blikjes avond'. De bedoeling is veel zogenaamde blikjescamera's te openen die een half jaar lang ergens in Zeeland en daarbuiten zijn opgehangen om de baan van de zon langs de hemel vast te leggen. Elk half jaar vinden ruim hon derd blikjescamera's hun weg naar enthousiaste zon- newaarnemers in de pro vincie en daarbuiten die het zonlicht willen inblikken. De blikjescamera of pinhole camera bestaat uit een blikje waarin een minuscuul gaat je is geprikt. Dit gaatje werkt als een optische lens: het omgevingsbeeld wordt om gekeerd geprojecteerd in de binnenkant van het blikje, op de zijde tegenover het gaatje. Daar wordt het beeld opgevangen door een velle- tje lichtgevoelig fotopapier, avond 26 juni om 19.30 uur aan de Herengracht 52 te Wie mee wil doen is vrijdag- welkom bij de sterrenwacht Middelburg. Knippmo ■"w. President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen R T 0113 - 56 40 04 info@hogazon.nl www.hogazon.nl ^Hfacebook.com/Hogazon 0118 - 41 84 77 De Faam woensdag 17 juni 2015 12 O Meer info op www. lekkernaardeboer. nl Weggegooide blikjes worden omgetoverd tot een echte zonnecamera. Een kant en klare blikjescamera kost vijf euro. Foto: Rijk-Jan Koppejan Hogazon.nl tot 1 juli HET GRÜNDLICHE KOZIJN *3SS»firfï O...*»..

de Faam | 2015 | | pagina 12